Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
nooremkeemik
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja


Vanus: 34
Liitunud: 31.05.2010
Postitused: 53
Asukoht: Tartu
Distributsioon: Ubuntu, SLED 11, Estobuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 31.05.2010, 17:59  postituse pealkiri:  Probleem Windowsi paigaldamisega Linuxi kõrvale  

Tere.
Probleem selline, et õpingute ja töö tõttu otsustasin oma sülearvutile Ubuntu 10.04 kõrvale paigaldada Windows XP SP1 ehk siis otsustasin teha dual-boodi. Kuid Windowsi installeerimine ei õnnestu, tuleb ette teade et arvuti sisaldab tundmatut riistvara ning seejärel tuleb veakoodi teade ja installeerimist ei toimu.
XP plaat kodus oleva lauaarvuti oma, sülearvuti ostsin eelinstalleeritud Suse Linux Enterprize Desktop 11-ga.
Mida oskate soovitada.

Arvuti HP Probook 4515s
AMD Athlon X2


-ordi-
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 31
Liitunud: 13.12.2008
Postitused: 821

Distributsioon: GNU/Linux
estonia.gif
postituspostitatud: 31.05.2010, 18:22  postituse pealkiri:  Re: Probleem Windowsi paigaldamisega Linuxi kõrvale  

nooremkeemik kirjutas:
Tere.
Probleem selline, et õpingute ja töö tõttu otsustasin oma sülearvutile Ubuntu 10.04 kõrvale paigaldada Windows XP SP1 ehk siis otsustasin teha dual-boodi. Kuid Windowsi installeerimine ei õnnestu, tuleb ette teade et arvuti sisaldab tundmatut riistvara ning seejärel tuleb veakoodi teade ja installeerimist ei toimu.
XP plaat kodus oleva lauaarvuti oma, sülearvuti ostsin eelinstalleeritud Suse Linux Enterprize Desktop 11-ga.
Mida oskate soovitada.

Arvuti HP Probook 4515s
AMD Athlon X2


Tee NLitega omale kohandatud XP plaat, kus on peal SP3.

SP1'ga XP - ma tean kui vigane see on.

Windows 7 ehk toimib ka, see XP ei toeta sata jms uusimaid jubinaid väga, installib küll ära aga järgmisel käivitamisel näed Sinist Smile


nooremkeemik
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja


Vanus: 34
Liitunud: 31.05.2010
Postitused: 53
Asukoht: Tartu
Distributsioon: Ubuntu, SLED 11, Estobuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 31.05.2010, 18:42  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Ma hakkan siin asja uurima ja annan teada kui edukas olin. Proovin Windows 7-ga


sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 31.05.2010, 19:23  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

windowsi paigaldamisega kirjutatakse sul muidugi bootloader üle, nii et ole ka valmis selleks, et pead seda taastama hakkama, loodetavasti kasutab suse vaikimisi grub'i, siis on sul ehk vähem jama selle taastamisega..

_________________
Image Image Image

obundra
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 49
Liitunud: 04.08.2005
Postitused: 1213
Asukoht: 127.0.0.1
Distributsioon: RHEL, Solaris, Debian, Gentoo
estonia.gif
postituspostitatud: 31.05.2010, 20:08  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Biosis SATA ja AHCI jms mudimine teeb ka teinekord masina vindoosale meelepärasemaks.

_________________
IT teenused

-ordi-
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 31
Liitunud: 13.12.2008
Postitused: 821

Distributsioon: GNU/Linux
estonia.gif
postituspostitatud: 31.05.2010, 20:51  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

obundra kirjutas:
Biosis SATA ja AHCI jms mudimine teeb ka teinekord masina vindoosale meelepärasemaks.


Need ACHI jms tuleb XP puhul maha võtta, Vista ja Windows 7 juba toetavad neid.


natsa
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 78
Liitunud: 25.03.2009
Postitused: 536
Asukoht: Kärdla
Distributsioon: LMDE-2 Mate 64-bit
estonia.gif
postituspostitatud: 31.05.2010, 20:56  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kas Windows ei taha mitte asetseda ESIMESE ketta ESIMESEL partitsioonil?

Ja Suse on eelinstallitud.

Tuleb tõsine töö!

