Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
-IFFI-
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 47
Liitunud: 25.06.2005
Postitused: 1411
Asukoht: Lappeenranta-Turku
Distributsioon: Linux MX
finland.gif
postituspostitatud: 09.12.2010, 12:13  postituse pealkiri:  Sisevõrgu loomine andmete liigutamiseks.  

Olen ise sellel alal suht juhm aga sooviks saada miskeid ideid/soovitusi järgmiseks.

Plaan on luua siis selline võrk, et kus oleks võimalik liigutada andmeid ühest arvutist teise arvutisse millel on järgi väline kõvaketas.

Ühendus on Elioni ja kasutusel siis thomson TG784 ruuter. Arvuti kastil on järgi väline hdd ja see on siis kaabliga läbi ruuteri netis ja OS on XP. Andmeid siis sooviks saada liigutada läpakast sinna XP kastis olevale hdd-le. Soovitavalt üle wifi või miski traadita LAN-i kaudu(ei kujuta sellest midagi ette) kuid on ka võimalus siis läpakas kaabliga ühendada kas siis otse XP kasti või siis ruuteri järgi.

Läpakal peal Ubuntu

Siin uurides erinevaid teemasid siis jäi ka silma, et ruuterilegi on võimalus otse see väline hdd järgi ühendada ja sealt teha miskid ligipääsud erinevatele arvutitele.

Segane see sai seletus aga loodan, et saab aru mis on minu soov. Embarassed


madisv
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 42
Liitunud: 08.09.2008
Postitused: 119
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: muutub tihti, UbuntuMintiDebian'i t
estonia.gif
postituspostitatud: 09.12.2010, 13:54  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Üle wifi kopeerimine on väga aeglane, pane USB ketas ajutiselt läptopi taha, kopeeri vajalikud failid ära ja pane uuesti ruuteri külge, sedasi on kõige kiirem.


imre
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 16.08.2005
Postitused: 2648
Asukoht: Saku kant
Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 09.12.2010, 14:13  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Võib ka HDD otse 784 külge pookida, aga toetatud on ainult FAT32 failisüsteem. Kui natukene pusida ja sorkida, siis ruuteri soft on ju linuxi jagu ja ehk õnnestuks ka tuumale sobilik moodul sisse ajada sinna.
Pole ise küll proovinud kui aus olla.

On kaks reziimi - kasutatav kogu ketta sisu (nn. unmanaged partition) või paistab võrgus nagu PC (nn. managed partition, kus nähtavad ainult kaustad "Shared" ja "Media")
Muuta saab neid reziime ruuteri veebiliidesest "Toolbox" -> "Content Sharing" -> Configure

IP 192.168.1.253 pealt on siis välja jagatud ketas näha.

_________________
Enne teema püstitamist kasutage OTSINGUT
Küsi targalt: Infot siit!
Kui aru ei saa, siis küsi.

priit
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 39
Liitunud: 04.08.2005
Postitused: 521
Asukoht: Tartu
Distributsioon: CentOS / OS X
estonia.gif
postituspostitatud: 11.12.2010, 13:51  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

784 külge ketast ei soovita panna, esiteks muidugi FAT32 piirangud, teiseks on asi siiski sigaaeglane.


-IFFI-
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 47
Liitunud: 25.06.2005
Postitused: 1411
Asukoht: Lappeenranta-Turku
Distributsioon: Linux MX
finland.gif
postituspostitatud: 15.12.2010, 20:10  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Jätkan teemat kuna vajadus on jätkuvalt veel üleval ning lahendamata ja ise mõnda aega eemal viibitud sellest möllust.

Nagu ma aru saan, siis ruuteri järgi panemine eeldab FAT32...see ei sobi kohe mitte. Esiteks juba suur hunnik kola pea ketal ja formaatimiseks pole neid faile enam kuhugi liigutada. Muidu isegi oleks võib-olla olnud selline varjant mõeldav olnud kuna kiirus pole mulle nii tähtis, põhiline, et asjad liiguksid.
Pakuti ka varjanti failide liigutamiseks nii, et ketas korraks läpaka taha pista. See ei sobi jälle, kuna 24/7 loetakse sealt andmeid ja vahepealne eemaldamine sealt XP masinatagant on mõeldamatu põhimõteliselt.

Kuna formaatimine ja ruuteri taha ketta pistmine püsivalt langes välja siis minu ajuollus suutis veel aint välja mõelda paar varjanti.

XP masinal on 2 kaarti(hetkel siis üks kasutusel neti jaoks ja teine vaba) ja läpakalgi see võrgukaabli auk olemas siis kuidagi nende kaudu miski ühendus luua!? Nagu eespool mainisin siis kiirus pole oluline(10-20kb/s ikka liigub Razz )

Teine varjant oleks miski programmiga luua ühendus(ei kujuta aint ette millisega)....miski näiteks Hamachi moodi asi. Kiirel neti vaatlusel selgus, et 10.10 versioni ei toeta veel see hamaci, oli viimane 10.04 vist.
Jäi veel silma miski jFTP....

Et milliseid ideid pakute välja nüüd kus asjas on veidi rohkem selgust?


