Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8853

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 29.10.2010, 18:13  postituse pealkiri:  SEB ja ID kaart peale uuendust  

Tervitus

Täna hommikul uuendasin oma Ubuntu 10.04 Firefoxi, kuid nüüd avastasin, et SEB-is ei saa teha makseid. Ei saa digiallkirja anda. Kas keegi veel sarnast probleemi täheldanud?

_________________
Tellige endale sünnipäevaks, sõbrapäevaks või muuks tähtpäevaks kingitus: Kingitused internetist - NetiKink.eu

sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 29.10.2010, 18:19  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

mis tarkvara?

_________________
Image Image Image

natsa
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 78
Liitunud: 25.03.2009
Postitused: 536
Asukoht: Kärdla
Distributsioon: LMDE-2 Mate 64-bit
estonia.gif
postituspostitatud: 29.10.2010, 18:24  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Swedbankis igatahes töötab.

_________________
Kõige parem asi on töötav asi.

spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8853

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 29.10.2010, 19:05  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

sander85 kirjutas:
mis tarkvara?

Kui ID kaardi rakenduse Abile vajutasin, siis avanes järgmine pilt:
http://code.google.com/p/esteid/wiki/QEsteidUtilHelp

_________________
Tellige endale sünnipäevaks, sõbrapäevaks või muuks tähtpäevaks kingitus: Kingitused internetist - NetiKink.eu

Sander
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 14.10.2007
Postitused: 615


estonia.gif
postituspostitatud: 29.10.2010, 19:15  postituse pealkiri:  Re: SEB ja ID kaart peale uuendust  

spott kirjutas:
Tervitus

Täna hommikul uuendasin oma Ubuntu 10.04 Firefoxi, kuid nüüd avastasin, et SEB-is ei saa teha makseid. Ei saa digiallkirja anda. Kas keegi veel sarnast probleemi täheldanud?

Mul sama lugu, nupp "allirjasta digitaalselt" puudub.
Ubuntu 10.10 64 bit
Firefox 3.6.12
Tarkvara pärineb siit
http://code.google.com/p/esteid/wiki/Ubuntu?wl=et
http://tinyurl.com/3448w2k
Ise kahtlustan, et probleem on 64 bit Ubuntus, unustasin ära, et sellega kaasnevad igasugu java, flashi ja veel mõned jamad ja paigaldasin selle, kuigi plaanisin algul 32 bit versiooni panna

Täiendan
Proovisin nüüd kooslusega 32 bit Fedora 13 ja Firefox 3.6.10, sellega saab digiallkirja anda.


spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8853

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 29.10.2010, 21:15  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

ma arvan, et mingi kala Firefoxiga, sest selle uuendus pidi likivideerima Java augu. Ja SEB kasutab Java põhist allkirjastamist.

_________________
Tellige endale sünnipäevaks, sõbrapäevaks või muuks tähtpäevaks kingitus: Kingitused internetist - NetiKink.eu

olleniit
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja


Vanus: 49
Liitunud: 07.02.2007
Postitused: 53
Asukoht: Viljandi
Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 29.10.2010, 23:13  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

spott kirjutas:
ma arvan, et mingi kala Firefoxiga, sest selle uuendus pidi likivideerima Java augu. Ja SEB kasutab Java põhist allkirjastamist.


Mul sama lugu, nupp "allirjasta digitaalselt" puudub.
Ubuntu 10.10 32 bit
Firefox 3.6.12
tõmbas endale eile uuendusi ja peale seda swedbank enam ei allkirjasta.
Firefox sai ka muu hulgas uuendused küll.


Sander
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 14.10.2007
Postitused: 615


estonia.gif
postituspostitatud: 29.10.2010, 23:40  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Nonii, nüüd oli Fedora firefox end samuti ära uuendanud, aga erinevalt Ubuntust siiski digiallkirjastada saab, kuigi enne tuleb mingi java pildiga aken teatega "identification required please select sertificate .." sertifikaati ennast ei näidata, aken on tühi. Kui vajutan ok või cancel, ilmub nupp "allirjasta digitaalselt"


natsa
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 78
Liitunud: 25.03.2009
Postitused: 536
Asukoht: Kärdla
Distributsioon: LMDE-2 Mate 64-bit
estonia.gif
postituspostitatud: 30.10.2010, 08:40  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Ubuntu 10.04 64-bit, FF 3.6.12, ID-tarkvara Estobuntu 10.09 oma.

TÖÖTAB!

_________________
Kõige parem asi on töötav asi.

spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8853

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 30.10.2010, 09:31  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

natsa kirjutas:
Ubuntu 10.04 64-bit, FF 3.6.12, ID-tarkvara Estobuntu 10.09 oma.

TÖÖTAB!


Krt - aga miks siis osadel ei tööta?
Mingi asi blokeeriti ära ja praegu pihta ei saa, mis.

