Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
tramm
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 03.11.2008
Postitused: 900

Distributsioon: *buntu
blank.gif
postituspostitatud: 29.08.2011, 18:41  postituse pealkiri:  Miks vältida Linuxit?  

Palun, kas keegi aitaks kokku panna nimekirja peamistest põhjustest, miks inimesed (ekslikult) arvavad, et Linux neile ei sobi? Alustan enda arust kõige jaburamast...

* Linuxi paigaldamine/kasutamine on häkkeritele ja kogu aeg peab kirjutama mustal ekraanil mingeid ingliskeelseid käske, mis on enne pähe õpitud. (Vastuväide: see oli midagi sellist kuskil 90ndate keskel, levinumad distrod on tänapäeval kõik korraliku graafilise kasutajaliidesega.)

* Linux on täiesti uus maailm, kus põhilisi Windowsi asju üldse kasutada ei saa. Tõsiseltvõetavaid programme pole Linuxile olemas ja Linuxis Windowsi failid lahtitegemine on täielik ikaldus. (Vastuväide: Linux ühildub tegelikult Windowsiga kordi paremini, kui Windows Linuxiga. Sisuliselt kõiki Windowsi all tehtud tavalisi kontoridokumente saab Linuxi all mugavalt kasutada. Linuxi all saab jooksutada emulaatori abil ka enamikku Windowsi programmidest. Tavalisteks kontori- ja multimeediatöödeks on Linuxi all eri programme küllaga.)

* Aga Linux on ikkagi nii erinev. Kõik põhiasjad on teisiti ja harjumine võtab tohutult vaeva. (Vastuväide: Tegelikult pole suvalise töölaua-Linuxiga harjumine oluliselt keerulisem kui harjumine uue Windowsi versiooniga. Graafilised töölauad on tänapäeval kõik väga sarnased. Samas on mõned Linuxi töölauad märksa kasutajasõbralikumad kui Windowsi töölaud.)

Mis on veel tüüpilised põhjendused Linuxi vältimiseks?


kyng
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 37
Liitunud: 30.09.2007
Postitused: 184
Asukoht: Tartu
Distributsioon: Xubuntu 14.04 /Xubuntu 12.10
estonia.gif
postituspostitatud: 29.08.2011, 19:04  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Mingi kindlasti vajaliku programmi (Solidworks, Photoshop jne) ei ole linuxi jaoks olemas.

Muide, see emulaatorite jms perse kaudu hammaste puurimis meetodite olemasolu ei koti enamust inimesi. Kui inimsele tundub, et Windowsi on ikka lihtsam kasutada, siis ta seda ka kasutab.

_________________
Dropbox: 500 MB sulle ja 500 MB mulle. Diil?

Sander
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 14.10.2007
Postitused: 615


estonia.gif
postituspostitatud: 29.08.2011, 19:39  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Tegelikult sellist linuxit kahjuks veel ei ole, mis kohe pärast paigaldamist täielikult töökorras oleks. Võtame kasvõi sellesama ID-kaardi, mille toe paigaldamine on windowsis käkitegu, aga Linuxis nõuab isegi mitmeaastase kogemusega kasutajalt igasugu hookuspookust. Kui see õnnetu ID-kaart välja jätta, siis on kõige kasutusvalmim Mint, nii et tuleks Mintile ID-kaardi pakid kohe sisse panna. Estobuntus on ju ka enam-vähem kõik asjad olemas, aga selle distributsiooniga kaasnevad mul alati mingid seletamatud anomaaliad, nii et olen loobunud katsetamisest.
Seega on küllalt raske selgitada, miks Linuxit Windowsile eelistada, pealegi on viimane juba arvutiga ostes kaasas ja enamasti inimesed ei tea, et ilma selleta saaks odavamalt.


veeall
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 49
Liitunud: 27.09.2006
Postitused: 264

Distributsioon: Slackware64 14.2
estonia.gif
postituspostitatud: 29.08.2011, 20:10  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Windowski pole pärast paigaldamist kohe töökorras. Kui ise paigaldama asuks, on tavaline, et terve päev läheb win+driverid+programmid installile, keerulisemalt seadistatud töökeskonna taastamiseks veel enam, programmide deaktiveerimine, install ja jälle aktiveerimine - kõik see teeb riistvara uuendamise tõeliseks maratoniks. Ma kasutangi selleks linuxit, et ei peaks windowsi installiga jamama - windowsit käian läbi virtualboxi, kui vaja kolida uude arvutisse, siis kopeerin virtuaalse ketta ümber ja jätkan kust pooleli jäi.

