Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
Siiri
Uus kasutaja
Uus kasutaja



Liitunud: 27.04.2010
Postitused: 13
Asukoht: Eesti

blank.gif
postituspostitatud: 27.04.2010, 14:01  postituse pealkiri:  Arvuti hangub  

Oman Asus firma läpakat ja nüüd on esinenud selline probleem, kuna tõmban filme ja sellepärast kui õhtu koju lähen , siis olen hoidnud bittorrenti lahti aga nüüd paaril hommikul hakates arvutit kinni panema, olen avastanud, et arvuti hangunud. kuna ise ei oska probleemi lahendada, siis küsingi targemate nõu


rents
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja


Vanus: 36
Liitunud: 02.12.2008
Postitused: 89
Asukoht: Võru
Distributsioon: Arch Linux
estonia.gif
postituspostitatud: 27.04.2010, 15:37  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Sa ei täpsustanud küll oma süsteemi ega midagi, aga näiteks Gnome keskkonna puhul ava Rakendused -> Süsteemi tööriistad -> Süsteemijälgija. Sealt omakorda Protsessid ja vaata mis CPU või Mälu tulbas kõige rohkem ressurssi tarbib (tulba päisel klõpsates saad vastavas tulbas järjestada kõik kirjed kas kasvavalt või kahanevalt).

Kui mingisugusel protsessil on see number ülejäänutest märksa suurem, siis suure tõenäosusega ongi "hanguma panija" leitud ja jääb üle vaid protsess lõpetada või hakata uurima miks see üleüldse ressurssi õgima hakkas.


Kaar3l
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 36
Liitunud: 07.05.2007
Postitused: 692
Asukoht: Plv
Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 27.04.2010, 15:47  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Äkki täpsustaksid enda operatsioonisüsteemi?

_________________
Hyva päiva!

Siiri
Uus kasutaja
Uus kasutaja



Liitunud: 27.04.2010
Postitused: 13
Asukoht: Eesti

blank.gif
postituspostitatud: 27.04.2010, 16:04  postituse pealkiri:  Arvuti hangub  

Ubuntu


Kaar3l
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 36
Liitunud: 07.05.2007
Postitused: 692
Asukoht: Plv
Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 27.04.2010, 16:31  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Esmalt mina lülitaks compize välja, kui see on üldse sisse lülitatud.
(Paremklikk desktopil->Change Desktop background->Visual Effects->None)

Mis programmi kasutada siis torrenti tõmbamiseks?

_________________
Hyva päiva!

sedum
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja


Vanus: 31
Liitunud: 20.02.2008
Postitused: 82

Distributsioon: Ubuntu
brazil.gif
postituspostitatud: 27.04.2010, 16:59  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kui ära ta hangub st. kas klaver põhimõteliselt toimib. Näiteks Ctrl+Alt+F2 viskab konsooli ette (Ctrl+Alt+F7 tagasi saamiseks).

Endal olen m6ne vanema arvutipuhul täheldand, et screensaver p6hjustab hangumist. V6iks selle maha keerata ja vaadata mis juhtub.


Indrekus
Pingviini külastaja
Pingviini külastaja



Liitunud: 28.11.2009
Postitused: 30

Distributsioon: Linux Mint
estonia.gif
postituspostitatud: 07.09.2010, 22:00  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Ei hakka uut teemat tegema, aga minul sama probleem, et arvuti lihtsalt mingil hetkel kui arvutit kasutan hangub ära. Minu arust ei tööta siis mitte midagi. Aga seda klaviatuuri asja proovin järgmisel korral kui peaks jälle hanguma. Estobuntu 10.09 on peal arvutil olnud vähem kui nädal aga juba 3 korda on arvuti lihtsalt kinni jäänud. Nüüd siin teemas lugesin, et vaadata palju cpu ja mälu tulbas kõige suurem protsess on. Selleks protsessiks on minul Xorg, aga ta nii vähe on, et see ma ei usu et miskit põhjustab (Mälu siis kasutab umbes 80MB ja CPU kasutus oli vahepeal 8% korraks). Üldiselt lähen ma nüüd Estobuntuga arvutist nädalaks eemale, ning täpsemaid vastuseid teie küsimustele ja soovitustele annan nädala pärast.


