Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
ave2811
Uus kasutaja
Uus kasutaja



Liitunud: 01.01.2012
Postitused: 3


estonia.gif
postituspostitatud: 01.01.2012, 20:03  postituse pealkiri:  Linux Ubuntu esmane kasutamine.  

Tere!
Sain eile kätte oma uue läppari...peal Linux Ubuntu ja ma pole sellega varem kokku puutunud. Kuna tegemist ka naisterahvaga kes tehnikast ja arvutist vaid niipalju jagab et käin netis ja teen teisi tavapäraseid toiminguid siis hetkel olen päris plindris Very Happy :S
Olen segaduses kuna pole sinna sisse saanudki..lasi alguses valida Ubuntu ja nüüd tahab saada passwordi...kasutajaks juba arvuti poolt pandud Medhi ja mitte kusagil mingit passwordi kirjas pole (toksisin lampi suvalisi ala 1234 ja 0000)...saab ka valida "other" kasutaja aga lisada ega midagi muuta ei saa!
kas keegi oskab mind aidata...saaksin ma selle kohta kusagilt uurida v mis ime läbi ma seda kasutama saaksin hakata??


tramm
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 03.11.2008
Postitused: 900

Distributsioon: *buntu
blank.gif
postituspostitatud: 01.01.2012, 20:41  postituse pealkiri:  Re: Linux Ubuntu esmane kasutamine.  

ave2811 kirjutas:
Tere!
Sain eile kätte oma uue läppari...peal Linux Ubuntu ja ma pole sellega varem kokku puutunud. Kuna tegemist ka naisterahvaga kes tehnikast ja arvutist vaid niipalju jagab et käin netis ja teen teisi tavapäraseid toiminguid siis hetkel olen päris plindris Very Happy :S
Olen segaduses kuna pole sinna sisse saanudki..lasi alguses valida Ubuntu ja nüüd tahab saada passwordi...kasutajaks juba arvuti poolt pandud Medhi ja mitte kusagil mingit passwordi kirjas pole (toksisin lampi suvalisi ala 1234 ja 0000)...saab ka valida "other" kasutaja aga lisada ega midagi muuta ei saa!
kas keegi oskab mind aidata...saaksin ma selle kohta kusagilt uurida v mis ime läbi ma seda kasutama saaksin hakata??

1. Kõige loogilisem oleks saada parool ju müüja käest.
2. Mis Ubuntu seal üldse peal on? Puhas või seadistatud? Ubuntu vajab normaalseks kasutamiseks pisut sättimist. Minu erapoolik soovitus kogenematule kasutajale oleks paigaldada Ubuntu asemel sinna kohe Estobuntu ja suur osa probleeme jääks olemata.
3. Kui eelnev ei veena, siis parooli saab ära muuta valides arvuti käivitamisel enne Ubuntu laadimist süsteemimenüüst taasterežiimi (ingl k recovery mode vms). Täpsemad juhised siin.


illukas
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 43
Liitunud: 24.10.2006
Postitused: 2036


norway.gif
postituspostitatud: 02.01.2012, 22:12  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

parem räägi kus linnas/asulas asud, saab operatiivsemalt sinu mure ära lahendatud.
Kusagil linnas ikka keegi pingviiniline on kes kohvi eest asja korda seab Smile

PS
Esmaskordne kasutaja ei peaks küll hakkama recoveryga mässama

_________________
https://www.inlink.ee

hinkus
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 52
Liitunud: 07.10.2009
Postitused: 137

Distributsioon: mint 12
estonia.gif
postituspostitatud: 02.01.2012, 22:17  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Äkki on sihuke värk,et seal ei olegi passwordi jätad tühjaks ja enter


ave2811
Uus kasutaja
Uus kasutaja



Liitunud: 01.01.2012
Postitused: 3


estonia.gif
postituspostitatud: 02.01.2012, 22:51  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

asun pärnus. Täna hel ja uurisin ka kohast kus tellisin ww.1a.ee seal ei osatud samuti midagi öelda, mökk ja mökk..et otsige keegi kes teile windowsi peale paneks. Olin suht pettunud, lisaks polnud kaasas mitte mingisugust eestikeelset brosüüri vms. mingi 1 a4 venekeelset ja hiinakeelset möla :S
Jääb mulje nagu keegi oleks seda arvutit juba varem sisse lülitanud...lampi ei saa ju olla kasutajaks määratud Mehdi ja parool teadmatta Sad


illukas
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 43
Liitunud: 24.10.2006
Postitused: 2036


norway.gif
postituspostitatud: 02.01.2012, 23:16  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

oot loodame et keegi tore pingviiniline pärnus selle masina sul korda teeb..
kes on pärnus nõus aitama?