Windowsi jamadega on inimesed aastaid tuttavad ja harjunud ning enam-vähem teavad mida ette võtta, kuid kui linuxis probleeme tekib, siis paljudel ei jää muud üle kui õlgu kehitada, sest vanad meetodid enam ei tööta, abi leida ei osata. Süsteemi toimimisest aru ei saada, nii et ka tehnika "vaistust" pole abi. Kannatlikumad katsetavad eri distrosid kuni mõni mõikab paremini.

Linux pole ka süsteem mille võiks rahulikult installida ning siis unustada. Ainult slackware on selline. Smile Buntud küll mitte. Paljud kasutajad ei fänna arvutiga mässamist ega soovigi arvutiga rohkem sina peale saada, vaid lihtsalt teha oma igapäevaseid toimetusi netis, multimeediaga vmt ning tahavad, et operatsioonisüsteem lihtsalt hoiduks tüütamast, kasutajaliides ka ei lähe korda, peaasi, et saaks failid kopitud, arhiivid avatud, pdfid loetud, videod vaadatud ja muidugi taustapilti vahetada.

Ja kindlasti veel, et printerid, digikaamerad, mp3-mängijad ja mobiilid hüppaksid ilma pikema jurata järgi.


illukas
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 43
Liitunud: 24.10.2006
Postitused: 2036


norway.gif
postituspostitatud: 29.08.2011, 20:17  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

minu asjad ei avane linuxis

linuxis ei saa mitte midagi teha

linux ei tööta minu riistvaraga- osaliselt ka tõsi....

riistvara käimasaamiseks pean mingi häkkeri palkama kes tööle paneb selle jubina ja muidugi küsib ta miljon raha

_________________
https://www.inlink.ee

akbgf
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 07.10.2009
Postitused: 763
Asukoht: Tõravere
Distributsioon: OpenSUSE, Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 29.08.2011, 20:37  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Tsitaat:
Aga Linux on ikkagi nii erinev.

Inimesele, kes alustab arvutiga tutvumist Linuxiga, on Windows nii erinev ja ebaloogiline ja midagi ei saa teha jne.

Kui arvutialases algõpetuses õpetatakse, et arvutiga alustatakse tööd Windowsil nii, Linuxeil/Unixitel naa,
tekstidokumenti tehakse Windowsis sellega, Unixeis tollega (saab mõlemis ühtviisi OO-ga),
tabelarvutust tehakse Windowsis Exceliga, unixilistel saate valida vähemalt nelja erineva programmi vahel,
...

Ehk ei oleks siis enam arvuti ja Windows sünonüümid.


erku
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 54
Liitunud: 12.09.2008
Postitused: 558
Asukoht: Tallinn, Järvamaa
Distributsioon: Mint/Debian _32bit
estonia.gif
postituspostitatud: 29.08.2011, 20:42  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Tahad põhjendusi? No paneme mõne...

Tegijad vennad ostavad endale ikka superarvuti, Inteli, kus alla 100€ detail on kindlalt out, lasevad selle poes kokku laduda, kokku miski 760-1400€ eest, koos Winniga või ilma, või niisama "vahet pole". Põhiline on neti surf, mängud, kellel on kõvemad draiverid, uuem vesijahutus ja ...
Mida teeb see vennike Linuxiga, milleks talle seda vaja?

Inimesed kes kasutavad arvutit töö tegemiseks, vajavad kindlaid programme, spetsiifilisi programme. Saab ka Linuxis, kui saab, ja kui saabki on asi ikkagi nihu, kasvõi väljanägemises, või muus. Milleks siis vaevelda ümber nurga?

Inimesed kasutavad tööl asju/programme ja kodus ka samu; võtavad tööd koju kaasa; aga kui kodus on sootuks midagi muud, kas inimene loobub mugavusest?

