Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
jux66
Uus kasutaja
Uus kasutaja



Liitunud: 18.02.2010
Postitused: 8

Distributsioon: estobuntu
blank.gif
postituspostitatud: 18.02.2010, 10:58  postituse pealkiri:  Estobuntu id kaart peale uuendust ei tööta  

Peal on estobuntu 9.10, id kaart töötas väga hästi. Mõni päev tagasi sai alla tõmmatud kõik pakutavad uuendused ja veaparandused ja nüüd id kaart ei tööta. Swedbanki lehel nt peale kasutajatunnuse sisestamist ja sisenen nupu vajutamis ütleb Kasutajatunnus/püsiparool on sisestamata, kuigi ta ei küsigi seda.
Kuna olen suht võhik ikka linuxi alal, siis ei oska kuskilt viga ka otsida ega midagi teha, sooviks abi.
Tänud kui keegi viitsib/oskab aidata.

Nii, peale kahte tundi jamamist olen saanud nii kaugele, et saan id kaardiga kõikjale sisse logida, ka panka. Nüüd aga probleem selles, et kui vaja makse kinnitusele panna pin2, siis kogu firefox hangub, mille tulemusena tuleb tuleb firefox ära killida. Nii et jama ikka veel....


sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 18.02.2010, 12:38  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

kui foorumis rohkem viitsiksid otsingut kasutada, siis saaksid aru, et allkirjastamine ongi probleem.. tuleb natuke kannatada kuniks uus plugin võetakse kasutusele ka pankade ja teiste teenusepakkujate poolt..

_________________
Image Image Image

medieval
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 34
Liitunud: 16.11.2008
Postitused: 175
Asukoht: Saaremaa/Tartu
Distributsioon: Ubuntu 10.10
estonia.gif
postituspostitatud: 18.02.2010, 12:49  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Proovi seda kasutada:
https://ideelabor.ee/opensource/wiki/IdKaardiTarkvara/DigiallkiriVeebisLinuxiga


laur
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 22.01.2006
Postitused: 1195
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Estobuntu, Kubuntu, Mandriva, OpenSUSE
estonia.gif
postituspostitatud: 18.02.2010, 13:35  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

medieval kirjutas:


Estobuntus on kõik vajalik vaikimisi seadistatud, nii et kui kogenematu kasutaja seda kõike ise seadistama hakkab siis võib ta selle tahtmatult lihtsalt paigast ära seadistada

Smile

_________________
Image

jux66
Uus kasutaja
Uus kasutaja



Liitunud: 18.02.2010
Postitused: 8

Distributsioon: estobuntu
blank.gif
postituspostitatud: 18.02.2010, 13:56  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Nagu ütlesin, töötas kõik hästi ja korralikult, aga peale uuenduste tegemist lakkas töötamast.

Ega ma siis ei hakka ju opsysi nüüd sellepärast üle installima, vaid tahaks kuidagi ikka asja korda saada.

medieval poolt antud lingist polnud kasu, olukord jäi samaks


kiirtee
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 40
Liitunud: 26.04.2007
Postitused: 382
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Estobuntu 8.09
estonia.gif
postituspostitatud: 18.02.2010, 21:15  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Et siis peaks uuendused kinni keerama?


tramm
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 03.11.2008
Postitused: 900

Distributsioon: *buntu
blank.gif
postituspostitatud: 18.02.2010, 21:51  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

ei ole nii, et vanal viisil allkirjastamine ei tööta ja peab pluginat ootama. ma ei tea, mida mõtleb sander siinse foorumi otsingu kasutamise all ja miks ta sellist veidrust soovitab (siin leiduvatest spekulatsioonidest uue plugina teemal pole kellelegi erilist praktilist kasu). vana teegiga põhimõtteliselt saab allkirjastada, st pin2 sisestada küll, kui iga päev süsteemi uuendama ei kipu. minul keeras hiljuti vist tõesti läpakas allkirjastamise vussi firefoxi beetaks uuendamine. unustasin kogemata peale.

ubuntulised saab muidu http://ideelabor.ee/id-kaart/linux/ et google cetera juhendite abil firefoxis allkirjastama, kuigi mõningate mööndustega (mõnikord vaja draiverile restart teha vms loogilised sammud, kui ei tööta). just paar päeva tagasi sättisin ühe ubuntu ja linux mindi allkirjastama. seni kuni uut ja suurepärast pluginat pole, siis kehtib vana tõdemus: kui töötab, ära surgi. niisama uut pluginat oodata pole küll mõtet.

