Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
-IFFI-
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 47
Liitunud: 25.06.2005
Postitused: 1411
Asukoht: Lappeenranta-Turku
Distributsioon: Linux MX
finland.gif
postituspostitatud: 01.02.2012, 11:44  postituse pealkiri:  Video töötlus/konvertimine?  

Oleks soov teha järgmist (täiesti algaja sellel teemal)

On olemas video fail suurusega 5.9GB ning oleks vaja see saada 4.7Gb suuruseks nii, et see plaadile põletada ja hiljem vaadata seda DVD Playeris.

Milliseid programme soovitate. Ära ei ütleks ka viidetest mingitele juhenditele kuna puht algaja selle teemal alles.




Viimati muutis -IFFI- 08.02.2012, 18:57; muudetud 1 kord
Skorzeny
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 30.06.2007
Postitused: 357

Distributsioon: /LinuxMint Mate19.3/Kali Linux
burkinafaso.gif
postituspostitatud: 01.02.2012, 12:03  postituse pealkiri:  Re: Video töötlus/konvertimine?  

-IFFI- kirjutas:
Oleks soov teha järgmist (täiesti algaja sellel teemal)

On olemas Originaal DVD plaadi koopia suurusega 5.9GB ning oleks vaja see saata 4.7Gb suuruseks nii, et see plaadile põletada ja hiljem vaadata seda DVD Playeris.

Milliseid programme soovitate. Ära ei ütleks ka viidetest mingitele juhenditele kuna puht algaja selle teemal alles.

DVD95;
kui windooza-progedega harjunud, siis DVD Shrink töötab via wine normaalselt.

_________________
Image

ultrablue
Pingviini külastaja
Pingviini külastaja


Vanus: 54
Liitunud: 30.10.2011
Postitused: 24


blank.gif
postituspostitatud: 01.02.2012, 14:14  postituse pealkiri:  Re: Video töötlus/konvertimine?  

OpenShot?
Juhend on ka täiesti olemas seal.


illukas
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 43
Liitunud: 24.10.2006
Postitused: 2036


norway.gif
postituspostitatud: 01.02.2012, 20:41  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

openshotiga ei tehta sellist asja (dvd reauthor)
Skorzeny nimetatud asjad töötavad hästi

_________________
https://www.inlink.ee

xpander
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 39
Liitunud: 27.06.2008
Postitused: 445
Asukoht: Localhost
Distributsioon: Arch Linux, MATE
estonia.gif
postituspostitatud: 01.02.2012, 21:10  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

openshotiga vb ei tehta aga sellega saab väga edukalt seda teha.
seal on profiilid olemas millena salvestada jne.

kuigi jah openshot on suunatud rohkem oma tehtud klippide kokku panemiseks ja kas siis youtube või mõne muu lehe formaati tegemiseks.

_________________
Mängude Videod Linuxi All: http://www.youtube.com/user/Xpander666
-----------
Gfire - Xfire For Pidgin

imre
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 16.08.2005
Postitused: 2648
Asukoht: Saku kant
Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 01.02.2012, 21:34  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

ffmpeg olen kasutanud - töötab tõrgeteta.
Nett täis õpetusi.
Olen kasutanud ise videokaamera faile AVi'ks saamiseks:
ffmpeg -i 00129.MTS -f avi -s pal -aspect 16:9 -s hd1080 -qscale 4 -acodec pcm_s16le -ac 2 output.avi

_________________
Enne teema püstitamist kasutage OTSINGUT
Küsi targalt: Infot siit!
Kui aru ei saa, siis küsi.

-IFFI-
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 47
Liitunud: 25.06.2005
Postitused: 1411
Asukoht: Lappeenranta-Turku
Distributsioon: Linux MX
finland.gif
postituspostitatud: 02.02.2012, 07:37  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Proovisin siis seda DVD95 kuid ei oskanud ka sellega teha. Ilmselt pean selle VIDEO_TS kausta tegema ISO failiks, et saada see plaadile mis töötaks ka hiljem DVD Player-is.

OpenShot tundus keeruline.