E: veel kontoritarkvarast;
Jah, saab teha mõlemas, nii OO Calc kui MS Exel; aga kohe tuleb asja välimus ja siis tuleb asja mugavus. Esmase näitena meenub kohe, et vaikimisi Exelis kirjutad lahtrisse miskit ja kui... siis võtad selle ja lohistad selle lihtsalt sinna kuhu vaja, lihtne; aga OO-s käib asi vaikimisi ikka läbi... . Sama asi peitmise ja muuga. Jällegi vastupidiselt on "kalade" kõrvaldamisega, mis on OO-s parem. Aga inimene hindab mugavust, siiski kohe algset.

_________________
Mõttetera: Kui tarkvara ei meeldi või ei sobi, tuleb valida teine tarkvara.



Viimati muutis erku 29.08.2011, 21:05; muudetud 2 korda
Sisyphos
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 61
Liitunud: 24.02.2008
Postitused: 602

Distributsioon: Slackware
estonia.gif
postituspostitatud: 29.08.2011, 20:54  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

1. Linux'iga ei saa mängida !
2. Miks ma kasutan tööl Win'i ?! Sest Linuxis mulle vajalikud programmid ei tööta ! Ja analooge ei ole olemas !

_________________
Image

Sander
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 14.10.2007
Postitused: 615


estonia.gif
postituspostitatud: 29.08.2011, 20:55  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

veeall kirjutas:
Windowski pole pärast paigaldamist kohe töökorras.

Nõus, aga windowsi paneb sul iga naabripoiss töökorda, kui ise hakkama ei saa. Linuxi seadistamisega saab hakkama valla peale võib-olla heal juhul 10 inimest, kelle linuxihuvist paljud ei teagi, et abi paluda.


tramm
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 03.11.2008
Postitused: 900

Distributsioon: *buntu
blank.gif
postituspostitatud: 29.08.2011, 21:17  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

veeall kirjutas:
Windowsi jamadega on inimesed aastaid tuttavad ja harjunud ning enam-vähem teavad mida ette võtta, kuid kui linuxis probleeme tekib, siis paljudel ei jää muud üle kui õlgu kehitada, sest vanad meetodid enam ei tööta, abi leida ei osata. Süsteemi toimimisest aru ei saada, nii et ka tehnika "vaistust" pole abi. Kannatlikumad katsetavad eri distrosid kuni mõni mõikab paremini.

Hea point. See tähendab, et tegelikult oleks vaja Linuxiga hakkama saamiseks mingit spetsiaalset "vaistukoolitust".

erku kirjutas:
Tegijad vennad ostavad endale ikka superarvuti, Inteli, kus alla 100€ detail on kindlalt out, lasevad selle poes kokku laduda, kokku miski 760-1400€ eest, koos Winniga või ilma, või niisama "vahet pole". Põhiline on neti surf, mängud, kellel on kõvemad draiverid, uuem vesijahutus ja ...
Mida teeb see vennike Linuxiga, milleks talle seda vaja?

Tõesti väga hästi kokku võetud. Järeldus on see, et Linux ei sobi ägeda ja kalli arvutiga kaasnevaks staatusesümboliks. Välja arvatud juhul, kui viimase malli arvuti omanik murrab lahti krüpteeringuid, arvutab geenialleele või teeb midagi muud nutikat.


Sander
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 14.10.2007
Postitused: 615


estonia.gif
postituspostitatud: 29.08.2011, 21:34  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

tramm kirjutas:
Järeldus on see, et Linux ei sobi ägeda ja kalli arvutiga kaasnevaks staatusesümboliks.

Teismeliste hulgas on staatusesümboli küsimus oluline. Ma kirjutasin vist juba kunagi siin mingis teemas, kuidas õpilased ohhetasid ja ahhetasid, kui tahvlil minu tuunitud Minti töölauda nägid. Suhtumine muutus paugupealt, kui nad kuulsid, et see on Linux , kaotasin kohe mitu punkti nende silmis - "sul polegi windows 7-t veel peal, raha vähe vä?"


mikk366
Pingviini külastaja
Pingviini külastaja


Vanus: 39
Liitunud: 09.08.2011
Postitused: 20
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Estobuntu 12.04
estonia.gif
postituspostitatud: 29.08.2011, 21:42  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Nu mul ainsad probleemid mis olnud on need, et erinevad buntulised ei taha korralikult igakord üles tulla.

