Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
Satikas
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 22.06.2007
Postitused: 193
Asukoht: Põlva
Distributsioon: Mageia2, PCLinuxOS
estonia.gif
postituspostitatud: 29.10.2009, 22:37  postituse pealkiri:  MySql ja phpmyadmin  

lasin mandriva 2010-le peale siis task-lamp paki. no ei saanud ma kuidagi phpmyadmini sisselogimisest kaugemale. Miskit parooli ei pannud aga ilma selleta sisse ka ei saanud. Ei aidanud ka /usr/bin/mysql_secure_installation käivitamine, küsis aga kehtivat parooli, googeldasin ennast haigeks. Lõpuks aitas see kui lisasin config.inc.php faili rea $cfg['Servers'][$i]['AllowNoPassword'] = TRUE;
Siis uuesti /usr/bin/mysql_secure_installation käima ja sai kenasti roodule parool antud.
Ehk on sellest ka kellelegi teisele kasu.
Aga miks ei võiks see sunniku rida juba kohe paigaldamisel seal olla, aru ma ei saa


priit
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 39
Liitunud: 04.08.2005
Postitused: 521
Asukoht: Tartu
Distributsioon: CentOS / OS X
estonia.gif
postituspostitatud: 30.10.2009, 10:46  postituse pealkiri:  Re: MySql ja phpmyadmin  

Satikas kirjutas:
lasin mandriva 2010-le peale siis task-lamp paki. no ei saanud ma kuidagi phpmyadmini sisselogimisest kaugemale. Miskit parooli ei pannud aga ilma selleta sisse ka ei saanud. Ei aidanud ka /usr/bin/mysql_secure_installation käivitamine, küsis aga kehtivat parooli, googeldasin ennast haigeks. Lõpuks aitas see kui lisasin config.inc.php faili rea $cfg['Servers'][$i]['AllowNoPassword'] = TRUE;
Siis uuesti /usr/bin/mysql_secure_installation käima ja sai kenasti roodule parool antud.
Ehk on sellest ka kellelegi teisele kasu.
Aga miks ei võiks see sunniku rida juba kohe paigaldamisel seal olla, aru ma ei saa

Hmm. Esiteks ei sõltu mysql_secure_installation mitte kuidagi phpmyadminist. Kui sult mysqli installides parooli ei küsitud, siis seda ka ei ole ning mysql_secure_installationi tehes lihtsalt vajutad root parooli esimest korda küsides enterit. See, et phpmyadminis ei ole rida AllowNoPassword on siiski hea.


sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 30.10.2009, 11:17  postituse pealkiri:  Re: MySql ja phpmyadmin  

Satikas kirjutas:
lasin mandriva 2010-le peale siis task-lamp paki. no ei saanud ma kuidagi phpmyadmini sisselogimisest kaugemale. Miskit parooli ei pannud aga ilma selleta sisse ka ei saanud. Ei aidanud ka /usr/bin/mysql_secure_installation käivitamine, küsis aga kehtivat parooli, googeldasin ennast haigeks. Lõpuks aitas see kui lisasin config.inc.php faili rea $cfg['Servers'][$i]['AllowNoPassword'] = TRUE;
Siis uuesti /usr/bin/mysql_secure_installation käima ja sai kenasti roodule parool antud.
Ehk on sellest ka kellelegi teisele kasu.
Aga miks ei võiks see sunniku rida juba kohe paigaldamisel seal olla, aru ma ei saa


peale mysql'i serveri paigaldust tõmbad mysql'i käima ja seejärel kui oleksid vaevunud lugema peale paigaldamist kuvatud juhendit, oleksid ka aru saanud, kuidas parool määrata..

võib kasutada ka eelpool mainitud skripti, aga kui tahad lihtsalt root kasutaja parooli panna, siis käsk mysqladmin -uroot password sinuparool

_________________
Image Image Image

Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group