_________________
Kõige parem asi on töötav asi.

-ordi-
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 31
Liitunud: 13.12.2008
Postitused: 821

Distributsioon: GNU/Linux
estonia.gif
postituspostitatud: 31.05.2010, 21:13  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

natsa kirjutas:
Kas Windows ei taha mitte asetseda ESIMESE ketta ESIMESEL partitsioonil?

Ja Suse on eelinstallitud.

Tuleb tõsine töö!


GPartediga veidi nokitsemist, mõned tunnid kuluvad, ei ole just suur töö.

Eraldad talle vaba ruumi, siis installid Windowsi peale, taastad Grubi.

Ise olen seda päris mitu korda teinud, alla 2h läheb.


nooremkeemik
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja


Vanus: 34
Liitunud: 31.05.2010
Postitused: 53
Asukoht: Tartu
Distributsioon: Ubuntu, SLED 11, Estobuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 31.05.2010, 21:52  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Nii nüüd siis hakkame sõbraga ehitama. Tegin igaks juhuks ka tähtsamatest andmetest varukoopiad-sest no on ohtlik mission


-ordi-
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 31
Liitunud: 13.12.2008
Postitused: 821

Distributsioon: GNU/Linux
estonia.gif
postituspostitatud: 31.05.2010, 21:56  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

nooremkeemik kirjutas:
Nii nüüd siis hakkame sõbraga ehitama. Tegin igaks juhuks ka tähtsamatest andmetest varukoopiad-sest no on ohtlik mission


Partitsiooni suuruste muutmine on suurema kettaga aeganõudev.


erku
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 54
Liitunud: 12.09.2008
Postitused: 558
Asukoht: Tallinn, Järvamaa
Distributsioon: Mint/Debian _32bit
estonia.gif
postituspostitatud: 31.05.2010, 23:49  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Seda teed, et installin Win-i kunagi hiljem, olen ka mina korduvalt kasutanud.

Siis, teed kettale vähemalt kolm partitsiooni, ntsf (WIN), ext4 või ext3 Linux ja Linux SWAP; +8MB ketta lõppu partitsioonivaba ala (partitsioneeria näitab pärast mahuks 7,84MiB ;kustutatud ala, eikellegimaad, mis vajalik ja milleta paraku Win-i ei installi).

Mina olen teinud tavaliselt 4 ala; Win, Linux, Linux SWAP, NTSF (Fat32) failiala, + 8MB kustutatud ala. Failiala formaati sööb nii Win kui Linux, seega asjad alati kättesaadavad, samuti kui vaja teha OP süsteemidele formaati, on failid alati alles. Näiteks piltlikult; 30GB+30GB+5GB+80GB+8MB
Vähemasti minul kasutuses olnud Linuxid üle 4 partitsiooni polegi teha lubanud; on see miski reegel (küsimus suurele ringile) ?

Pole nõnda teinud nagu eelnevalt soovitatud. Aga, kaldun arvama, et ümbertõstmine, ja GRUB uuendamine ja kõik mis võib veel tulla.. Või oleks/tuleks ajaliselt/närvikulult puhas install ehk mõistlikum; seda enam et Win+draiverid+proged jms võtab niigi kenakese aja (minul näiteks 6-8tundi, ennem kui oma 12GB igasugust pahna olen peale saanud Confused )


Kaar3l
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 36
Liitunud: 07.05.2007
Postitused: 692
Asukoht: Plv
Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 01.06.2010, 00:05  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

erku kirjutas:
Vähemasti minul kasutuses olnud Linuxid üle 4 partitsiooni polegi teha lubanud; on see miski reegel (küsimus suurele ringile) ?

Primary parte saad teha max 4, extended partitsioonidega on see arv väga suur.