rts010
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja


Vanus: 45
Liitunud: 07.09.2010
Postitused: 43

Distributsioon: Debian Wheezy, *buntu, solaris,Redhat
estonia.gif
postituspostitatud: 08.09.2010, 13:02  postituse pealkiri:  Re: Arvuti hangub  

Siiri kirjutas:
Oman Asus firma läpakat ja nüüd on esinenud selline probleem, kuna tõmban filme ja sellepärast kui õhtu koju lähen , siis olen hoidnud bittorrenti lahti aga nüüd paaril hommikul hakates arvutit kinni panema, olen avastanud, et arvuti hangunud. kuna ise ei oska probleemi lahendada, siis küsingi targemate nõu


Mis prose , palju mälu , emaplaat tyyp on ? võik öölda kogu mudeli või visata siia link sellest mis lapakas sul on


-IFFI-
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 47
Liitunud: 25.06.2005
Postitused: 1411
Asukoht: Lappeenranta-Turku
Distributsioon: Linux MX
finland.gif
postituspostitatud: 24.06.2011, 16:10  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Samal teemal edasi, et arvuti hangub suvalisel hetkel. Arvuti millest juttu tuleb asub sadades kilomeetrites minust eemla ja puudub igasugune ligipääs masinale. Olen üritanud ka erinevaid kaugtöölaua varjante kahe masinavahele sobitada aga kuna neti kiirused mõlemal pool on max 1Mbit/s siis ei õnnestu graafiliselt ligi pääseda, kuna selgus ühes teemas, et net ei jaksa pilti ette tuua. SSH-s ei oska msikit omapeaga teha kuigi olen seda kasutanud teistel eesmärkidel.

Hanguva masina konfi täpselt ei tea vaid kirjutan peast mida umbes mäletan. Masin on soetatud selle aasta miski aprillikuus seega ei tohiks raudvara alla anda (kuid mine sa tea) Masinal siis 1,6Ghz prose, 1GB RAM, OS Ubuntu 11.04 Classic desktop. Ostetud siis klikist ja arvan, et miski inteli sodi võiks sees äkki olla!?

Probleem siis on järgmine, et suvalisel hetkel hangub kinni kui mõnda aega ei kasuta. Abiks power nupp aint. Vahetevahel ka töökäigus suvaline programm ei allu sulgemis nupule...proge saab kinni jõuga sulgemise apletiga.

Kiirvestluse käigus lasin uurida süsteemijälgiast protsesse ja mälukasutsut. Prose hõivatus on normaalne ja sama on ka mälukasutus. Protsesside topis oli enim mälu sööv Firefox 103MB keskmiselt kui lahti miski 4 sakki, järgmised mälu röövlid jäid topis paarikümne mega juurde.

Seega mina omapeaga ei oska nagu suurt enam miskit kusagilt uurida mis võiks põhjustada hangumise ja mõningate akende/programmide mitte sulgumise.
Mida võiks veel uurida? Arvan, et saaks ka selle SSH asjaga vast hakkama(ennem peab uurima kuidas asi ültse käib Very Happy )


erku
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 54
Liitunud: 12.09.2008
Postitused: 558
Asukoht: Tallinn, Järvamaa
Distributsioon: Mint/Debian _32bit
estonia.gif
postituspostitatud: 24.06.2011, 19:00  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Et sülearvuti vast siis?
Mul oli ja on ka "väikeseid" probleeme sellega.
Et pakun: on puhkuse ja unereziimi probleemid. Minul on kunagi lõppenud koomast väljatoomine paar korda lausa aku eemaldamisega.
Hetkel on nii, et ehk isegi töötaks, aga ei usalda seda karvavõrdki. Ehk, kõvaketta tööreziimid ja CPU energiareziimid on lubatud nagu ka ekraanisäästja; aga seda et puhke ja une/talveune reziimist arvuti alati välja tuleb, ei saa ma kahjuks tagada; seega on need keelatud või viidud aeg üles tundidesse, et kasutaja lülitab ikkagi soovil masina ise välja.