_________________
Tellige endale sünnipäevaks, sõbrapäevaks või muuks tähtpäevaks kingitus: Kingitused internetist - NetiKink.eu

mellu
Pingviini külastaja
Pingviini külastaja


Vanus: 45
Liitunud: 10.11.2009
Postitused: 21
Asukoht: Jõgeva
Distributsioon: mint 11
germany.gif
postituspostitatud: 30.10.2010, 20:06  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

klege ... 10.10 on vahepeal välja tuld, vana paneb 10.04ga


mihkel
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 16.04.2006
Postitused: 1284

Distributsioon: Fedora/Centos
estonia.gif
postituspostitatud: 30.10.2010, 20:18  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kasutan smartlink-i tarkvara. Proovisin nii digidoc.sk.ee kui eesti.ee-s faili allkirjasatada, kui mitte midagi ei juhtu. Kahju. Ma juba lootsin, et juba on olemas midagi stabiilset.

natsa,

Kas kasutad allkirjastamiseks seda vana java ẃrapperit või uut brauseri pluginat?


sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 30.10.2010, 21:28  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

mihkel kirjutas:
Kasutan smartlink-i tarkvara. Proovisin nii digidoc.sk.ee kui eesti.ee-s faili allkirjasatada, kui mitte midagi ei juhtu. Kahju. Ma juba lootsin, et juba on olemas midagi stabiilset.

natsa,

Kas kasutad allkirjastamiseks seda vana java ẃrapperit või uut brauseri pluginat?


digidoc.sk.ee peal see alles mõnda aega tagasi toimetas, aga tundub, et SK on selle suht sihilikult piixu keeranud, kuna eesti.ee on RIA all, sees võib sealsetelt tegelastelt sama oodata Wink

nimetagem seda siis sihilikuks kaigaste kodaratesse loopimiseks, vot selline riik on meil Smile

_________________
Image Image Image

illukas
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 43
Liitunud: 24.10.2006
Postitused: 2036


norway.gif
postituspostitatud: 30.10.2010, 21:54  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

peressekukkunud e-riik
tehakse mingi paberi pärast mitte sellepärast et kodanikele kasulik või vajalik oleks...

_________________
https://www.inlink.ee

imre
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 16.08.2005
Postitused: 2648
Asukoht: Saku kant
Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 30.10.2010, 22:24  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

illukas, ära ole nii kriitiline kui sa ise kaasa ei aita olukorra parandamiseks!
Olgu "perses", aga mida Sina oled ise teinud olukorra parandamiseks peale vingumise?

See E-teema lonkab meil kohati küll, aga olles paar aastat tagasi Hollandis, Eindhovenis, mis reklaamis ennast kui IT alal innovatsioonilist linna ja vabad wifi levialad isegi hotellides puudusid, siis oli lausa õnn Tallinnas maanduda.

Minu jaoks on siiani tragikoomiline kui ma pean hotellis olles maksma neti eest.
Eestis on tasuta wifi loomulik, mujal maailmas mitte.
Kasvõi Stockholm - levi on, aga maksab ~50eek per tund.
Bostonit väisates ei olnud hotellis wifi levi üldse olemas. Eraldi ruum kus sai kaabli otsas rippuda ja sedagi raha eest.

Ma mõistan, et kiruda on lihtne aga võiks ennast natukenegi tagasi hoida kui ise ei panusta mingilgi määral olukorra parandamiseks.

Olles isiklikult euroopas, venemaal ja USA's tublisti ringi rännanud,siis võin väita et eestis on see Tiigrihüpe ikka tugevalt sügavad jäljed jätnud ja seda paganama heas mõttes!

_________________
Enne teema püstitamist kasutage OTSINGUT
Küsi targalt: Infot siit!
Kui aru ei saa, siis küsi.

illukas
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 43
Liitunud: 24.10.2006
Postitused: 2036


norway.gif
postituspostitatud: 30.10.2010, 23:25  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

ära hakka võrdlema wifi leviala id-kaardiga, natuke kohatu võrdlus(umbes sama kui motikas ja veoauto, mõlemad ju liiklusvahendid)...

Tehke ta nn. optional ja ma oleks vait aga niikui tehakse kohustuslikuks siis on teised nõudmised....
Sama hea on nõuda, et homme hakkavad kõik Eesti inimesed sõitma Hondadega, teiste markidega sõitjatele on bensiini liiter 3 EEK kallim- otseselt kohustuslik ju ei ole aga kas see ka normaalne käitumine on?

Ja pealegi riigi tasandil selliseid lasteaia mänge mängida- no ma ei tea- lapsik on natuke leebe sõna siin

Sinu hotellide näitest, olen palju Norras ringi käinud ja ma pigem eelistaks, et wifi on optional kui seda, et ta on varjatult hotelli hinna sisse arvestatud...
Teiseks sina ei mõtle nagu välismaailmas, Rootsi, Norra, UK- seal ollakse harjunud, et iga pisikese liigutuse eest makstakse, see on osa sealsest kultuurist ja mõtlemisviisist ning see, et wifi eest raha küsitakse on sealmail igati normaalne ja aksepteeritud tegevus.
See, et sina ja mina tuleme siinsest EV ja imestame, et miks net ei ole tasuta ei ole absoluutselt mitte mingi näitaja, pigem vaadatakse sealmail imelikult sulle otsa....