_________________
Hyva päiva!

nooremkeemik
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja


Vanus: 34
Liitunud: 31.05.2010
Postitused: 53
Asukoht: Tartu
Distributsioon: Ubuntu, SLED 11, Estobuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 01.06.2010, 02:14  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Uhh hakkab valgeks minema, aga valmis sai meisterdatud. Abiline soovitas kasutada samasid tehnilisi nippe nagu eespool kasutaja erku-seega soovitan ka teistele. Võtab küll aega kuid tulemus on seda väärt.
Ja muidugi suur tänu kõigile abi ja heade nõuannete eest. Ütleks ka seda et kui kellegil on vaja kasutada 3D-rakendusi nagu MathCad või muud äärmiselt spetsifiilist Windooza tarkvara nagu ChemOffice, mis vajavad palju resursse, siis võimaluse korral on dual-boot parim lahendus. Proovisin ka VirtualBoxi kuid see kahjuks ei aidanud-paljudel juhtudel kindlasti aitab hea lahendusena.


illukas
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 43
Liitunud: 24.10.2006
Postitused: 2036


norway.gif
postituspostitatud: 01.06.2010, 11:37  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

-ordi- kirjutas:
obundra kirjutas:
Biosis SATA ja AHCI jms mudimine teeb ka teinekord masina vindoosale meelepärasemaks.

Need ACHI jms tuleb XP puhul maha võtta, Vista ja Windows 7 juba toetavad neid.

XP puhul tuleb vastavat tootja draiverit kasutada, siis on meelepärane, uute ketastega soovitaks kasutada igal juhul AHCI, sest muidu ei kasutata ketta mega häid "fuutureid" nagu näiteks NCQ ja tema sõbrad
Meeles tuleb pidada, et kui sa oled installinud SATA modes siis xp enam ACHI modes ülesse ei tule, peab repairi või reinstalli tegema.
Samamoodi soovitaks linuxiliste puhul kasutada ACHI mode, mitte ide emuleerimist, linuxiliste puhul ei pea mode muutmisel miskit tegema, liinuks teab ja tunneb buutimisel asja ära


erku
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 54
Liitunud: 12.09.2008
Postitused: 558
Asukoht: Tallinn, Järvamaa
Distributsioon: Mint/Debian _32bit
estonia.gif
postituspostitatud: 01.06.2010, 17:54  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kui ütleksid siis ära ka, miks ACHI-d paremaks pead kui SATA-t.

Mina siiani arvan, et ACHI-d eelistavad need kes kasutavad kahel kõvakettal korraga jooksvad RAID draivi ja need kellel erinevatel põhjustel pole võimalik või soovituslik SATA modet kasutada, ehk süsteem pole terviklikult SATA teadlik.
Kui lugeda foorumeid ja uskuda Wiki-t, siis näiteks Winnidest Vista ja 7 võib esineda kuni 25% tõrkeid ning ebakõlasi arvutitel kasutades ACHI modes kõvaketast, kui palju Linuxitel ma ei oska öelda, mõni teine ehk kommenteerib. Kui palju asi kokkuvõttes paika peab on iseasi, aga fakt jääb faktiks et ebakõlasi avastatakse. Ka on asjal juures Inteli lõhn, seega mina hoian esialgu ACHI-st vähe kaugemale Smile .


illukas
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 43
Liitunud: 24.10.2006
Postitused: 2036


norway.gif
postituspostitatud: 01.06.2010, 20:37  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

*ACHI toetab NCQ SSD ketaste juures eriti oluline
*osad kettad oskavad ennast ACHI modes vaikseks keerata vastavalt vajadusele
*HotSwap tuge pole
*IDE Kiirus on piiratud 133MB/s ACHI lubab kuni 300Mb/s

Põhimõttelised kõik uued fuutured, mida sa näed uutel ketastel on IDE modes välja lülitatud, kuna IDE lihtsalt ei toeta selliseid asju.


-ordi-
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 31
Liitunud: 13.12.2008
Postitused: 821

Distributsioon: GNU/Linux
estonia.gif
postituspostitatud: 01.06.2010, 20:47  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

erku kirjutas:
Kui ütleksid siis ära ka, miks ACHI-d paremaks pead kui SATA-t.

Mina siiani arvan, et ACHI-d eelistavad need kes kasutavad kahel kõvakettal korraga jooksvad RAID draivi ja need kellel erinevatel põhjustel pole võimalik või soovituslik SATA modet kasutada, ehk süsteem pole terviklikult SATA teadlik.
Kui lugeda foorumeid ja uskuda Wiki-t, siis näiteks Winnidest Vista ja 7 võib esineda kuni 25% tõrkeid ning ebakõlasi arvutitel kasutades ACHI modes kõvaketast, kui palju Linuxitel ma ei oska öelda, mõni teine ehk kommenteerib. Kui palju asi kokkuvõttes paika peab on iseasi, aga fakt jääb faktiks et ebakõlasi avastatakse. Ka on asjal juures Inteli lõhn, seega mina hoian esialgu ACHI-st vähe kaugemale Smile .


