Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
Frost
Pingviini külastaja
Pingviini külastaja



Liitunud: 15.02.2008
Postitused: 20

Distributsioon: Debian, Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 20.02.2008, 12:13  postituse pealkiri:  Eesti firmad ja asutused, mis kasutavad Open Office'it  

Kas keegi oskab nimetada Eesti ettevõtteid, riigiasutusi või KOV-e, kus on üle mindud MS Office'lt Open Office'ile, või mõnele muule vabavaralisele kontoritakvarale? Väikefirmasid kinldasti leidub, aga huvi pakuksid mulle asutused, kus on töötajaid rohkem kui näiteks paarkümmend.


imapi
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 44
Liitunud: 01.12.2005
Postitused: 567
Asukoht: Rakvere
Distributsioon: Mageia Cauldron
estonia.gif
postituspostitatud: 20.02.2008, 12:50  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Võin julgelt öelda, et Päästeamet, kuigi mõnes kohas on MSO olemas, kuna seda nõuavad teatud win rakendused aga 99% OO


Meelis
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 23.07.2007
Postitused: 297

Distributsioon: Xubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 20.02.2008, 14:16  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

EELK Pühajõe Kogudus kasutab 100% OpenOffice.org-i


TT
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 64
Liitunud: 09.01.2007
Postitused: 141
Asukoht: Pärnu-Jaagupi
Distributsioon: Archlinux/Kubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 20.02.2008, 15:33  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Tsitaat:
EELK Pühajõe Kogudus kasutab 100% OpenOffice.org-i


Ja palju seal töötajaid on? Wink


Meelis
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 23.07.2007
Postitused: 297

Distributsioon: Xubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 20.02.2008, 15:59  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Üks


erykroom
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 38
Liitunud: 06.01.2007
Postitused: 193

Distributsioon: Arch
estonia.gif
postituspostitatud: 20.02.2008, 16:02  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Photopoint kasutab OO-d, Thunderbirdi ja Firefoxi


oldgreeneye
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 33
Liitunud: 24.01.2008
Postitused: 297
Asukoht: Tartu
Distributsioon: Arch
estonia.gif
postituspostitatud: 20.02.2008, 16:09  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Mina üritan koolis õpetajatele selgeks teha, et OO.o on parem, kui MSO.


ain
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 25.09.2006
Postitused: 218

Distributsioon: openSUSE
blank.gif
postituspostitatud: 20.02.2008, 16:37  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

ehitusservice & aiaparadiis


Tiiger
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja


Vanus: 55
Liitunud: 11.09.2007
Postitused: 91
Asukoht: Püünsi
Distributsioon: Ubuntu 12.04 + Cinnamon
estonia.gif
postituspostitatud: 20.02.2008, 16:58  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

mina algatasin mitu aastat tagasi ühes väiksemas firmas OO-le ülemineku. Kuna meil olid MS litsentsiprobleemid ja ühelt maalt avastasin OO, vist oli alles 1.2 vms versioon, siis võtsin raamatu kõrvale ja näppisin läbi. Kõik sobis... peaaegu - ühilduvuse probleemid olid ja natuke ka filtreeringud. Asja aitas lahendada pdf tegemise võimalus. Panin jõuga 7st arvutist 4ja OO ja mõned masinad enne veel Mandrake peale. Tegin kiire koolituse ja selgitasin erinevusi. Rahvas leppis ja töö lendas. Kui nn teises toas ülejäänud 3-le pakkusin sama katsetuse tulemusi, siis kohtasin vastuseisu. Sinna mu käsujõud ei ulatunud. Palusin võimalust installida prooviks OO ja teha ka seal osa tööd, et võrrelda. Tulemus 0. Keegi ei viitsinud ja harjumuse jõud võitis. Kogu saladus Smile


oldgreeneye
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 33
Liitunud: 24.01.2008
Postitused: 297
Asukoht: Tartu
Distributsioon: Arch
estonia.gif
postituspostitatud: 20.02.2008, 21:13  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Minu puhul koolis lihtsalt muudmoodi ei saada, kuna ma teen oma kodutööd arvutis ja ma kasutan selleks Linuxit ja OO.o-d. Õpetajad peavad sellega leppima, nad teavad, et üks korralik Linuxikasutaja ei puutu Microsofti asju.


Qilaq
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 54
Liitunud: 25.10.2006
Postitused: 1219
Asukoht: Linda Nisa
Distributsioon: Mageia, Mandriva Linux
estonia.gif
postituspostitatud: 20.02.2008, 21:24  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Ma ei tea, kuidas praegu, aga näiteks Postimees läks juba aastate (2003 vist?) eest üle SUSE-le(Tallinnas)/Mandrivale(Tartus) ja ühtlasi ka OOo-le. Seda küll peamiselt ajakirjanike puhul, graafikud ja raamatupidajad ja muud "erivajadustega" töötajad jäid mu teada endiselt MS toodetele edasi.

_________________
Tõlkija (Mandriva Linux, KDE, Scribus, CUPS)

wk
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 24.10.2007
Postitused: 1133
Asukoht: Tallinn, vahel Vastseliina vald
Distributsioon: Debian, Kubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 21.02.2008, 00:21  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Raamatukoi, täies mahus Linux, aastast 2002.

_________________
Kõike hääd,
WK

KERBER
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 50
Liitunud: 18.11.2007
Postitused: 219
Asukoht: Narva
Distributsioon: Manjaro Arch
estonia.gif
postituspostitatud: 21.02.2008, 08:50  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Piirivalve idapiir kasutab Oo, osaliselt .... võib-olla ka teistes piirkondades ka ei tea.
Tuli koos uute masinatega, katseks ..... kuid Oo enne ver. 2.0 ei ole töökindel Windowsiga.
Ahh -jaa , eelmisel aastal tuli paar masinat Fedoraga.


spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8853

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 21.02.2008, 09:19  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Lasteaed Kirju-Mirju on suuremalt jaolt OpenOffice peal.