järgnevad juhised on minu meelest samuti kõik suuremalt jaolt korrektsed, kuigi pisierinevustega. kui ei tööta, siis võib eri variante proovida.

https://id.eesti.ee/trac/wiki/Ubuntu
http://viki.pingviin.org/ID_kaart_Ubuntus
http://ubuntu.pingviin.org/IDkaart.html
http://ubuntueestis.blogspot.com/2009/10/ubuntu-910-ja-eesti-id-kaart.html

natuke proovimist ja vähemasti uus süsteem peaks küll allkirjastama hakkama. ning vabandust, kui ma nüüd paljude jaoks iseenesestmõistetavat juttu kirjutasin, aga see pidev spekuleerimine uue plugina teemal on ilmselt värskematele linuxi all digiallkirjastajatele täiesti hoomamatu ja tekitab ainult segadust.

_________________

sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 18.02.2010, 23:12  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Träm kirjutas:
ei ole nii, et vanal viisil allkirjastamine ei tööta ja peab pluginat ootama. ma ei tea, mida mõtleb sander siinse foorumi otsingu kasutamise all ja miks ta sellist veidrust soovitab (siin leiduvatest spekulatsioonidest uue plugina teemal pole kellelegi erilist praktilist kasu). vana teegiga põhimõtteliselt saab allkirjastada, st pin2 sisestada küll, kui iga päev süsteemi uuendama ei kipu. minul keeras hiljuti vist tõesti läpakas allkirjastamise vussi firefoxi beetaks uuendamine. unustasin kogemata peale.

ubuntulised saab muidu http://ideelabor.ee/id-kaart/linux/ et google cetera juhendite abil firefoxis allkirjastama, kuigi mõningate mööndustega (mõnikord vaja draiverile restart teha vms loogilised sammud, kui ei tööta). just paar päeva tagasi sättisin ühe ubuntu ja linux mindi allkirjastama. seni kuni uut ja suurepärast pluginat pole, siis kehtib vana tõdemus: kui töötab, ära surgi. niisama uut pluginat oodata pole küll mõtet.

järgnevad juhised on minu meelest samuti kõik suuremalt jaolt korrektsed, kuigi pisierinevustega. kui ei tööta, siis võib eri variante proovida.

https://id.eesti.ee/trac/wiki/Ubuntu
http://viki.pingviin.org/ID_kaart_Ubuntus
http://ubuntu.pingviin.org/IDkaart.html
http://ubuntueestis.blogspot.com/2009/10/ubuntu-910-ja-eesti-id-kaart.html

natuke proovimist ja vähemasti uus süsteem peaks küll allkirjastama hakkama. ning vabandust, kui ma nüüd paljude jaoks iseenesestmõistetavat juttu kirjutasin, aga see pidev spekuleerimine uue plugina teemal on ilmselt värskematele linuxi all digiallkirjastajatele täiesti hoomamatu ja tekitab ainult segadust.


foorumis on ka piisavalt juhendeid selle kohta, kuidas seda asja seadistada kui ei toimi, iga kord uus teema teha ja otsast alustada tundub nüri, ilmselgelt pole enne uue teema loomist otsitud..

praegune plugin töötab kuidas kunagi ja mina sellele ei loodaks, eriti kui on tähtajalised maksed ja siis avastad, et näe, raip ei töötagi..

_________________
Image Image Image

tramm
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 03.11.2008
Postitused: 900

Distributsioon: *buntu
blank.gif
postituspostitatud: 19.02.2010, 07:09  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

sander85 kirjutas:
foorumis on ka piisavalt juhendeid selle kohta, kuidas seda asja seadistada kui ei toimi, iga kord uus teema teha ja otsast alustada tundub nüri, ilmselgelt pole enne uue teema loomist otsitud..

praegune plugin töötab kuidas kunagi ja mina sellele ei loodaks, eriti kui on tähtajalised maksed ja siis avastad, et näe, raip ei töötagi..

ma pidasin tegelikult silmas, et neid juhiseid foorumis on erisuguseid ja igasugustest aegadest. kõige viimasemad ja otsijate jaoks värskeimad lõimed on aga uue plugina teemadel, kuid enamasti autorid ei rõhuta, et tegemist on juttudega selle üle, mis polegi mõeldud veel töötama ja et selle asemel võiks kasutada vana teeki. paljudele uutele proovijatele võib foorumi teemadest otsides jääda mulje, et pin2-ga allkirjastamine üldse ei töötagi praegu mitte mingil viisil. seega pole eriti adekvaatne see üleskutse otsida foorumist ja vait olla.

