Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
th
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja


Vanus: 69
Liitunud: 28.10.2005
Postitused: 52

Distributsioon: OpenSUSE 13.2 Estobuntu XOSLion
estonia.gif
postituspostitatud: 22.02.2006, 12:47  postituse pealkiri:  Millised eelised on Gentool võrreldes Debianiga  

Aastaid tagasi arvutifriigid pidasid enamuses parimaks Debiani, palju tarkvara ja võimalus ise üles ehitada just selline Linux nagu ise soovid. Nüüd on friigid kolinud Gentoo peale. Küsiksin mis eelised on Gentool võrreldes Debianiga. Kui arvestada, et Debianil on 14 CD täit tarkvara + mitteametlikud respositooriumid, kust saab veel lisavõimalusi. Või on Gentoo rohkem friikidel iseendale tõestamine, et olen päris hea Linuxitundja, sain hakkama.


imre
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 16.08.2005
Postitused: 2648
Asukoht: Saku kant
Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 22.02.2006, 13:52  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Pakkide puhul on ju asi selles, et sa pead ootama kellegi teise järgi, millal see pakk valmib.

Gentoo puhul ehitad selle ise valmis vastavalt oma soovidele tarkvara osas(minul ilma KDE osaluseta näiteks) ja vastavalt oma riistvarale.
On soovi saada testitud ja stabiilne tarkvara või hoopis mingi alpha/beta testing jupp.
Miinuseks on muidugi aeglane paigaldus mingi suurema asja puhul, kuna kõik kompileeritakse ju lähtekoodist.
Ma ei kasuta Gentoo'd selleks, et mingi l33t h4ck3r olla.
Lihtsalt meeldib Smile

_________________
Enne teema püstitamist kasutage OTSINGUT
Küsi targalt: Infot siit!
Kui aru ei saa, siis küsi.

HoHo
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 39
Liitunud: 08.07.2005
Postitused: 527
Asukoht: Tallinn/Paide
Distributsioon: Gentoo
estonia.gif
postituspostitatud: 22.02.2006, 14:18  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

http://www.gentoo-portage.com/
23112 ebuilds, 10678 Packages, Last Updated At 09:02:57 GMT

Selle ~10.5k paketi hulgas peaks olema enamus saadaolevast tarkvarast. Kui midagi seal ei ole siis suure tõenäosusega võib leida ebuildi gentoo bugzillast või foorumist.
Hetkel on linux.ee's 72.7 GiB jagu Gentoo pakette(24042 faili 273 alamkataloogis). CD'dele jagatult oleks see ~104 plaati Razz

Oma esimesd Linuxi kogemused sain Gentooga. Valisin tolle seetõttu et tahtsin asja endale võimalikult kiirelt selgeks teha. Ma arvan et see ka õnnestus Smile

Nüüd ~2.5a hiljem pole mul erilist tahtmist midagi muud proovida. Gentooga mul probleeme ei ole ning ma tean juba enam-vähem kuidas asjad käivad. Kindlasti meeldib mulle selle juures suur valikuvabadus programmide installimisel ja seadistamisel (useflagid, eri versioonid, slotid) ning see et saan üsna lihtsalt programmide uuemaid versioone proovida. Kompileerimine võtab küll pisut aega kuid ei midagi väga hullu, kui võrgus on mitu masinat siis distcc teeb elu palju lihtsamaks.


imre
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 16.08.2005
Postitused: 2648
Asukoht: Saku kant
Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 22.02.2006, 14:35  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Üsna tore oleks muidugi leida server, kus oleks up-to-date pre-build pakid Gentoo jaoks.
See kompileerimine on vahest tüütu Smile

_________________
Enne teema püstitamist kasutage OTSINGUT
Küsi targalt: Infot siit!
Kui aru ei saa, siis küsi.

spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8853

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 23.02.2006, 11:56  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

imre kirjutas:
Üsna tore oleks muidugi leida server, kus oleks up-to-date pre-build pakid Gentoo jaoks.
See kompileerimine on vahest tüütu Smile

kiire masinaga see eriti kaua aega ei võta. Muidugi, kui KDE-d või OpenOfficit ise kompileerima ei hakka.


HoHo
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 39
Liitunud: 08.07.2005
Postitused: 527
Asukoht: Tallinn/Paide
Distributsioon: Gentoo
estonia.gif
postituspostitatud: 23.02.2006, 13:18  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

spott kirjutas:
imre kirjutas:
Üsna tore oleks muidugi leida server, kus oleks up-to-date pre-build pakid Gentoo jaoks.
See kompileerimine on vahest tüütu Smile

kiire masinaga see eriti kaua aega ei võta. Muidugi, kui KDE-d või OpenOfficit ise kompileerima ei hakka.
P233@266 256M ram. Just oli lõpetatud emerge system. Emerge kde-meta (xorg+kde-3.4 täielik install) võttis aega 3.5 ööpäeva Very Happy

Sama asi 3.2GHz P4 peal võttis ~6h. Kui emergesin ainult põhilise desktopi (kdebase-startkde + konqueror + kdm) siis sai pildi ette umbes poolteise tunniga.

