Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
wk
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 24.10.2007
Postitused: 1133
Asukoht: Tallinn, vahel Vastseliina vald
Distributsioon: Debian, Kubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 18.09.2008, 07:53  postituse pealkiri:  SANE on surnd?  

Vaatasin läbi kõik hinnavaatluses ja Zebras pakutavad skannerid ning tõdesin, et sane tugi on olemas neljal skanneril:
Fujitsu ScanSnap S510 (parim pakkumine 8000.-),
Fujitsu ScanSnap S300 (7850.-)
Epson Perfection V750 (12590.-)
Epson Perfection V700 (9450.-)
Neist 2 esimest on dokumendiskannerid ja mõttetult kallid minu vajadusteks, Epsonid lihtsalt mõttetult kallid.

Lisaks paistab SANE koduka toetatud seadmete loend olevat juba üle poole aasta muutusteta ja suur osa meil pakutavaid suurte tootjate skannereist lihtsalt puudub Sane lehelt...

Kuidas leida Linuxi-sõbralik skanner nii 2000 hinnaklassis? Epson Perfection V200 on praegu üks väheseid lootusi, mida iscani abil on lootust tööle saada, aga sellel jälle häda XSanega läbisaamisel.

Mis lahti on? Kuidas see osa riistvarast nii nukrasse seisu on jäänud? On kellelgi soovitada mõnd skannerit?

_________________
Kõike hääd,
WK

hr.john
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 12.06.2006
Postitused: 181
Asukoht: Eesti

kiribati.gif
postituspostitatud: 18.09.2008, 09:17  postituse pealkiri:  Re: SANE on surnd?  

wk kirjutas:
Vaatasin läbi kõik hinnavaatluses ja Zebras pakutavad skannerid ning tõdesin, et sane tugi on olemas neljal skanneril:
Fujitsu ScanSnap S510 (parim pakkumine 8000.-),
Fujitsu ScanSnap S300 (7850.-)
Epson Perfection V750 (12590.-)
Epson Perfection V700 (9450.-)
Neist 2 esimest on dokumendiskannerid ja mõttetult kallid minu vajadusteks, Epsonid lihtsalt mõttetult kallid.

Lisaks paistab SANE koduka toetatud seadmete loend olevat juba üle poole aasta muutusteta ja suur osa meil pakutavaid suurte tootjate skannereist lihtsalt puudub Sane lehelt...

Kuidas leida Linuxi-sõbralik skanner nii 2000 hinnaklassis? Epson Perfection V200 on praegu üks väheseid lootusi, mida iscani abil on lootust tööle saada, aga sellel jälle häda XSanega läbisaamisel.

Mis lahti on? Kuidas see osa riistvarast nii nukrasse seisu on jäänud? On kellelgi soovitada mõnd skannerit?

Tänapäeval enamus inimesi hakkab kasutama MFPsi, võibolla uusi odavama otsa skannereid eriti ei tehtagi ?


wk
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 24.10.2007
Postitused: 1133
Asukoht: Tallinn, vahel Vastseliina vald
Distributsioon: Debian, Kubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 18.09.2008, 09:39  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

hr.john kirjutas:
võibolla uusi odavama otsa skannereid eriti ei tehtagi ?

Seda muret ei paista küll olevat, suvalises elektroonikapoes on valik alla 2000seid skannereid, +-elektroonikas just vaatasin, 3 erinevat skannerit. Praktiliselt kõigil aga puudub Linuxis tugi. Pea 2 aastat (viimati 28. jaanuar 2007) pole SANE lehe loendisse lisatud isegi toetuseta seadmeid.