Kaar3l
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 36
Liitunud: 07.05.2007
Postitused: 692
Asukoht: Plv
Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 15.12.2010, 20:19  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

:S Ma ei saa üldse probleemile pihta, jaga xp-ga kettas ära ja hakka üle wifi/või siis kaabliga failidega majandama. Ligi 2mb/s peaks kätte saama wifiga faile kopeerides. Kaabliga nii 7mb/s ligi. Ubuntuga lendad sambaga xp kallale ja peakski ok olema.

_________________
Hyva päiva!

-IFFI-
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 47
Liitunud: 25.06.2005
Postitused: 1411
Asukoht: Lappeenranta-Turku
Distributsioon: Linux MX
finland.gif
postituspostitatud: 15.12.2010, 21:57  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kaar3l kirjutas:
:S Ma ei saa üldse probleemile pihta, jaga xp-ga kettas ära ja hakka üle wifi/või siis kaabliga failidega majandama. Ligi 2mb/s peaks kätte saama wifiga faile kopeerides. Kaabliga nii 7mb/s ligi. Ubuntuga lendad sambaga xp kallale ja peakski ok olema.


Very Happy Tänud, nii lihtne see siis kõik oligi. Tundide kaupa googeldust ja erinevaid võrgu seadistamise manuaale loetud ning kõik asjata. Kogu võlu peitus aint mõne kliki kaugusel.

Ubuntusse samba peale, xp masinas vajalikud kaustad välja jagatud ning kogu krempel.

Kuid siiski on üks küsimus täpsustada vaja. Kui jagasin xp-s kaustu välja siis seal oli kaks võimalust. Esimene localne võrk ja siis teine läbi interneti(esimene võimalus lihtsalt ei lubanud linnukest ette pista, et jagada). Ja seal pidin siis panema ka linnukese, et igaüks saab faile muuta aga kuna asi on minu arust ikkagi ju läbi sisevõru IP 192.168.bla.bla siis ei tohiks ikkagi ju naabrid üle wifi sellele ligi pääseda? Hetkel siis ilma paroolideta see värk ka.


Kaar3l
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 36
Liitunud: 07.05.2007
Postitused: 692
Asukoht: Plv
Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 15.12.2010, 22:55  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

-IFFI- kirjutas:
Kuid siiski on üks küsimus täpsustada vaja. Kui jagasin xp-s kaustu välja siis seal oli kaks võimalust. Esimene localne võrk ja siis teine läbi interneti(esimene võimalus lihtsalt ei lubanud linnukest ette pista, et jagada). Ja seal pidin siis panema ka linnukese, et igaüks saab faile muuta aga kuna asi on minu arust ikkagi ju läbi sisevõru IP 192.168.bla.bla siis ei tohiks ikkagi ju naabrid üle wifi sellele ligi pääseda? Hetkel siis ilma paroolideta see värk ka.

Kust kohast sa selliseid settinguid saad panna? Ma pole kuulnud ega näinud midagi sellest. Ma tavaliselt teen nii:
Image
Toimib.

Kui nüüd sul on see ruuter nüüd näiteks ip: 192.168.1.1 , sinu arvutid saavad siis ip 192.168.1.xxx (sõltumata sellest kas on juhmega või wifiga, neil pole mingit vahet). Kui su naaber nüüd sinu wifit kasutab, siis tema ip peaks ka olema mingi 192.168.1.x ja ta saab kindlasti sinu failidele ligi, kui ta on sinu võrgus. Kuidagi moodi on võimalik mingi parool ka ette panna, aga nendega ma pole väga kursis, eks siin google aitab.

_________________
Hyva päiva!

-IFFI-
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 47
Liitunud: 25.06.2005
Postitused: 1411
Asukoht: Lappeenranta-Turku
Distributsioon: Linux MX
finland.gif
postituspostitatud: 15.12.2010, 23:09  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

XP settingud on samad jah, ega seal muud varjanti ei saagi ju panna Smile

ja naabrikohta siis nii palju, et ei pääse ta miskit minu wifi võrku kuna võrgu kasutamiseks on vaja parooli ja see on mul peal ja ei mingi "muri" nimeline. Selle lahti kookimiseks peab ikka tõsist vaeva nägema.

Ühesõnaga suured tänud veelkord ja saan nuid rahulikult magada Very Happy


Kaar3l
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 36
Liitunud: 07.05.2007
Postitused: 692
Asukoht: Plv
Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 16.12.2010, 00:15  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Vähemalt WPA ikka?

_________________
Hyva päiva!

-IFFI-
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 47
Liitunud: 25.06.2005
Postitused: 1411
Asukoht: Lappeenranta-Turku
Distributsioon: Linux MX
finland.gif
postituspostitatud: 16.12.2010, 01:43  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kaar3l kirjutas:
Vähemalt WPA ikka?


Security Mode: WPA-PSK
WPA-PSK Version: WPA+WPA2 Omal pole õrna aimugi muidugi mida see tähendab Very Happy


miski hull tähdete ja numbrite pikk jada on ja krüpteering oli miski 128 vist... Confused kusagil seal wifi seadete juures hakkas see ka silma.


Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group