Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
KristjanS
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 35
Liitunud: 29.12.2006
Postitused: 419

Distributsioon: Debian
blank.gif
postituspostitatud: 16.05.2008, 09:40  postituse pealkiri:  StarDict  

Ubuntu varamutes ringi sorides leidsin sellise sõnaraamatuprogrammi, nagu StarDict. Pealtnäha paistab üsna tegija programm olevat, ainult ma ei saa täpselt pihta, mis sellega täpselt teha annab? Näiteks, kas sellele on eesti-inglise sõnaraamatut olemas? Kui on, siis huvitab, kuidas seda paigaldada saaks. Kui mitte, siis huvitab, kuidas sellega algust teha. On kellelgi kogemusi?

http://stardict.sourceforge.net/


JannoT
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja



Liitunud: 10.05.2008
Postitused: 63
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Arch
estonia.gif
postituspostitatud: 16.05.2008, 11:48  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Nii palju kui mina aru sain siis sinna saab kas ise sõnaraamatu lisada nt: netist tiritud. Või siis tõlkida terve tekst kasutades googli või yahoo tõlkijat. Ma eriti muidugi ei usu ,et eesti sõnaraamat sellele kuskil leidub.




Viimati muutis JannoT 16.05.2008, 12:18; muudetud 1 kord
tommi
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 30.11.2006
Postitused: 201
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Ubuntu 10.04
estonia.gif
postituspostitatud: 16.05.2008, 12:10  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Ma olen kasutanud t6lk nimelist progre, mis teeb töö täitsa ära, kui netti ei pääse Smile


veeall
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 49
Liitunud: 27.09.2006
Postitused: 264

Distributsioon: Slackware64 14.2
estonia.gif
postituspostitatud: 16.05.2008, 18:50  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

ma kasutan stardict 2-te. ja on hea programm minu meelest. on võimeline tõlkima mis iganes muus programmis valitud sõna (valitud sõna juurde ilmub tõlkega popup). samuti võib öelda häälduse kui vastavad helifailid on olemas - inglise keele jaoks on võimalik netist tõmmata. ei vaja tõlkimiseks netti.

inglise-eesti eesti-inglise sõnaraamatut ei ole. ma konvertisin selle sõnastiku enda jaoks stardictile + pöörasin sussid püsti ja tegin ka inglise-eesti variandi. ma võiks jagada, aga pole kindel kas tohib (edit: kas tohib seda andmebaasi jagada ja modifitseerida).

inglise häälduse saab lisada kui tõmmata netist WyabdcRealPeopleTTS nimeline pakk. google abiks.


popup.jpg
 Kirjeldus:
nii töötabki
 Failisuurus:  29.99 kB
 Vaadatud:  436 kord(a)

popup.jpg



Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group