ID-kaardi installimisega Ubuntu all sai mu 76 aastane vanaema hakkama samas juhendasin teda skype kaudu.

vörreldes windowsiga on ikka inimlikum keskkond see linux.

_________________
Arvutiabi eakatele ja puuetega inimestele Tallinnas

imre
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 16.08.2005
Postitused: 2648
Asukoht: Saku kant
Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 29.08.2011, 22:00  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

veeall kirjutas:

Windowsi jamadega on inimesed aastaid tuttavad ja harjunud ning enam-vähem teavad mida ette võtta...

Noh, olgem ausad siiski ...defragment, saast välja ja enamuse jaoks on see kogu teadmine.
Pagan, isegi MS ise soovitab format c: teha ja see asi uuesti installida!
Seega väide, et enam-vähem teavad midagi vastab osaliselt tõele. Teavad vähem...
Windowsi parandamisel on minu jaoks kõige suuremaks takistuskivi infopuudus. Linuxi all laseb programmi terminalis korra käima, uurid logi ja otsid lahendust netist ja enamasti ka leiad. Windowsi all ainult katseta huupie erinevaid lahendusi ja ei pruugigi tulemust saada.

Minu jaoks oli linux peale minek lihtsam vast. Ma ei mängi arvutiga.
Katsetan mõnda, et kas töötab ja sellega asi piirdub tegelikult.
Panen süsteemi püsti ja nii ongi (Nagu Zenja räägib). Mõned lisad ehk installin hiljem juurde mis kohe meeles polnud.

_________________
Enne teema püstitamist kasutage OTSINGUT
Küsi targalt: Infot siit!
Kui aru ei saa, siis küsi.

AC.
Pingviini külastaja
Pingviini külastaja


Vanus: 57
Liitunud: 12.08.2008
Postitused: 25

Distributsioon: UE 3.0 x 86
estonia.gif
postituspostitatud: 29.08.2011, 22:16  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Levinumad põhjused mida mina olen kuulnud: Linux on keeruline.
Mängida ei saa uuemaid mänge, inglise keelt peab hästi oskama (kuna enamus foorumeid ja linuxi käske on inglise keeles) ja ollakse kuulnud küll millestki linuxi taolisest aga ei viitsita süveneda asjasse.
Ja sellele vaidleks küll vastu: ..............Inteli, kus alla 100€ detail on kindlalt out, lasevad selle poes kokku laduda..............
mul on enamvähem selline masin, tõsi küll ise kokku laotud. ja teisele küsimusele vastates: mida siis minusugune vennike teeb õige linuxiga? aga kõike seda mida windoozaga teha ei saa. ja natuke veel Razz

_________________
Kui Teil läheb hästi ,ärge muretsege, see läheb mööda.

smuggle
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 63
Liitunud: 16.12.2010
Postitused: 119

Distributsioon: Mint 20-3 Cinnamon
estonia.gif
postituspostitatud: 29.08.2011, 22:41  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Olen suutnud mõned tuttavad Linuxit kasutama panna ja nad on väga rahul, kuid see milline desktop on, on väga oluline. Vanemad inimesed, kes on suurte raskustega Win-is miskit selgeks saanud, ei õpi enam nii lihtsalt ringi. Ka ma ise (50+)
ei suuda harjuda, kui paneel on üleval, akna sulgemise ristike vasakul üleval jne. Ka on vanemal rahval turvalisus tähtis. Viiruseid kardetakse. Kahjuks ei ole Linuxi reklaamimine eriti levinud. Seega oleks tore, kui mõni hakkaja suudaks näiteks mingi projekti valmis kirjutada, raha kuskilt välja lunida ja panna käima üleeestilise kampaania, kus sihtgrupiks ongi vanem inimene.
P.S. Ma ei taha kedagi solvata, kuid nimi Estobuntu on kuidagi lohisev. Mitmel korral on olnud mul juhus, et kui räägin mõnele inimesele Estobuntust ja kui ta juba on nii öelda pehmeks räägitud, siis ütleb, et ära mulle seda imeliku nimega asja arvutisse pane.