Proovisin ka imre antud käsku ja sain sellise vastuse
Kood:
root@iffi:/media/ARHIIV/VIDEO_T66TLUS/video/VIDEO_TS# ffmpeg -i 00129.MTS -f avi -s pal -aspect 16:9 -s hd1080 -qscale 4 -acodec pcm_s16le -ac 2 output.avi
FFmpeg version 0.6.4-4:0.6.4-0ubuntu0.11.04.1, Copyright (c) 2000-2010 the Libav developers
  built on Jan  4 2012 16:09:40 with gcc 4.5.2
  configuration: --extra-version=4:0.6.4-0ubuntu0.11.04.1 --prefix=/usr --enable-avfilter --enable-avfilter-lavf --enable-vdpau --enable-bzlib --enable-libgsm --enable-libschroedinger --enable-libspeex --enable-libtheora --enable-libvorbis --enable-pthreads --enable-zlib --enable-libvpx --disable-stripping --enable-runtime-cpudetect --enable-vaapi --enable-gpl --enable-postproc --enable-swscale --enable-x11grab --enable-libdc1394 --enable-shared --disable-static
  WARNING: library configuration mismatch
  libavutil   configuration: --extra-version=4:0.6.4-1ubuntu1 --prefix=/usr --enable-avfilter --enable-avfilter-lavf --enable-vdpau --enable-bzlib --enable-libdirac --enable-libgsm --enable-libopenjpeg --enable-libschroedinger --enable-libspeex --enable-libtheora --enable-libvorbis --enable-pthreads --enable-zlib --enable-libvpx --disable-stripping --enable-runtime-cpudetect --enable-vaapi --enable-libopenjpeg --enable-gpl --enable-postproc --enable-swscale --enable-x11grab --enable-libfaad --enable-libdirac --enable-libfaad --enable-libmp3lame --enable-librtmp --enable-libx264 --enable-libxvid --enable-libdc1394 --shlibdir=/usr/lib/i686/cmov --cpu=i686 --enable-shared --disable-static --disable-ffmpeg --disable-ffplay
  libavcodec  configuration: --extra-version=4:0.6.4-1ubuntu1 --prefix=/usr --enable-avfilter --enable-avfilter-lavf --enable-vdpau --enable-bzlib --enable-libdirac --enable-libgsm --enable-libopenjpeg --enable-libschroedinger --enable-libspeex --enable-libtheora --enable-libvorbis --enable-pthreads --enable-zlib --enable-libvpx --disable-stripping --enable-runtime-cpudetect --enable-vaapi --enable-libopenjpeg --enable-gpl --enable-postproc --enable-swscale --enable-x11grab --enable-libfaad --enable-libdirac --enable-libfaad --enable-libmp3lame --enable-librtmp --enable-libx264 --enable-libxvid --enable-libdc1394 --shlibdir=/usr/lib/i686/cmov --cpu=i686 --enable-shared --disable-static --disable-ffmpeg --disable-ffplay
  libavformat configuration: --extra-version=4:0.6.4-1ubuntu1 --prefix=/usr --enable-avfilter --enable-avfilter-lavf --enable-vdpau --enable-bzlib --enable-libdirac --enable-libgsm --enable-libopenjpeg --enable-libschroedinger --enable-libspeex --enable-libtheora --enable-libvorbis --enable-pthreads --enable-zlib --enable-libvpx --disable-stripping --enable-runtime-cpudetect --enable-vaapi --enable-libopenjpeg --enable-gpl --enable-postproc --enable-swscale --enable-x11grab --enable-libfaad --enable-libdirac --enable-libfaad --enable-libmp3lame --enable-librtmp --enable-libx264 --enable-libxvid --enable-libdc1394 --shlibdir=/usr/lib/i686/cmov --cpu=i686 --enable-shared --disable-static --disable-ffmpeg --disable-ffplay