Miks mitte ACHI peale panna? Mul on see augustist aktiveeritud, siiani ei ole anomaaliaid märganud.


Kood:
*ACHI toetab NCQ SSD ketaste juures eriti oluline
*osad kettad oskavad ennast ACHI modes vaikseks keerata vastavalt vajadusele
*HotSwap tuge pole
*IDE Kiirus on piiratud 133MB/s ACHI lubab kuni 300Mb/s


Ketas on väikne küll.


Tsitaat:
XP puhul tuleb vastavat tootja draiverit kasutada, siis on meelepärane, uute ketastega soovitaks kasutada igal juhul AHCI, sest muidu ei kasutata ketta mega häid "fuutureid" nagu näiteks NCQ ja tema sõbrad
Meeles tuleb pidada, et kui sa oled installinud SATA modes siis xp enam ACHI modes ülesse ei tule, peab repairi või reinstalli tegema.
Samamoodi soovitaks linuxiliste puhul kasutada ACHI mode, mitte ide emuleerimist, linuxiliste puhul ei pea mode muutmisel miskit tegema, liinuks teab ja tunneb buutimisel asja ära


No ja aga kui mul ACHI on aktiveeritud, siis viskab XP sinise ekraani ette. Ma ei saa süsteemi pealegi, mis draivereid siin installida.


illukas
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 43
Liitunud: 24.10.2006
Postitused: 2036


norway.gif
postituspostitatud: 01.06.2010, 20:57  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

sinist ekraani näed sa sellepärast et ei ole õige draiver.
xp+sp3 +flopilt söödad draiveri ette või siis slipstream
PS! RAID draiverid sobivad reeglina ka

ACHI eelised tulevad suurest välja pisiserveritel


erku
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 54
Liitunud: 12.09.2008
Postitused: 558
Asukoht: Tallinn, Järvamaa
Distributsioon: Mint/Debian _32bit
estonia.gif
postituspostitatud: 01.06.2010, 21:13  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Huvitav teooria, eks millalgi varsti ostan ühe ketta veel lisaks, saab füüsiliselt loomkatse meetodil ära testida.

Kunagi sai keerutatud ja testitud neid kettaid erinevate mahtudega. Vot ei mäletagi enam peast mis need tulemid täpselt olid (võiks teisest foorumist kaevata ja üles otsida omad andmed), aga vahe oli IDE ja Sata model üle 2X, oli ta 2,22 või 2,72 (siis reaalne aja vahe kirjutamisel ning lugemisel, testimisel 500MB, 1GB, 5GB, 10GB jne); ei anna enam pead; aga ACHI-t tookord ei testinud kahjuks.

Minul ketaste väljalülitamise, kasutuse ja energiatarvega pole probleeme arvutites siiani samuti olnud. Ühes arvutitest kodus on hetkel kettad "segamini" sees, nii IDE kui ka Sata kettad.

edit: Hm, ma rääkisin muidugi ikka kõvaketastest, mitte mälumassiividest.


illukas
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 43
Liitunud: 24.10.2006
Postitused: 2036


norway.gif
postituspostitatud: 01.06.2010, 23:03  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Asi ei ole teoorias kui sellises vaid RTFM!
Kui googlest otsida siis on vastakad tulemused, ühtedel annab juurde, teistel ei anna juurde...
IDE ja SATA vahe peabki olema suur, ning neid ei anna omavahel võrrelda, kuid veelgi suurem peaks olema IDE ACHI. Ehk ajaloolises järjekorras peaks tulema:
IDE > SATA > ACHI jne...

Mis mälumassiividest sa räägid? kui sa mõtled SSD ketast siis see paistab operatsioonisüsteemile nagu iga teine kõvaketas, ketta enda firmware toimingud on operatsioonisüsteemile nähtamatud!

EDIT:
Üks test ka...
http://expertester.wordpress.com/2008/07/24/ahci-vs-ide-%E2%80%93-benchmark-advantage/


Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group