_________________
Mõttetera: Kui tarkvara ei meeldi või ei sobi, tuleb valida teine tarkvara.

-IFFI-
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 47
Liitunud: 25.06.2005
Postitused: 1411
Asukoht: Lappeenranta-Turku
Distributsioon: Linux MX
finland.gif
postituspostitatud: 24.06.2011, 20:31  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Tegemist ikka tegelikult lauaarvutiga....unustasin ennem lihtsalt mainida Sad


oswald
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 77
Liitunud: 28.06.2009
Postitused: 233

Distributsioon: Debian 10
estonia.gif
postituspostitatud: 25.06.2011, 12:24  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Mis prose , palju mälu , emaplaat tyyp on ? võik öölda kogu mudeli või visata siia link sellest mis lapakas sul on

Kui "öölda" ei oska, siis ütelda võiks läpaka kohta üht-teist ehk küll.....


akbgf
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 07.10.2009
Postitused: 763
Asukoht: Tõravere
Distributsioon: OpenSUSE, Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 25.06.2011, 13:08  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

-IFFI- kirjutas:
.. neti kiirused mõlemal pool on max 1Mbit/s siis ei õnnestu graafiliselt ligi pääseda, kuna selgus ühes teemas, et net ei jaksa pilti ette tuua.
[..] Arvan, et saaks ka selle SSH asjaga vast hakkama(ennem peab uurima kuidas asi ültse käib Very Happy )

Mingid Elioni 1 M-sed paketid ei lase vist väljast ssh-ga sisse.
Proovin Elioni stardipaketi otsas olevasse töötava sshd-ga arvutisse teisest sisse saada.
Arvutis, kust proovin, on lihtsalt vaikus, kuni lõpuks ütleb 'Connection timed out'.
Arvutis, kuhu saada tahaks, ei toimu midagi, logifailidesse mingeid teateid ei tule.
Kui see arvuti on teises võrgus, siis saan ssh-ga sisse.


erku
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 54
Liitunud: 12.09.2008
Postitused: 558
Asukoht: Tallinn, Järvamaa
Distributsioon: Mint/Debian _32bit
estonia.gif
postituspostitatud: 25.06.2011, 13:28  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

-IFFI- kirjutas:
Tegemist ikka tegelikult lauaarvutiga....unustasin ennem lihtsalt mainida Sad


1,6-ne ja ostetud hiljuti; siis peab miski eriti mini olema, säästukas?
Laua-arvutitega olen ma reeglina alati asjad jonksu saanud: Reeglist erand on olnud vaid MSI Inteli-VIA-REALTEK (vahel ka AMD sillad) segapudru plaadid; aga need ei tööta ka Winniga, olenemata et draiverid ja muu on kohe olemas.

Lauakatega saab reeglina hakkama, kuna Biosi vaikimisi kasutajaliides on parem. Põhi asjad ongi kinni seal olnud, asjad mis tulenevad hangumisest seonduvalt puhke ja une jms energiareziimidega.
Võiks alustada sellest, et määrata ACPI Function: (Enabled) ja ACPI Suspend Type: (S1+S3(POS)) ; või teha valikuid nende vahel; lugemist (eng):
http://gsmblog.com/post/Difference-between-S1-%28POS%29-and-S3-%28STR%29-standby-mode-in-BIOS.aspx
Korra on ka olnud probleem, kus CPU energiareziim läks vaikimisi "niivõrd madalaks", et ei soostunud üles ärkama, ehk pilt oli küll ees, aga elumärke ei näita (kontrollida lihtne- keela puhkereziimid ja pane/lisa tegumireale "protsessori takti skaleerimise..." ja vali sealt kindel suurem kiirus; )

_________________
Mõttetera: Kui tarkvara ei meeldi või ei sobi, tuleb valida teine tarkvara.

xpander
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 39
Liitunud: 27.06.2008
Postitused: 445
Asukoht: Localhost
Distributsioon: Arch Linux, MATE
estonia.gif
postituspostitatud: 25.06.2011, 14:12  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

kui on ati videokaardiga tegemist ja catalyst 11.5 või 11.6 driveritega siis aitab "aticonfig --sync-vsync=off"
vaadusel ennem ka "aticonfig --initial"
peale seda ei tohiks enam hanguda.