minu meelest praegune plugin töötab küll ja piisava stabiilsusega, kui ta on juba kord tööle saadud ja ei vahetata ülepäeva brauseri või kaardi tarkvara versioone. see tähendab, et ei uuendata liiga palju. mitte et see normaalne oleks, aga see tundub mõistlik lahendus, kui on soov neid digitaalseid allkirju anda.


sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 19.02.2010, 10:49  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Träm kirjutas:
sander85 kirjutas:
foorumis on ka piisavalt juhendeid selle kohta, kuidas seda asja seadistada kui ei toimi, iga kord uus teema teha ja otsast alustada tundub nüri, ilmselgelt pole enne uue teema loomist otsitud..

praegune plugin töötab kuidas kunagi ja mina sellele ei loodaks, eriti kui on tähtajalised maksed ja siis avastad, et näe, raip ei töötagi..

ma pidasin tegelikult silmas, et neid juhiseid foorumis on erisuguseid ja igasugustest aegadest. kõige viimasemad ja otsijate jaoks värskeimad lõimed on aga uue plugina teemadel, kuid enamasti autorid ei rõhuta, et tegemist on juttudega selle üle, mis polegi mõeldud veel töötama ja et selle asemel võiks kasutada vana teeki. paljudele uutele proovijatele võib foorumi teemadest otsides jääda mulje, et pin2-ga allkirjastamine üldse ei töötagi praegu mitte mingil viisil. seega pole eriti adekvaatne see üleskutse otsida foorumist ja vait olla.

minu meelest praegune plugin töötab küll ja piisava stabiilsusega, kui ta on juba kord tööle saadud ja ei vahetata ülepäeva brauseri või kaardi tarkvara versioone. see tähendab, et ei uuendata liiga palju. mitte et see normaalne oleks, aga see tundub mõistlik lahendus, kui on soov neid digitaalseid allkirju anda.


ausalt öeldes ma ei viitsi suga vaielda.. ütlen vaid nii palju, et mitte lambist ei hakanud ma mobiil-id'd kasutama ja võid kindel olla, et küll ma juba teadsin, mida uuendada ja kuidas uuendada.. aga kui ka eri teenusepakkujad pidevalt oma java vidinate versioone vahetavad ja pole ühist korralikku spekki, mille järgi asjad toimima panna, siis lõpuks viskab üle, et ühes kohas toimib ja teises mitte ning sellel kõige vajalikumal momendil on pank või mõni muu koht oma julla nii katki teinud, et sealt pole lootustki midagi saada..

võimalik, et viimasel ajal on asjad paranend, aga ajal kui ma sellele käega lõin, siis võis teatud panga tegelastelt endilt kuulda, et jah, see hetkel ei tööta ja meil pole ka kedagi, kes tahaks selle vabatahtlikult tööle panna..

rääkimata sellest, et kui juhtub brauseris samal ajal veel midagi vajalikku lahti olema ja siis kogu asi hangub, siis ausalt öeldes silda just ei viska..
aga paranemismärgid on olemas.. kas või siis selles osas, et varsti enam suvaline java plugin tervet firefoxi kooma lasta ei saa..

_________________
Image Image Image

zeroconf
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 31.03.2007
Postitused: 1065


blank.gif
postituspostitatud: 19.02.2010, 16:48  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

paigaldasin uusima Estobuntu 9.10.1 ja DigiDoc3 kliendis digiallkirjastamine ei tööta - miskid OCSP responderit ajab taga...
Kõikse uuemad uuendused on peal...

Kusjuures ka LiveCD pealt proovisin - siis ka ei toiminud - sama OCSP responderi teema oli Sad

Teen siin ID-kaardi koolitust ja soovitan inimestele usinalt ikka Estobuntut - tuleb välja, et ei maksagi väga soovitada - ei pruugi töötada...

Ehk on viga parandatav? Olen seni ikka Estobuntut soovitanud kui töökindlamat ja mugavamat lahendust ja seda ka algajatele. Olen öelnud, et see ei ole kehvem kui Vista - samamoodi saab vidinate näol kellad-viled peale panna Smile


sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 19.02.2010, 17:11  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

proxy vahel? või veel enam.. autentimist vajav proxy vahel? või on netiga mingi ikaldus?

_________________
Image Image Image

zeroconf
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 31.03.2007
Postitused: 1065


blank.gif
postituspostitatud: 21.02.2010, 13:56  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

sander85 kirjutas:
proxy vahel? või veel enam.. autentimist vajav proxy vahel? või on netiga mingi ikaldus?


Ei seda ega teist. Tavaline Speedtouch-iga internet Elionist.


Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group