_________________
https://www.inlink.ee

Sander
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 14.10.2007
Postitused: 615


estonia.gif
postituspostitatud: 03.01.2012, 00:08  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Üks võimalus on müüja käest küsida, teine võimalus hinnavaatlus.ee "Arvutifirmade, sidefirmade ja tootjate foorumis" 1a.ee OÜ teemas asi üles võtta ja selle salapärase Mehdi kohta küsida. Võib-olla on tõesti juba kellegi teise käes käinud masin?
http://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=456464&start=60


HooligaN
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja



Liitunud: 12.09.2010
Postitused: 43

Distributsioon: Gentoo beginner
blank.gif
postituspostitatud: 03.01.2012, 01:16  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Ma kyll ei tea mis versioon Ubuntust sul on kuid siin üks video
http://www.youtube.com/watch?v=WtWf24lIMBQ&feature=related

PS! Ubuntu 11.10 see trikk läbi ei läinud.


tramm
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 03.11.2008
Postitused: 900

Distributsioon: *buntu
blank.gif
postituspostitatud: 03.01.2012, 01:23  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

ave2811 kirjutas:
asun pärnus. Täna hel ja uurisin ka kohast kus tellisin ww.1a.ee seal ei osatud samuti midagi öelda, mökk ja mökk..et otsige keegi kes teile windowsi peale paneks. Olin suht pettunud, lisaks polnud kaasas mitte mingisugust eestikeelset brosüüri vms. mingi 1 a4 venekeelset ja hiinakeelset möla :S
Jääb mulje nagu keegi oleks seda arvutit juba varem sisse lülitanud...lampi ei saa ju olla kasutajaks määratud Mehdi ja parool teadmatta Sad

Mina isiklikult pressiks müüjat. Võiksid lasta näiteks suva kohas korda teha ja nõuda kulud müüjalt sisse. Eriti kui ka brošüüris "Mehdi" kohta midagi kirjas pole. Anna müüjale teada, et sa seda teha kavatsed, aga uuri kõigepealt tarbijakaitselt, kuidas nad soovitavad asja lahendada. Mitte käima minev salastatud parooliga arvuti pole kindlasti see, mille sa tellisid. Kui müüja tahab probleemi ise lahendada, siis ta peab ta sulle minu arvates seniks asendusarvuti andma või lahendama olukorra muudmoodi sulle vastuvõetavalt. Telefonis mökitamisega ei maksa küll rahulduda. Otsige keegi, kes teile Windowsi peale paneks kõlab soovitusena hakata tarkvarapiraadiks. Windowsi ei panda ju niisama peale, selle peab ostma.


ave2811
Uus kasutaja
Uus kasutaja



Liitunud: 01.01.2012
Postitused: 3


estonia.gif
postituspostitatud: 03.01.2012, 10:16  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

HooligaN kirjutas:
Ma kyll ei tea mis versioon Ubuntust sul on kuid siin üks video
http://www.youtube.com/watch?v=WtWf24lIMBQ&feature=related

PS! Ubuntu 11.10 see trikk läbi ei läinud.





Mnjaa vaatasin et peal Ubuntu Linux 2.6.38 :S vms. Very Happy


zeroconf
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 31.03.2007
Postitused: 1065


blank.gif
postituspostitatud: 03.01.2012, 14:04  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

illukas kirjutas:
oot loodame et keegi tore pingviiniline pärnus selle masina sul korda teeb..
kes on pärnus nõus aitama?


Ma küll enam ei ela Pärnus (sain seal veel keskhariduse kätte) aga endise pärnakana tunnen sealseid veel. Mul lapsepõlvekodu veel alles ja ema veel seal - vajadusel saab ära käia. Lisaks veel sugulasi-tuttavaid....

Samas vaatan http://alvatal.ee/ ja klõpsates Pärnu maakonnal leiab sealt lausa kolm arvutifirmat, kes saavad aidata. Soovitan nende käest uurida ja võiks ka siia tagasisidet anda, et kas sai abi.


-IFFI-
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 47
Liitunud: 25.06.2005
Postitused: 1411
Asukoht: Lappeenranta-Turku
Distributsioon: Linux MX
finland.gif
postituspostitatud: 03.01.2012, 19:50  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

ave2811 kirjutas:



Mnjaa vaatasin et peal Ubuntu Linux 2.6.38 :S vms. Very Happy


Vali ülalt menüü realt System->Administration->System Monitor ja sealt ülalt vali sakk System. Seal kenasti kirjas mis ubuntu sul on Wink


sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 03.01.2012, 20:12  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

-IFFI- kirjutas:
ave2811 kirjutas:



Mnjaa vaatasin et peal Ubuntu Linux 2.6.38 :S vms. Very Happy


Vali ülalt menüü realt System->Administration->System Monitor ja sealt ülalt vali sakk System. Seal kenasti kirjas mis ubuntu sul on Wink

Minuteada pole kasutaja siiani suutnud sissegi logida, kuidas ta peaks menüüsse pääsema? Smile

_________________
Image Image Image

1A.EE
Uus kasutaja
Uus kasutaja



Liitunud: 04.01.2012
Postitused: 1


blank.gif
postituspostitatud: 04.01.2012, 00:29  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Tere,

vabandame antud olukorra pärast aga sai ju kokkulepitud Teiega, et saadate antud arvuti meile SmartPostiga tagasi ja teeme asja korda. Kõik transpordi teenused saavad makstud meie poolt nagu kokkuleppisime.

Lugupidamisega,
1A.EE

ave2811 kirjutas:
asun pärnus. Täna hel ja uurisin ka kohast kus tellisin ww.1a.ee seal ei osatud samuti midagi öelda, mökk ja mökk..et otsige keegi kes teile windowsi peale paneks. Olin suht pettunud, lisaks polnud kaasas mitte mingisugust eestikeelset brosüüri vms. mingi 1 a4 venekeelset ja hiinakeelset möla :S
Jääb mulje nagu keegi oleks seda arvutit juba varem sisse lülitanud...lampi ei saa ju olla kasutajaks määratud Mehdi ja parool teadmatta Sad


Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group