erku
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 54
Liitunud: 12.09.2008
Postitused: 558
Asukoht: Tallinn, Järvamaa
Distributsioon: Mint/Debian _32bit
estonia.gif
postituspostitatud: 29.08.2011, 23:27  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kana vs muna, Intel vs AMD ja Windows vs Linux on kõik sarnased teemad.
Ostad kana, Inteli ja Windowsi on üldlevinud trend,...
Muna, AMD ja Linux on.., nagu alternatiivtehnoloogia.
Ostad muna, olenevalt kus, kellelt ja millise võid saada tulemi, ka küll kana, aga millise sõltub paljuski, paljuski on enda teha; muna on odavam aga nõuab ka väheke vaeva, et tast kana saaks; kui siirast tahtmist pole, siis ei saagi
Ostad AMD, olenevalt millise, on küll Inteli koosluse valik isegi keerukam, kuid kas ka parem tulem; faktid näitavad hinna ja kvaliteedi pöördvõrdelisust; ainult raha eest, nii-või-teisiti, õnne ei osta, kui analüüsivõime on kesine.
Valid Linuxi, sõltuvalt tahtest, distributsioonist, võimalustest ja soovidest võid saada tulemi; tulem mis sõltub ka suuresti enesest, vajadustest, arusaamistest. Nagu eelmistelgi: kui siirast tahtmist pole, siis ei saagi ja õnne ei osta, kui analüüsivõime on kesine.

_________________
Mõttetera: Kui tarkvara ei meeldi või ei sobi, tuleb valida teine tarkvara.

veeall
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 49
Liitunud: 27.09.2006
Postitused: 264

Distributsioon: Slackware64 14.2
estonia.gif
postituspostitatud: 30.08.2011, 00:58  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Tsitaat:
Noh, olgem ausad siiski ...defragment, saast välja ja enamuse jaoks on see kogu teadmine.
Pagan, isegi MS ise soovitab format c: teha ja see asi uuesti installida!
Seega väide, et enam-vähem teavad midagi vastab osaliselt tõele. Teavad vähem...


Nõus. Parandavad huupi exesid käima tõmmates, add/remove programsiga möllates ja restartides, kuid 80% see aitab ka. Ning lähtuvalt halvast kogemusest windowsiga (kellel on, kellel mitte), kardetakse, et kui sama probleem mis windowsis, peaks tekkima linuxis, siis seda ei oskaks veel lisaks parandada ka.

Mina tean küll, et windowsi veateated on suht kasutud linuxi omadega võrreldes. Kuid, olen kohanud, mitmed ei tee vahet mälul ja kõvakettalgi, iga tõrke puhul arutlevad, et kas mälu on vähe ja kontrollivad kõvaketta täituvust, nii pole ka veateadetest erilist tolku kui ollakse harjunud tegutsema irratsionaalselt. Kavatsesingi hakata selgitama mälu (RAM) olemust väites, et "mälu" pole tuletatud sõnast "mäletama" vaid sõnast "mäluma". Smile

Mulle tundub, et windows on koolitanud välja kasutajad kelle jaoks see mis arvuti kapoti all toimub on mingi hookus-pookus mida tavaaruga pole niikuinii võimalik mõista ning windowsi abivahendeid ja nendest lähtuvat huupi parandamist peetaksegi normaalseks või ainuvõimalikuks. Ja noh, see ju toimib ka ikkagi. Lisaks, kes muu kui entusiast vahetaks ostetud arvutis legaalse windowsi linuxi vastu.