_________________
Mängude Videod Linuxi All: http://www.youtube.com/user/Xpander666
-----------
Gfire - Xfire For Pidgin

-IFFI-
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 47
Liitunud: 25.06.2005
Postitused: 1411
Asukoht: Lappeenranta-Turku
Distributsioon: Linux MX
finland.gif
postituspostitatud: 25.06.2011, 15:21  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

to oswald: Palun loe enne korralikult teemat kas-või eelmist posti kus ma ütlen selgesõnaga, et tegemist on lauaarvutiga. Teiseks, kui sul omal pole tõesti midagi kosta siis ära kasuta ka teiste postitust, hetkel oled kopeerinud siia mõned posti ülevalt kasutaja rts010 lause ning lisanud omalt poolt täiesti segase lause lõppu.

to akbgf jeps, see vigane masin asub elioni stardika otsas, seega ei õnnestu ka sul sinna ligipääsu saada. Seega langeb ära igasugune eemalt ligipääsu võimalus, tuleb üritada siis kiirsuhtluse kaudu asi selgeks/korda saada.

to erku jah see mingi säästukas oli, ostes kohe oli ka ubuntu peal. Aga ega pensionäärile polegi teab mis koletumat pilli vaja Very Happy see täiesti piisav ja ülearugi tegelt.
Hea meelega kruviks küll seda biosi sinu õpetuste järgi aga käed jäävad liiga lühikeseks.
Kõiksugused efektid, puhke ja säästu reshiimid sai siis eile maha võetud. Eks näis mis tulemus mõne päeva jooksul saab olema. Sai lastud ka uuendused peale lasta ja peale seda omanik väitis, et oli siis juba kiiremaks asi muutunud. Akanad olid hakanud kiiremini avanema jms nipet näpet.

to xpander tõesti ei oska öelda mis kaart seal sees on ja kui hakkaksin seda läbi kiirsuhtluse uurima/õpetama kuidas seda teada saada siis tuleb mul tunduvalt odavam siit sinna kohale sõita kui siit õpetades saaks olema närvi, suitsu, õlle kulud RazzRazz

Seega tundub, et hetkel nagu suurt muud ei annagi teha enam kui aint oodata mõne päeva tagasisidet. Kuna kellad ja viled, une ja säästu reshiimid on maha käänatud, uuendused selga kakutud mille tulemusel oli koheselt masin erksamaks muutunud. Eks ootab ja vaatab...aga kui kellegil veel mõni tark idee tagataskus mida mudida annaks siis on need kõik jätkuvalt oodatud.


imre
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 16.08.2005
Postitused: 2648
Asukoht: Saku kant
Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 25.06.2011, 15:44  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

TeamViewer peaks siiski toimima kaughalduse jaoks.
1 megase otsas on see muidugi paras piin, aga parem see kui mitte midagi.

_________________
Enne teema püstitamist kasutage OTSINGUT
Küsi targalt: Infot siit!
Kui aru ei saa, siis küsi.

-IFFI-
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 47
Liitunud: 25.06.2005
Postitused: 1411
Asukoht: Lappeenranta-Turku
Distributsioon: Linux MX
finland.gif
postituspostitatud: 25.06.2011, 17:37  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

imre kirjutas:
TeamViewer peaks siiski toimima kaughalduse jaoks.
1 megase otsas on see muidugi paras piin, aga parem see kui mitte midagi.


Smile ära proovitud, asi toimib aga ei suuda pilti ette kuvada. Omal mul netipulk ja ka megane ühendus ja olen käinud nii kiirema ühendusega arvutis aga minupilti ei näe....


Valdur55
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 29
Liitunud: 02.06.2007
Postitused: 640
Asukoht: Tartu
Distributsioon: *buntu
estonia.gif
postituspostitatud: 25.06.2011, 17:53  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Uuemas teamvieweris on jh asi natuke pekki keeratud.
SSH tahab läbida avatud porti ja siiani olen hakkama saanud port 113 kasutamisega.
Käigepealt tuleb installida openssh-server .
Confi failis tuleb asendada vaikimisi port 113-ks ja taaskäivitada ssh server ja ruuteris tuleks suunata port 113 edasi.
Ühendumie käib käsuga: ssh kasutaja@masina.ip -p113


countrymees
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 55
Liitunud: 17.07.2007
Postitused: 270
Asukoht: Tallinn-Kuressaare
Distributsioon: Deepin
estonia.gif
postituspostitatud: 25.06.2011, 18:56  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Mul oli sarnane olukord ka Mandrivas ning Suses. Probleem oli ACPIs, sest kuigi op-süsteemist sai see keelatud, siis arvuti BIOSes oli see lubatud. Peale BIOSes ära keelamist selline probleem kadus. Arvuti millel sellised probleemid ilmnesid oli veel nõrgem, kui eelkirjedatu.


Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group