  libavdevice configuration: --extra-version=4:0.6.4-0ubuntu0.11.04.1 --prefix=/usr --enable-avfilter --enable-avfilter-lavf --enable-vdpau --enable-bzlib --enable-libgsm --enable-libschroedinger --enable-libspeex --enable-libtheora --enable-libvorbis --enable-pthreads --enable-zlib --enable-libvpx --disable-stripping --enable-runtime-cpudetect --enable-vaapi --enable-gpl --enable-postproc --enable-swscale --enable-x11grab --enable-libdc1394 --shlibdir=/usr/lib/i686/cmov --cpu=i686 --enable-shared --disable-static --disable-ffmpeg --disable-ffplay
  libavfilter configuration: --extra-version=4:0.6.4-0ubuntu0.11.04.1 --prefix=/usr --enable-avfilter --enable-avfilter-lavf --enable-vdpau --enable-bzlib --enable-libgsm --enable-libschroedinger --enable-libspeex --enable-libtheora --enable-libvorbis --enable-pthreads --enable-zlib --enable-libvpx --disable-stripping --enable-runtime-cpudetect --enable-vaapi --enable-gpl --enable-postproc --enable-swscale --enable-x11grab --enable-libdc1394 --shlibdir=/usr/lib/i686/cmov --cpu=i686 --enable-shared --disable-static --disable-ffmpeg --disable-ffplay
  libswscale  configuration: --extra-version=4:0.6.4-1ubuntu1 --prefix=/usr --enable-avfilter --enable-avfilter-lavf --enable-vdpau --enable-bzlib --enable-libdirac --enable-libgsm --enable-libopenjpeg --enable-libschroedinger --enable-libspeex --enable-libtheora --enable-libvorbis --enable-pthreads --enable-zlib --enable-libvpx --disable-stripping --enable-runtime-cpudetect --enable-vaapi --enable-libopenjpeg --enable-gpl --enable-postproc --enable-swscale --enable-x11grab --enable-libfaad --enable-libdirac --enable-libfaad --enable-libmp3lame --enable-librtmp --enable-libx264 --enable-libxvid --enable-libdc1394 --shlibdir=/usr/lib/i686/cmov --cpu=i686 --enable-shared --disable-static --disable-ffmpeg --disable-ffplay
  libpostproc configuration: --extra-version=4:0.6.4-1ubuntu1 --prefix=/usr --enable-avfilter --enable-avfilter-lavf --enable-vdpau --enable-bzlib --enable-libdirac --enable-libgsm --enable-libopenjpeg --enable-libschroedinger --enable-libspeex --enable-libtheora --enable-libvorbis --enable-pthreads --enable-zlib --enable-libvpx --disable-stripping --enable-runtime-cpudetect --enable-vaapi --enable-libopenjpeg --enable-gpl --enable-postproc --enable-swscale --enable-x11grab --enable-libfaad --enable-libdirac --enable-libfaad --enable-libmp3lame --enable-librtmp --enable-libx264 --enable-libxvid --enable-libdc1394 --shlibdir=/usr/lib/i686/cmov --cpu=i686 --enable-shared --disable-static --disable-ffmpeg --disable-ffplay
  libavutil     50.15. 1 / 50.15. 1
  libavcodec    52.72. 2 / 52.72. 2
  libavformat   52.64. 2 / 52.64. 2
  libavdevice   52. 2. 0 / 52. 2. 0
  libavfilter    1.19. 0 /  1.19. 0
  libswscale     0.11. 0 /  0.11. 0
  libpostproc   51. 2. 0 / 51. 2. 0
00129.MTS: No such file or directory
root@iffi:/media/ARHIIV/VIDEO_T66TLUS/video/VIDEO_TS#


