Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
Reevel
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutajaLiitunud: 10.11.2007
Postitused: 99

Distributsioon: Red Hat, Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 23.05.2008, 21:11  postituse pealkiri:  LAV standardiamet esitas ametliku protesti OOXML asjus  

Avatud dokumendiformaatide blogi kirjutab:

Tsitaat:
Lõuna-Aafrika  Vabariigi standardiamet - South African Bureau of Standards (SABS), kes on ka ISO/IEC JTC1 liige, on esitanud nii ISO -le kui IEC -le adresseeritud ametliku kaebuse DIS 29500 ehk Microsoft OOXML failivormingu standardimisprotsessi asjus. Peamised kaebuse põhjused on ISO reeglistiku jämedad rikkumised, suur vigade ja vastuolude hulk tehnilises dokumentatsioonis ning ekspertidevahelise konsensuse mittesaavutamine.

SABS tunneb ka muret jätkuva trendi üle, kus rahvusvahelised suurkorporatsioonid üritavad ISO tehnilisi komiteesid oma ärihuvide nimel ära kasutada, eirates ISO standardimisprotsesside häid tavasid ja mõjutades hääletustulemusi endaga seotud inimeste paigutamisega komiteedesse.

Kaebuse täisteksti ja kommentaare võib lugeda Standards Blog: South Africa Appeals OOXML Adoption ja <NO>OOXML: South Africa appeals against OOXML.

Üks kaebusest tulenevaid tagajärgi on, et seni, kuni ISO/IEC pole kaebuse suhtes otsust vastu võtnud, ei ole võimalik DIS 29500 standardit ka kinnitada.


BTW, MS OOXML-i ei saaks ka ilma selle LAV-i kaebuseta kinnitada, sest tehnilist dokumentatsiooni ametlikult ei eksisteeri. ISO reeglite kohaselt oleks ECMA/Microsoft pidanud selle esitama kuu aja jooksul peale Ballot meatingut. Praegu on möödas juba kaks kuud....


Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group