Toon sulle ühe näite veel Norra baasilt:
Nimelt imestatakse seal, et kuidas meil Eestis ravimid niiiiii kallid on, kohati kallimad kui neil seal tavalise ravikindlustusega, mis nüüd siis tegema peaks?

Sinu teemapüstitus, et miks ma kaasa ei löö- aga miks ma peaksingi tahtma, kui valitseb selline meeleolu ja arendustegevus on käinud rohkem kui imelikke radu, rahastus on olnud lombakas, sorry mina ei taha sinna oma nime määrida...
Teiseks, kui see on tehtud RIIGI POOLT kohustuslikuks siis ei saa eeldada seda, et tavainimesed panevad selle käima, see on RIIGI TEHA ja RIIGI KOHUSTUS... Pealegi on seal taga sellised rahad olnud, et see peaks töötama parematest paremini, ah et ei tööta- järelikult on rah kuhugi mitte ettenähtud kohta läinud- igatahes mitte minu tasku...
Kas tõesti see eesti idioodikaardi lombakas on väärt miljardeid kroone- minu isiklik arvamus on, et ei ole, kui sina arvad teisiti, siis on see sinu vaba valik ja ka õigus, samasugune nagu minu õigus siin foorumis oma arvamust avaldada

_________________
https://www.inlink.ee

Qilaq
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 54
Liitunud: 25.10.2006
Postitused: 1219
Asukoht: Linda Nisa
Distributsioon: Mageia, Mandriva Linux
estonia.gif
postituspostitatud: 30.10.2010, 23:40  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

See kohustuslikkus - kas ma eksin, kui ma ütlen, et ID-kaart on kohustuslik ainult füüsilise isikutunnistusena, või on ka mingeid kohti või teenuseid, mille puhul on kohustuslik selle elektrooniline kasutamine?

_________________
Tõlkija (Mandriva Linux, KDE, Scribus, CUPS)

illukas
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 43
Liitunud: 24.10.2006
Postitused: 2036


norway.gif
postituspostitatud: 30.10.2010, 23:41  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

lisan veel ühe tsitaadi selle kaardi kohta, mis minu arust ilmekalt nätiab reaalset elu
Tsitaat:
Ega ID-Kaardi projekt polegi ju niiväga inimeste OK-teenindamiseks - selle ID-kaardi taga käib algusest peale huvigruppide võitlus, et kes selle projektiga kaasnevad raha endale saab. ID-kaart ise ja selle OK töötamine on selle juures pigem teisejärguline olnud.



*Majandusaasta aruande esitamine- ainult id-kaart
*pankades ülekanded- piiratud 3k
*korteriühistute mingi aruanne oli ka ainult digitaalselt
*registreerimiised
*jne
võib väita, et ei ole ju kohustuslik, kuid tsiteerin enda näidet, mis illustreerib umbes sama olukorda
Sama hea on nõuda, et homme hakkavad kõik Eesti inimesed sõitma Hondadega, teiste markidega sõitjatele on bensiini liiter 3 EEK kallim

Toon ühe näite veel, mille vastu siin koguaeg sõditakse kuid sarnaseid jooni ei osata/ei taheta tõmmata: Õppejõud annab kodutöö Microsoft Visio põhjal- kui sa sellse asjaga hakkama ei saa, siis sorry aga oled läbi kukkunud... miks te sellise asja vastu sõdite aga laialt pähe surutud vildaka id-kaardile kiidate takka???

_________________
https://www.inlink.ee



Viimati muutis illukas 30.10.2010, 23:52; muudetud 2 korda
muhv
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 49
Liitunud: 03.03.2009
Postitused: 248
Asukoht: Pärnu
Distributsioon: Debian+
estonia.gif
postituspostitatud: 30.10.2010, 23:48  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

ID-kaadi elektroolinine pool pole küll otseselt kohustuslik, aga riik on osa aruandlusest nii digitaalseks teinud, paberi peal on teatud asju juba väga raske esitada (kuidagi ümber nurga ja suure jauramisega) nt Majandusaasta aruanne.


Qilaq
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 54
Liitunud: 25.10.2006
Postitused: 1219
Asukoht: Linda Nisa
Distributsioon: Mageia, Mandriva Linux
estonia.gif
postituspostitatud: 30.10.2010, 23:53  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Selge, aitäh! Kuna mul on mobiil-ID, siis ma lihtsalt ei ole väga teadlik ID-kaardi asjadest (s.t sellest elektroonilisest poolest).

_________________
Tõlkija (Mandriva Linux, KDE, Scribus, CUPS)

Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group