Ilmselt mul kusagil miskit puudu!? Confused


ultrablue
Pingviini külastaja
Pingviini külastaja


Vanus: 54
Liitunud: 30.10.2011
Postitused: 24


blank.gif
postituspostitatud: 02.02.2012, 07:54  postituse pealkiri:  Re: Video töötlus/konvertimine?  

Vähe lihtsam paistab olevat nt Bombono, pakub väljundiks 1,3, 4,3 või 7,9 GB DVD.


akbgf
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 07.10.2009
Postitused: 763
Asukoht: Tõravere
Distributsioon: OpenSUSE, Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 02.02.2012, 09:33  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

-IFFI- kirjutas:
00129.MTS: No such file or directory

Ilmselt mul kusagil miskit puudu!? Confused


-i võtme järel peab olema töödeldava faili nimi.
Imre näites oli see 00129.MTS, Sinul ilmselt midagi muud.


tramm
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 03.11.2008
Postitused: 900

Distributsioon: *buntu
blank.gif
postituspostitatud: 02.02.2012, 09:43  postituse pealkiri:  Re: Video töötlus/konvertimine?  

-IFFI- kirjutas:
Oleks soov teha järgmist (täiesti algaja sellel teemal) /---/ Milliseid programme soovitate. Ära ei ütleks ka viidetest mingitele juhenditele kuna puht algaja selle teemal alles.

Kui lihtsus on oluline, siis viimasel ajal on soovitatud: http://www.transcoder.org/

http://www.webupd8.org/2011/06/arista-transcoder-097-released-with.html


atslin
Uus kasutaja
Uus kasutaja



Liitunud: 02.02.2012
Postitused: 3

Distributsioon: Linux Mint 12
estonia.gif
postituspostitatud: 02.02.2012, 10:25  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kuna teemaks videotöötlus, esitaks teadjatele omalt poolt ka mõne küsimuse.
Ma pole linux'i alal mingi suur asjatundja kuigi olen asja vastu huvi tundnud juba pikka aega. Põhiliselt saan kõik asjad linux'is ära tehtud. Varem kasutasin PCLinuxOS'i, hetkel Linux Mint 12(Gnome). Võiksin vabalt Windows'i ära unustada kui HD videotöötlusega samal tasemel kui windowsi'is hakkama saaks. Koduvideodega kuidagi-midagi juba oskan teha. OpenShot ja Kdenlive on juba päris asjalikud proged, puudu on veel Sony DVD Archidect'i sarnane proge millega oleks võimalik menüüdega blue-ray'd teha. Kodekitega aga olen ma Linux Mint'is jännis, seepärast näpin ka pisut Artistix'it, selles oleks nagu kõik juba olemas aga ta ei meeldi mulle kuna on "kellasid" ja "vilesid" täis topitud.
Tahaks Linux Minti'i samamoodi käima saada.
Näiteks: kasutan Dreambox'iga salvestatud HD vidode lõikamiseks OpenShot'i Atistix'is sest Mint'is OpenShot võtab sisse ainult audio, video jääb puudu. Seda muidugi ainult HD videofailidega, SD'ga on kõi korras.
Sai nüüd liiga pikk jutt aga häda ei anna häbeneda.
On kellelgi linke või näpunäideid pakkuda kuidas vajalikud kodekid paika saaks. Oleksin väga tänulik.


-IFFI-
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 47
Liitunud: 25.06.2005
Postitused: 1411
Asukoht: Lappeenranta-Turku
Distributsioon: Linux MX
finland.gif
postituspostitatud: 02.02.2012, 11:57  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

akbgf kirjutas:
-IFFI- kirjutas:
00129.MTS: No such file or directory

Ilmselt mul kusagil miskit puudu!? Confused


-i võtme järel peab olema töödeldava faili nimi.
Imre näites oli see 00129.MTS, Sinul ilmselt midagi muud.


Mul polegi otsest faili, mul aint VIDEO_TS kaust kus sees siis miskid IFO, BUP ja VOB failid. Kahjuks ole ka seda originaal plaati enam millest teha uuesti ISO fail.

Googeldades leitsin veel sellise käsu mida "vist" saab kasutada:

Kood:
mkisofs -dvd-video -o /video.iso /videofolder/


Proovisin seda erinevalt, küll olin VIDEO_TS kaustas sees ja väljas aga kuidagi ei toimi asi.
Terminali väljund
Kood:
root@iffi:/media/ARHIIV/VIDEO_T66TLUS/video# cd /media/ARHIIV/VIDEO_T66TLUS/video/VIDEO_TS
root@iffi:/media/ARHIIV/VIDEO_T66TLUS/video/VIDEO_TS# ls
VIDEO_TS.BUP  VTS_01_1.VOB  VTS_02_0.BUP  VTS_03_0.VOB  VTS_05_0.BUP
VIDEO_TS.IFO  VTS_01_2.VOB  VTS_02_0.IFO  VTS_03_1.VOB  VTS_05_0.IFO
VIDEO_TS.VOB  VTS_01_3.VOB  VTS_02_0.VOB  VTS_04_0.BUP  VTS_05_0.VOB
VTS_01_0.BUP  VTS_01_4.VOB  VTS_02_1.VOB  VTS_04_0.IFO  VTS_05_1.VOB
VTS_01_0.IFO  VTS_01_5.VOB  VTS_03_0.BUP  VTS_04_0.VOB
VTS_01_0.VOB  VTS_01_6.VOB  VTS_03_0.IFO  VTS_04_1.VOB
root@iffi:/media/ARHIIV/VIDEO_T66TLUS/video/VIDEO_TS# mkisofs -dvd-video -o /video.iso /videofolder/
I: -input-charset not specified, using utf-8 (detected in locale settings)
genisoimage: No such file or directory. Invalid node - '/videofolder/'.
root@iffi:/media/ARHIIV/VIDEO_T66TLUS/video/VIDEO_TS# mkisofs -dvd-video -o /video.iso /VIDEO_TS
I: -input-charset not specified, using utf-8 (detected in locale settings)
genisoimage: No such file or directory. Invalid node - '/VIDEO_TS'.
root@iffi:/media/ARHIIV/VIDEO_T66TLUS/video/VIDEO_TS# cd /media/ARHIIV/VIDEO_T66TLUS/video
root@iffi:/media/ARHIIV/VIDEO_T66TLUS/video# mkisofs -dvd-video -o /video.iso /VIDEO_TS
I: -input-charset not specified, using utf-8 (detected in locale settings)
genisoimage: No such file or directory. Invalid node - '/VIDEO_TS'.
root@iffi:/media/ARHIIV/VIDEO_T66TLUS/video# mkisofs -dvd-video -o /video.iso /media/ARHIIV/VIDEO_T66TLUS/video/VIDEO_TS
I: -input-charset not specified, using utf-8 (detected in locale settings)
genisoimage: Could not find correct 'VIDEO_TS' directory.
genisoimage: Unable to make a DVD-Video image.
Possible reasons:
  - VIDEO_TS subdirectory was not found on specified location
  - VIDEO_TS has invalid contents
root@iffi:/media/ARHIIV/VIDEO_T66TLUS/video#


xpander
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 39
Liitunud: 27.06.2008
Postitused: 445
Asukoht: Localhost
Distributsioon: Arch Linux, MATE
estonia.gif
postituspostitatud: 02.02.2012, 12:54  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

atslin kirjutas:
Kuna teemaks videotöötlus, esitaks teadjatele omalt poolt ka mõne küsimuse.
Ma pole linux'i alal mingi suur asjatundja kuigi olen asja vastu huvi tundnud juba pikka aega. Põhiliselt saan kõik asjad linux'is ära tehtud. Varem kasutasin PCLinuxOS'i, hetkel Linux Mint 12(Gnome). Võiksin vabalt Windows'i ära unustada kui HD videotöötlusega samal tasemel kui windowsi'is hakkama saaks. Koduvideodega kuidagi-midagi juba oskan teha. OpenShot ja Kdenlive on juba päris asjalikud proged, puudu on veel Sony DVD Archidect'i sarnane proge millega oleks võimalik menüüdega blue-ray'd teha. Kodekitega aga olen ma Linux Mint'is jännis, seepärast näpin ka pisut Artistix'it, selles oleks nagu kõik juba olemas aga ta ei meeldi mulle kuna on "kellasid" ja "vilesid" täis topitud.
Tahaks Linux Minti'i samamoodi käima saada.
Näiteks: kasutan Dreambox'iga salvestatud HD vidode lõikamiseks OpenShot'i Atistix'is sest Mint'is OpenShot võtab sisse ainult audio, video jääb puudu. Seda muidugi ainult HD videofailidega, SD'ga on kõi korras.
Sai nüüd liiga pikk jutt aga häda ei anna häbeneda.
On kellelgi linke või näpunäideid pakkuda kuidas vajalikud kodekid paika saaks. Oleksin väga tänulik.


