Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
indrek
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 46
Liitunud: 08.07.2005
Postitused: 412
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Kubuntu
blank.gif
postituspostitatud: 01.12.2009, 07:46  postituse pealkiri:  vaba tarkvara ja Siim Kallas  

Siim Kallas sattunud nüüd sellisesse piinlikkusse positsiooni, mõistmata täpselt vaba arendusmudeli olemust, tundmata praktikat, aga sellegi poolest sõna võtmas:

http://boycottnovell.com/2009/11/27/siim-kallas-jason-hiner-cronyism/

Tarkvarapatentidega oli tal omal ajal sama jama.


aethralis
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 21.10.2007
Postitused: 160

Distributsioon: Ubuntu 20.04
blank.gif
postituspostitatud: 01.12.2009, 10:05  postituse pealkiri:  Re: vaba tarkvara ja Siim Kallas  

Üldiselt on see reformierakonna tava-poliitika ja tava-arusaam. Vt nt seda, mida Astok roheliste tarkvaraeelnõule kommentaarideks ütles.

Astok kirjutas:

Ma valdan küll eesti, soome, vene ja inglise keelt, aga XML keelt ma kahjuks ei valda ja seetõttu ma jään teile vastuse võlgu.


DaStoned
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 42
Liitunud: 11.01.2007
Postitused: 388
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Debian
estonia.gif
postituspostitatud: 01.12.2009, 17:55  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

No üldiselt ongi vaba tarkvara konfliktis parempoolse maailmavaatega mis ütleb et head asjad juhtuvad ainult siis kui raha vahetab omanikku. Seetõttu on üsna naiivne loota Reformierakonnalt positiivseid ütlusi vaba tarkvara suunal. Aga see kas Kallase jutt vastab vähimalgi määral tegelikkusele või mitte, pole oluline. Ilmselt on ta kas ise lobija või on mõni neist talle sobivad sõnad suhu pakkunud.

_________________
When the shit hits the fan, keep your mouth shut!

indrek
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 46
Liitunud: 08.07.2005
Postitused: 412
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Kubuntu
blank.gif
postituspostitatud: 01.12.2009, 18:55  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

DaStoned kirjutas:
No üldiselt ongi vaba tarkvara konfliktis parempoolse maailmavaatega mis ütleb et head asjad juhtuvad ainult siis kui raha vahetab omanikku. Seetõttu on üsna naiivne loota Reformierakonnalt positiivseid ütlusi vaba tarkvara suunal. Aga see kas Kallase jutt vastab vähimalgi määral tegelikkusele või mitte, pole oluline. Ilmselt on ta kas ise lobija või on mõni neist talle sobivad sõnad suhu pakkunud.


Ma olen majandusteooriadoktorant, eriala viib "talupojamõistusest" parempoolsema nägemuseni maailmast sama paratamatult kui arstiharidus usku posijatesse vähendama kipub. Vabatarkvara on igavesti adekvaatne asi ning tarkvarapatendid on saatanast. Nii ütlen mina ja ütleb valdav enamik tunnustet majandusteoreetikutest, kes selle alaga tegelevad. Nii et pigem on siin küsimus teema mõistmises, maailmavaatega pole suuremat pistmist.

Doktoritöö teema mul muuseas kah vabatarkvaraga ja kaudselt ideoloogaiga seotud - ma näitan muu hulgas, et erinvad valikud vabatarkvara litsentside hulgast on põhjendatavad puhtalt ratsionaalsusega ja ideoloogilisel mõtlemisel (GPL on hea, BSD paha või vastupidi) ei pea sellega midagi pistmist olema (mõlemad litsentsid oleksid kasutusel ka täiesti ideoloogiavabas maailmas ning tarkvara jaotus nende alla oleks väga sarnane sellega, mida näeme reaalsuses). Analüüsin, millistel tingimustel on ühiskondlikult optimaalne kasutada millist litsentsi (sh omanduslikku) ja näitan, et omakasupüüdlik käitumine litsentsivalikus viib üldjuhul ka ühiskondliku optimumini.

Järgmine aasta tekib loodetavasti ka piisavalt vaba aega, et ajakirjanduses teemat veidi tõstatada ja seletada.


medieval
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 34
Liitunud: 16.11.2008
Postitused: 175
Asukoht: Saaremaa/Tartu
Distributsioon: Ubuntu 10.10
estonia.gif
postituspostitatud: 01.12.2009, 19:47  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kui palju määravad selle valimisel nt. riigi avatus avatud standarditele ja vabale tarkvarale, teab keegi?


indrek
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 46
Liitunud: 08.07.2005
Postitused: 412
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Kubuntu
blank.gif
postituspostitatud: 01.12.2009, 19:51  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

medieval kirjutas:
Kui palju määravad selle valimisel nt. riigi avatus avatud standarditele ja vabale tarkvarale, teab keegi?


Null. Tegemist on puhtalt poliitilise lehmakauplemisega, kus seos objektiivse reaalsusega väga väike (noh, Eesti on IT-riigina tuntud jne, aga mingeid konkreetseid kriteeriumeid ei ole).


Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group