_________________
Kõike hääd,
WK

sedum
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja


Vanus: 31
Liitunud: 20.02.2008
Postitused: 82

Distributsioon: Ubuntu
brazil.gif
postituspostitatud: 18.09.2008, 09:52  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

hp


olavsu1


Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 48
Liitunud: 02.12.2006
Postitused: 923

Distributsioon: ubuntu, mandriva
estonia.gif
postituspostitatud: 18.09.2008, 12:54  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

see on jah üks eriti nutune teema. siin on hakatud skaneerinist vajavaid pilte digikaga pildistama. muul viisil pole võimalik tükitud pilti arvutisse saada.

ma kunagi mõtlesin sellist: http://pingviin.org/viewtopic.php?t=5227

asi jäi soiku kuna eestlased on mökud ja windowsist läbiimmutatud ja ühtegi riistvaraarenduse japsi pole silmapiirilt avastatud.

linukale on mingi vuescan'i driver http://www.hamrick.com/ mis maksab samapalju kui scanner ise. ja töötamises ei saa kindel olla.

_________________
olen Troll ja ootan pingviin.org konto sulgemist.

wk
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 24.10.2007
Postitused: 1133
Asukoht: Tallinn, vahel Vastseliina vald
Distributsioon: Debian, Kubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 18.09.2008, 13:30  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

jah? milline siit:
http://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutiriistvara/Skannerid/?TypeID=110
Või ka mujalt...

_________________
Kõike hääd,
WK

olavsu1


Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 48
Liitunud: 02.12.2006
Postitused: 923

Distributsioon: ubuntu, mandriva
estonia.gif
postituspostitatud: 18.09.2008, 13:56  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

mul endal on mingi usb scanner benq scanner 5000. vuescan driveriga töötas korra.

sanega ainult krääksus.

_________________
olen Troll ja ootan pingviin.org konto sulgemist.

wk
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 24.10.2007
Postitused: 1133
Asukoht: Tallinn, vahel Vastseliina vald
Distributsioon: Debian, Kubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 18.09.2008, 14:59  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Eelmine küsimus oli mõeldud HP pakkujale, mitte Sulle Olav...

_________________
Kõike hääd,
WK

eric
Pingviini külastaja
Pingviini külastaja



Liitunud: 28.02.2007
Postitused: 34

Distributsioon: Ubuntu 9.10
estonia.gif
postituspostitatud: 18.09.2008, 17:19  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

kontorikombain hp officejet 5610 (printer, skänner, koopiamasin, fax, üle 2kEEK) töötab ubuntus korralikult, mingeid lisadraivereid polnud vaja. xsane skännib probleemideta.


olavsu1


Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 48
Liitunud: 02.12.2006
Postitused: 923

Distributsioon: ubuntu, mandriva
estonia.gif
postituspostitatud: 18.09.2008, 18:23  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

tundubki nii olema, et ainult kallis riistvara on linuxis toetatud.

millegiga peab seda selli karistama, kes onu Billi nuumata ei taha

_________________
olen Troll ja ootan pingviin.org konto sulgemist.

KristjanS
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 35
Liitunud: 29.12.2006
Postitused: 419

Distributsioon: Debian
blank.gif
postituspostitatud: 18.09.2008, 18:45  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

wk kirjutas:
hr.john kirjutas:
võibolla uusi odavama otsa skannereid eriti ei tehtagi ?

Seda muret ei paista küll olevat, suvalises elektroonikapoes on valik alla 2000seid skannereid, +-elektroonikas just vaatasin, 3 erinevat skannerit. Praktiliselt kõigil aga puudub Linuxis tugi. Pea 2 aastat (viimati 28. jaanuar 2007) pole SANE lehe loendisse lisatud isegi toetuseta seadmeid.



2008-02-10: SANE-Backends-1.0.19 has been released. Changes since 1.0.18:

* New backends: cardscan (Corex Cardscan 800c), epjitsu (Epson-based Fujitsu), epson2 (various Epson scanners), hp3900 (HP ScanJet 3970 and more), hp5590 (HP ScanJet 5590 and more), hpljm1005 (HP LaserJet M1005 and more), hs2p (Ricoh IS400 series)
* Updated backends: abaton, agfafocus, apple, artec, artec_eplus48u, as6e, avision, canon, coolscan, coolscan2, dc25, dell1600n_net, dll, epson, fujitsu, genesys, gt68xx, hp3500, ibm, lexmark, microtek, microtek2, mustek, nec, net, pie, pint, pixma, plustek, plustek_pp, ricoh, s9036, sm3600, sm3840, snapscan, sp15c, st400, tamarack, teco2, test, u12, umax, umax1220u, umax_pp