linux mint dvd variant?
sest dvd variantil on küll kõik vajalikud koodekid olemas.
kui sa cd varianti omad siis peaks menüüs kusagil valik olema et konverti dvd versiooniks, mis installeerib vajalikud vidinad.

sudo apt-get install libavcodec-extra- ja number l6pus kas siis 53 või 52 olenevalt versioonist vist pead siiski eraldi installima.
ehk siis kas:
sudo apt-get install libavcodec-extra-52
või
sudo apt-get install libavcodec-extra-53

muud asjad ei tohiks puudu olla.
kui täpsemalt juba tahad spets effekte openshotiga teha siis installi muidugi ka blender ja inkscape

_________________
Mängude Videod Linuxi All: http://www.youtube.com/user/Xpander666
-----------
Gfire - Xfire For Pidgin

akbgf
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 07.10.2009
Postitused: 763
Asukoht: Tõravere
Distributsioon: OpenSUSE, Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 02.02.2012, 12:55  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

IFFI, Su failide kohta ei oska ma midagi kosta, aga käsus

mkisofs -dvd-video -o /video.iso /videofolder/

peab lõpus /videofolder/ asemel olema Sinu kaust, millest tahad iso-t teha.


-IFFI-
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 47
Liitunud: 25.06.2005
Postitused: 1411
Asukoht: Lappeenranta-Turku
Distributsioon: Linux MX
finland.gif
postituspostitatud: 02.02.2012, 14:05  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

akbgf kirjutas:
IFFI, Su failide kohta ei oska ma midagi kosta, aga käsus

mkisofs -dvd-video -o /video.iso /videofolder/

peab lõpus /videofolder/ asemel olema Sinu kaust, millest tahad iso-t teha.


Nu aga selle käsuga ma olengi seal VIDEO_TS kaustas sees!? Või ei tohi siis seal olla? Olin ka mitte VIDEO_TS kaustas. Vaata mu viimases postis terminali väljundit, proovisin nii ja naa...

Siis kui olen seal VIDEO_TS kaustas siis on terminali väljund järgmine
Kood:
root@iffi:/media/ARHIIV/VIDEO_T66TLUS/video# mkisofs -dvd-video -o /video.iso /media/ARHIIV/VIDEO_T66TLUS/video/VIDEO_TS
I: -input-charset not specified, using utf-8 (detected in locale settings)
genisoimage: Could not find correct 'VIDEO_TS' directory.
genisoimage: Unable to make a DVD-Video image.
Possible reasons:
  - VIDEO_TS subdirectory was not found on specified location
  - VIDEO_TS has invalid contents
root@iffi:/media/ARHIIV/VIDEO_T66TLUS/video#


Ega see AUDIO_TS kaust pole oluline...kustutasin selle kuna see oli täiesti tühi.


atslin
Uus kasutaja
Uus kasutaja



Liitunud: 02.02.2012
Postitused: 3

Distributsioon: Linux Mint 12
estonia.gif
postituspostitatud: 02.02.2012, 14:24  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

xpander kirjutas:
atslin kirjutas:
Kuna teemaks videotöötlus, esitaks teadjatele omalt poolt ka mõne küsimuse.
Ma pole linux'i alal mingi suur asjatundja kuigi olen asja vastu huvi tundnud juba pikka aega. Põhiliselt saan kõik asjad linux'is ära tehtud. Varem kasutasin PCLinuxOS'i, hetkel Linux Mint 12(Gnome). Võiksin vabalt Windows'i ära unustada kui HD videotöötlusega samal tasemel kui windowsi'is hakkama saaks. Koduvideodega kuidagi-midagi juba oskan teha. OpenShot ja Kdenlive on juba päris asjalikud proged, puudu on veel Sony DVD Archidect'i sarnane proge millega oleks võimalik menüüdega blue-ray'd teha. Kodekitega aga olen ma Linux Mint'is jännis, seepärast näpin ka pisut Artistix'it, selles oleks nagu kõik juba olemas aga ta ei meeldi mulle kuna on "kellasid" ja "vilesid" täis topitud.
Tahaks Linux Minti'i samamoodi käima saada.
Näiteks: kasutan Dreambox'iga salvestatud HD vidode lõikamiseks OpenShot'i Atistix'is sest Mint'is OpenShot võtab sisse ainult audio, video jääb puudu. Seda muidugi ainult HD videofailidega, SD'ga on kõi korras.
Sai nüüd liiga pikk jutt aga häda ei anna häbeneda.
On kellelgi linke või näpunäideid pakkuda kuidas vajalikud kodekid paika saaks. Oleksin väga tänulik.