paadikapten
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 41
Liitunud: 26.01.2007
Postitused: 300
Asukoht: Tartu
Distributsioon: Debian/Ubuntu suguharu ja pisidistrod
estonia.gif
postituspostitatud: 30.08.2011, 08:32  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Üks karm asi on see, et inimesed isegi ei tea, mis asi on operatsioonisüsteem. Ma olen kohanud küllalt seda nalja, et "Windows" ja "Ubuntu" ei ütle inimesele mitte kui midagi - ma olen kuulnud lausa küsimusi, et "mis asja see Windows üldse mu arvutis teeb, on see mingi viirus we?". Tuleb hakata nullist pikalt seletama ning peale poolt päeva seletamist hakkab isikule midagi koitma.
Üks mu tuttav elab juba paar kuud Ubuntuga. Panin talle selle peale, kui tal Windoss rikki läks ja uuesti installituna enam netti ei läinud, sest ei tundnud võrgukaarti ära ja arvutiga kaasas olnud draiveriplaadid olid kadunud. Keskeas inimene küll, aga õppis kiiresti ümber ja on minult vaid paar korda abi küsinud.
Win XP töötab kah, kui kasutajale teha piiratud õigustega ja parooliga kaitstud konto. Üks inimene keeras paari kuu jooksul 2 korda oma arvuti nii nässu, et Win tuli uuesti peale panna. Peale eraldi kasutajakonto tegemist pole enam selliseid probleeme esinenud ja kuigi inimene ise miskipärast viirusetõrjet ei kasuta (sellega tegelen mina, kui talle külla satun), võib tema arvuti kuude kaupa puhtana püsida.

_________________
Ideaalne distro on lihtne, töökindel ja praktiline. Windowsilt ümberõppimine võiks piirduda ühe õhtuga.

antik2
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 09.10.2006
Postitused: 634

Distributsioon: Big Strong D...
blank.gif
postituspostitatud: 30.08.2011, 09:47  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Niimoodi- panin siis oma kapi peal tolmuvale 2,4GHz 512MB ram ja 40GB kõvakettaga läpakale peale Xubuntu, Ubuntu, Mindi. Ja alati oli üks ja seesama probleem.

Esimesel plaadilt käivitusel paistis kõik ilus ja tore- pilt üle ekraani, resolutsioon õige, võrk töötas. Install tehtud. Reboot. Must ekraan. Siis ilmus ette Xwindows. 640x480 pikselit WTF?! Üritasin vanakooli Linuxi mehena siis Xorg.conf faili seadistada..... Aga mida pole, seda pole. Foorumis soovitati siis paigaldada Xrandr või mis ta nimi oligi. Panin. Ainuke resolutsioon mida ta pakkus oli 640x480.

Ok, vana häkkerina mõtlesin siis, et lähen käsureale ja teen "xorg -configure". S****gi- Ctl+Alt+F2 ei andnud mingit käsurida. Ok, lähen siis init 1-ga single user modesse. Must ekraan....

Täielik FAIL!

Kuulsin uudistest, et nüüd võetakse Xorg-ist välja tugi vanematele videokaartidele- NORMAALNE.

Nüüd jookseb läpakal väga edukalt windows XP.


Valdur55
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 29
Liitunud: 02.06.2007
Postitused: 640
Asukoht: Tartu
Distributsioon: *buntu
estonia.gif
postituspostitatud: 30.08.2011, 10:27  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Arvatakse ,et linux on tasuline ja paigaldamine väga keeruline.
Eelmine kooliaasta tutvustasin mõnele klassikaaslasele linuxit (ubuntu, kubuntu ja LMDE xfce plaadid). Esimene pani plaadi windowsis sisse ja küsis, et mis edasi. Ma olin tal kõrval ja ütlesin, et loe avanenud akna (inglise keelne) tekst läbi ja saad teada, mis edasi teha tuleb. Klassikaaslnane korrutas, et ta ei tea ju, mis edasi tuleks teha, aita... . - inimesed ei oska ekraanilt lugeda.
Klassikaaslastega oli teinegi huvitav juhtum. Teatud versioonist on ju ubuntul tervitusekraan kus saab valida installimise ja live sessiooni vahel. Seda ekraani polnud see inimene varem näinud ja jälle ei oskand ekraanilt lugeda . Klikkas paremal pool asuval Paigalda nupule ja paigaldas süsteemi kenasti kõvakettale. Arvatavasti klikkas tuimalt "Jätka" nuppu.
See teine juhtum juhtus siis, kui ta üritas üksinda linuxit plaadilt käivitada.

Widowsi kasutajatele tähendab parem pool midagi edasi viivat. Dialoogide akna vaikimisi valik on enamasti "Yes" mis viib jällegi kuskile edasi.
LXDE töölauas on ju Jah/Ei dialoogi nuppude asetus teistpidi ,kui on teistes töölaudades.


Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group