_________________
Ubuntu Brainstorm: Have a device manager
Seadmehalduriga peaks saama jälgida riistvara, juhtprogrammi vahetada, ning vastavalt juhtprogrammile seadistusi muuta.

wk
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 24.10.2007
Postitused: 1133
Asukoht: Tallinn, vahel Vastseliina vald
Distributsioon: Debian, Kubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 19.09.2008, 00:59  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kristjan, release oli küll, aga selle sisu? Seda on tore teada, et kõiki neid backende on uuendatud ja mõne skanneri toetus lisatud, aga kui võrrelda saadaolevate suurte tootjate tootenimekirja SANE toetatud seadmete omaga, siis on olukord rohkem kui nutune. Olukord, kus nimekirja pole ilma toeta uusi seadmeid lisatud, ei tekita erilist kindlustunnet, kui on vaja Linuxiga ka skaneerimistöid plaanida. Väikeseid tegijaid Eesti turul praktiliselt ei pakuta, seepärast neid pole mõtet ka kammida, valida on Epson, HP, Canon ja Mustek. Viimast võimalusel väldin, teiste saadaolevad tooted on "unsupported"...

Ühe skanneri siiski leidsin Eesti turult, mis Sane lehel toetatute seas, väikse näpukaga, sellepärast ei jäänud esimese hooga sõelale: Canon Canoscan Lide 25. Ilmselt tuleb ära proovida, kui midagi paremat ei leia. Seni on kasutuses 2 Epsonit, aga need on igapäevasest trööpamisest ära väsinud. Vaata et tuleb veel vana HP SCSI skanner välja otsida.

_________________
Kõike hääd,
WK

veeall
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 49
Liitunud: 27.09.2006
Postitused: 264

Distributsioon: Slackware64 14.2
estonia.gif
postituspostitatud: 19.09.2008, 07:58  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

vuescan töötab mu hp5370c skänneriga hästi. sane mitte nii.
kasutan siiski virtualboxis windowsi softi skännimiseks. kuigi panin vuescani plussid kõrva taha, et vajadusel osta.


KristjanS
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 35
Liitunud: 29.12.2006
Postitused: 419

Distributsioon: Debian
blank.gif
postituspostitatud: 20.09.2008, 15:00  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

wk kirjutas:
Kristjan, release oli küll, aga selle sisu? Seda on tore teada, et kõiki neid backende on uuendatud ja mõne skanneri toetus lisatud, aga kui võrrelda saadaolevate suurte tootjate tootenimekirja SANE toetatud seadmete omaga, siis on olukord rohkem kui nutune. Olukord, kus nimekirja pole ilma toeta uusi seadmeid lisatud, ei tekita erilist kindlustunnet, kui on vaja Linuxiga ka skaneerimistöid plaanida. Väikeseid tegijaid Eesti turul praktiliselt ei pakuta, seepärast neid pole mõtet ka kammida, valida on Epson, HP, Canon ja Mustek. Viimast võimalusel väldin, teiste saadaolevad tooted on "unsupported"...

Ühe skanneri siiski leidsin Eesti turult, mis Sane lehel toetatute seas, väikse näpukaga, sellepärast ei jäänud esimese hooga sõelale: Canon Canoscan Lide 25. Ilmselt tuleb ära proovida, kui midagi paremat ei leia. Seni on kasutuses 2 Epsonit, aga need on igapäevasest trööpamisest ära väsinud. Vaata et tuleb veel vana HP SCSI skanner välja otsida.