linux mint dvd variant?
sest dvd variantil on küll kõik vajalikud koodekid olemas.
kui sa cd varianti omad siis peaks menüüs kusagil valik olema et konverti dvd versiooniks, mis installeerib vajalikud vidinad.

sudo apt-get install libavcodec-extra- ja number l6pus kas siis 53 või 52 olenevalt versioonist vist pead siiski eraldi installima.
ehk siis kas:
sudo apt-get install libavcodec-extra-52
või
sudo apt-get install libavcodec-extra-53

muud asjad ei tohiks puudu olla.
kui täpsemalt juba tahad spets effekte openshotiga teha siis installi muidugi ka blender ja inkscape

Tänud vastamast. effektide kohapealt sain targemaks. Aga miks tadreamiga salvestatud .ts failist videot ei leia? Samas, kui ma selle tsMuxeriga .m2ts failiks teisendan siis on kõik olemas. Aga jamamist ja aega nõuab rohkem.


akbgf
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 07.10.2009
Postitused: 763
Asukoht: Tõravere
Distributsioon: OpenSUSE, Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 02.02.2012, 14:49  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

> Nu aga selle käsuga ma olengi seal VIDEO_TS kaustas sees!?

Kui annad käsureal täieliku asukoha, siis pole oluline, kus ise oled.

> mkisofs -dvd-video -o /video.iso /media/ARHIIV/VIDEO_T66TLUS/video/VIDEO_TS
> VIDEO_TS subdirectory was not found on specified location

Proovi siis tase kõrgemat kausta ette anda:

mkisofs -dvd-video -o /video.iso /media/ARHIIV/VIDEO_T66TLUS/video/


-IFFI-
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 47
Liitunud: 25.06.2005
Postitused: 1411
Asukoht: Lappeenranta-Turku
Distributsioon: Linux MX
finland.gif
postituspostitatud: 03.02.2012, 20:57  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Tänud asi toimis kenasti. Pidigi ühe kausta võrra kõrgemal olema Wink


Skorzeny
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 30.06.2007
Postitused: 357

Distributsioon: /LinuxMint Mate19.3/Kali Linux
burkinafaso.gif
postituspostitatud: 03.02.2012, 23:38  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kel meeldib graafiline liides, siis K3b'ga väga lihtne oma oma DVD'st(siis VIDEO_TS kaust arvutis) .iso teha - väljundiks lihtsalt valida plaadile kõrvetamise asemel image.

_________________
Image

-IFFI-
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 47
Liitunud: 25.06.2005
Postitused: 1411
Asukoht: Lappeenranta-Turku
Distributsioon: Linux MX
finland.gif
postituspostitatud: 08.02.2012, 17:46  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Nii nüüd siis uue probleemi ees video maailmas.

Olemas on omatehtud video klipid kogusuurusega 16.57GB mis koosneb 16 klipist. Klipid on mul MKV formaadis. Lisaks igale klipile olen teinud ka kaasa tõlke failid formaadis SRT. Pluss sellele kõigele on kaasas tekkinud kaust SAMPLE mis sisaldab eneses ka miskit MKV(video) faili.

Oleks soov saada see kogu kompot nüüd DVD-e(20GB) plaadile nii, et seda oleks võimalik vaadata mugavalt ka DVD Playeris.

Kas asi õnnestuks näiteks kui kasutan, eelnevalt pakutud varjanti terminalis MIKISOFT-iga ISO koostamisest või siis K3B-ga?




Viimati muutis -IFFI- 08.02.2012, 18:55; muudetud 1 kord
Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group