_________________
Tellige endale sünnipäevaks, sõbrapäevaks või muuks tähtpäevaks kingitus: Kingitused internetist - NetiKink.eu

gert
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja



Liitunud: 09.11.2006
Postitused: 42

Distributsioon: pc-bsd, ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 21.02.2008, 09:28  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

spott kirjutas:
Lasteaed Kirju-Mirju on suuremalt jaolt OpenOffice peal.


Kas Kohtla-Järve Kirju-Mirju?


spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8853

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 21.02.2008, 09:56  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

jah

_________________
Tellige endale sünnipäevaks, sõbrapäevaks või muuks tähtpäevaks kingitus: Kingitused internetist - NetiKink.eu

indrek56
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 50
Liitunud: 30.08.2006
Postitused: 282
Asukoht: Tartu
Distributsioon: opensuse
estonia.gif
postituspostitatud: 21.02.2008, 10:30  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kala hakkavat mädanema peast, võtsin pooltunni ja surfisin toompea ja ministeeriumite veebides ringi. vaatamata sellele, et veebide koosvõime raamistik kui ka nõuded digitaalsete arhiivimaterjalide osas välistavad kommertsformaatide kasutamise, ei leidnud ma ühteki eelnimetatud asutust kus oleks mõni odf olnud. mõned olid siiski vaevaks võtnud ja word'i pdf-ks printinud. niipalju siis nende enda seaduseloome täitmisest. omavalitsuste tasemel on nii ja naa, tean omavalitsusi kus OO on edukalt kasutuses ja sealsamas naaberomavalitusus levitab docx-e, ise veel selle üle uhke.
Ah et miks toompea üldse korda läheb? nii omavalitsuste, igasugu ametite jms avalike institutsioonide failivahetus on suuresti just kõrgete valitsusasutustega. seal aga kubiseb tihti just kooli lõpetanud, üliagaratest advanced excelitreialitest, eriti just puhkuste ja praktikumide ajal. ja et rohkem villa ja vähem kisa oleks, lähevadki tallinnast kaugemad asutused kaasa ja teevad lihtsalt mida vaja. ja kui rahajagamise otsustajad (need ei ole reeglina patsipoisid, kui ongi nii siis on asutuse juhtimises mingi viga ilmselt sees) näiteks kohaliku OV puhul teie enda valitud volikogu selle heaks kiidavad, siis nii saab olema.
ma ei õigusta karvavõrdki eelkirjeldatud olukorda, lihtsalt toon välja mõtteid ja asjaolusid.


KERBER
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 50
Liitunud: 18.11.2007
Postitused: 219
Asukoht: Narva
Distributsioon: Manjaro Arch
estonia.gif
postituspostitatud: 21.02.2008, 13:31  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

indrek56 kirjutas:
Kala hakkavat mädanema peast, võtsin pooltunni ja surfisin toompea ja ministeeriumite veebides ringi. vaatamata sellele, et veebide koosvõime raamistik kui ka nõuded digitaalsete arhiivimaterjalide osas välistavad kommertsformaatide kasutamise, ei leidnud ma ühteki eelnimetatud asutust kus oleks mõni odf olnud. mõned olid siiski vaevaks võtnud ja word'i pdf-ks printinud. niipalju siis nende enda seaduseloome täitmisest. omavalitsuste tasemel on nii ja naa, tean omavalitsusi kus OO on edukalt kasutuses ja sealsamas naaberomavalitusus levitab docx-e, ise veel selle üle uhke.
Ah et miks toompea üldse korda läheb? nii omavalitsuste, igasugu ametite jms avalike institutsioonide failivahetus on suuresti just kõrgete valitsusasutustega. seal aga kubiseb tihti just kooli lõpetanud, üliagaratest advanced excelitreialitest, eriti just puhkuste ja praktikumide ajal. ja et rohkem villa ja vähem kisa oleks, lähevadki tallinnast kaugemad asutused kaasa ja teevad lihtsalt mida vaja. ja kui rahajagamise otsustajad (need ei ole reeglina patsipoisid, kui ongi nii siis on asutuse juhtimises mingi viga ilmselt sees) näiteks kohaliku OV puhul teie enda valitud volikogu selle heaks kiidavad, siis nii saab olema.
ma ei õigusta karvavõrdki eelkirjeldatud olukorda, lihtsalt toon välja mõtteid ja asjaolusid.

Ma pead andma ei hakka ... aga ma arvan kui kuskil kasutatakse Oo siis salvestatakse MSOffise vormingus, et teised ka saaksid lugeda. Meil vähemalt nii tehakse.... Smile


indrek56
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 50
Liitunud: 30.08.2006
Postitused: 282
Asukoht: Tartu
Distributsioon: opensuse
estonia.gif
postituspostitatud: 21.02.2008, 13:54  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

ehk siis täpselt vastupidi RISO poolt üllitatud soovitustele Smile


sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 21.02.2008, 23:32  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Struktuur Meedia, kus töötan, meil eanmuses on kasutusel OOo ja ka salvestatakse selles formaadis, kui midagi saadetakse kliendile, siis üldiselt odt, vahel ka exporditud pdf-i ja kui on probleeme, siis on kliendi mure endale OOo muretseda.. aga noh, eks tuleb ka ette olukordi, kus klient pole võimeline odt-ga hakkama saama ja siis tuleb paratamatult neile saata formaadis, millega nad on võimelised hakkama saama..

_________________
Image Image Image

Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group