Minu võimuses pole midagi ses suhtes peale hakata. Seda saavad teha Sane'i arendajad, skänneritootjad; kui sa oskad, siis ka sina ise, ning kui sa oled juhtumisi miljonär ja sul raha taskus sügeleb, siis sa võid palgata isiklikud programmerijad olukorda lahendama. Nagu ma ütlesin, siis mina ei kuulu ühtegi eelnimetatud kategooriasse, seega pole otstarbekas rahulolematust olukorra suhtes minu kaela ajada. Minu postituse eesmärk oli kõigest aidata sul Linuxis töötavat skännerit leida.

_________________
Ubuntu Brainstorm: Have a device manager
Seadmehalduriga peaks saama jälgida riistvara, juhtprogrammi vahetada, ning vastavalt juhtprogrammile seadistusi muuta.

wk
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 24.10.2007
Postitused: 1133
Asukoht: Tallinn, vahel Vastseliina vald
Distributsioon: Debian, Kubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 20.09.2008, 23:04  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Sinu lakoonilisest viitest reliisile oli raske välja lugeda midagi konkreetset. Ma siis püüdisn aimata selle viitamise mõtet. Olen kursis Sane versioonidega ja ei süüdista Sind ega tegelikult kedagi konkreetset milleski.

Minu teematõstatuse mõte oli selles, et üsna kerge on jõuda ummuksisse. Mul on tõsine probleem: on vaja kolmele inimesele uus skanner osta, aga sellise leidmine, mis Linuxi all valutult tööle läeks, on ootamatult keeruline. Eelmistel kordadel on mul olnud võimalus valida, millist skannerit muretseda. Seekord õigupoolest enam pole. Ühes väikeettevõttes pole ka sellist ressurssi, et palgata programmerijad rauale vajalikke ajureid kirjutama.

_________________
Kõike hääd,
WK

gorm
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja


Vanus: 46
Liitunud: 12.06.2006
Postitused: 53
Asukoht: Tartu
Distributsioon: Gentoo, (K)ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 29.09.2008, 08:15  postituse pealkiri:  Re: SANE on surnd?  

wk kirjutas:

Lisaks paistab SANE koduka toetatud seadmete loend olevat juba üle poole aasta muutusteta ja suur osa meil pakutavaid suurte tootjate skannereist lihtsalt puudub Sane lehelt...

Asi on tegelikult lihtne. See link on tiba vale, siin on ainult SANEga kaasa tulevad draiverid. Eri põhjustel on osad draiverid siit loetelust puudu.
Sealtsamast SANE lehelt saab sellise URLi:
http://www.sane-project.org/lists/sane-backends-external.html

Lisaks tasub tähele panna, et scannereid ei tahetagi vist enam eriti toota vaid müüakse multifunktsionaalseid kontorikombaine.


TT
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 64
Liitunud: 09.01.2007
Postitused: 141
Asukoht: Pärnu-Jaagupi
Distributsioon: Archlinux/Kubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 29.09.2008, 10:12  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Paar aastat tagasi ostsin EpsonPerfection 3490 Photo. Töötab nii iscan'iga kui Kooka abil ja pole millegi hulluga siiani vahele jäänud. Hinda kahjuks küll ei mäleta ega oska ka öelda, kas teda veel müügis on.


imapi
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 44
Liitunud: 01.12.2005
Postitused: 567
Asukoht: Rakvere
Distributsioon: Mageia Cauldron
estonia.gif
postituspostitatud: 29.09.2008, 11:48  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kasutan oma asutuses Samsungi SCX 4100 ja siga rahul prindib ja skännib probleemideta. Samsungil endal väga head linuxi driverid ja soft ka.


wk
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 24.10.2007
Postitused: 1133
Asukoht: Tallinn, vahel Vastseliina vald
Distributsioon: Debian, Kubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 29.09.2008, 12:59  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

gorm kirjutas:
Sealtsamast SANE lehelt saab sellise URLi:

Tänud, see link lisas valikusse paar Epsonit ka, Perfection V200 Photo paistab kõige paremini sobivat. Uurin asja veel. Kõige "toredam" on see, et olen selle lehe kaudu varemgi Epsonit tööle saanud. Vana pea... Embarassed

_________________
Kõike hääd,
WK

Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group