Kahjuks pole veel täielikku süsteemiinstalli distcc'ga installida saanud kuid KDE upgrademine on skaleerunud peaaegu lineaarselt nii palju kui proovinud olen.


imre
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 16.08.2005
Postitused: 2648
Asukoht: Saku kant
Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 23.02.2006, 13:52  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Tsitaat:
Emerge kde-meta (xorg+kde-3.4 täielik install) võttis aega 3.5 ööpäeva Very Happy

Ma jään oma 1,7 Celeroniga jõudlusega siis rahule ja ei hakka valmis pakke nõudma Smile

_________________
Enne teema püstitamist kasutage OTSINGUT
Küsi targalt: Infot siit!
Kui aru ei saa, siis küsi.

Ziim
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja


Vanus: 34
Liitunud: 08.07.2005
Postitused: 99

Distributsioon: bleedin' edge
estonia.gif
postituspostitatud: 23.02.2006, 17:52  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

APT HOWTO - Working with source packages

kompileerimismõnust ei jää ka debiani all ilma. Lähemalt saab lugeda lingilt.

Gentool minu meelest polegi mingeid erilisi eeliseid. Debianil kui kõige lailatlevinumal ja kõige suuremal distributsioonil on kõige jaoks pakid olemas ja kui juhtubki et ei ole siis selle loomine on ülilihtne.
Kui sul on vaja kiiresti mingit proget siis gentoo all on sageli köki-möki hakkame kompileerima. debiani all kirjutad ühe käsu ja ootad sõltuvalt installitavast asjast paarkend sekundit ja valmis.

Ja no sorri kompileerida 3.5 ööpäeva ainult KDE'd ja X'i. Milleks? see kaks sekundit mille võrra sul KDE kiiremini käima jookseb kui minul või? mina saan selle eest kogu süsteemi paika tunni-kahega ja mängin juba rõõmsalt wesnothit näiteks :p. KDE ning X'i installimisele kulub sellest 10-20 minutit. Sama suurusjärgu arvuti 300mhz 128 mälu.

Kui mul oleks uuem arvuti ei saaks ma ka seda kiirusevõitu enam, vaid raiskaks selle 6 tundi. (okei lähen välja ja naudin loodust, aga võib-olla on see väärtuslik tööaeg?)

Minu arvamus teemast. ärge end solvatuna tundke, ma ei arva gentoost halvasti aga ta ei ole minu jaoks

HoHo ma ei taha sinuga vaidlema hakata, see põhjustaks ainult mõttetut peavalu. Üldiselt olen ma sinuga nõus aga mina jään Debiani ja Co juurde ning sina ilmselt Gentoo juurde nii et.
Ennetusena, sa kiitled siin oma vaidlemishimuga Very Happy Rolling Eyes

_________________
Debian | Ubuntu | GNOME | Firefox

es6co
Pingviini külastaja
Pingviini külastaja



Liitunud: 03.12.2005
Postitused: 22
Asukoht: Põlva
Distributsioon: Slackware
estonia.gif
postituspostitatud: 23.02.2006, 18:02  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kui Debianil on kõik pakid juba kompileeritud, jääb küsimus - kas teatud programmi kompileerimisel on kõigi nn. sõltuvustega arvestatud.
No näiteks KDE(fam,gphoto2,poppler jne.),voi kas cairo on kompileeritud glitz arvestades?


cbr
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 35
Liitunud: 31.08.2005
Postitused: 283
Asukoht: Tallinn/Rakvere
Distributsioon: Kubuntu GNU/Linux
estonia.gif
postituspostitatud: 23.02.2006, 18:23  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

es6co kirjutas:
Kui Debianil on kõik pakid juba kompileeritud, jääb küsimus - kas teatud programmi kompileerimisel on kõigi nn. sõltuvustega arvestatud.
No näiteks KDE(fam,gphoto2,poppler jne.),voi kas cairo on kompileeritud glitz arvestades?

Sina ära selle pärast eriti muretse. Kõik, mis vaja, töötab.


HoHo
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 39
Liitunud: 08.07.2005
Postitused: 527
Asukoht: Tallinn/Paide
Distributsioon: Gentoo
estonia.gif
postituspostitatud: 23.02.2006, 21:40  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Ei tahaks küll väga vaielda kuid selgitan miks ma nii teinud olen Smile
Ziim kirjutas:
Ja no sorri kompileerida 3.5 ööpäeva ainult KDE'd ja X'i. Milleks? see kaks sekundit mille võrra sul KDE kiiremini käima jookseb kui minul või?
On üsna suur vahe kas KDE on kompileeritud teatud linkeriflagidega või mitte ning see vahe on suurem kui protsent-paar Wink

Kusjuures ma tean üht tüüpi kes tegi umbes sama asja läbi 100MHz P1/64M ram masinal. Temal läks pea kaks nädalat selleks. Tema põhjuseks oli vist tõesti ainult lootus l33t välja paista.
Ziim kirjutas:
mina saan selle eest kogu süsteemi paika tunni-kahega ja mängin juba rõõmsalt wesnothit näiteks :p. KDE ning X'i installimisele kulub sellest 10-20 minutit. Sama suurusjärgu arvuti 300mhz 128 mälu.
Puhtale masinale Gentoo binaarpakettidest installimine võttis mul aega ~2.5h (kde, OOo, kdevelp, FF, Eclipse ja hunnik muid asju). Kompileerima pidin ainult kerneli (~20min).

Valdav osa kompileerimisest käib mul muu töö taustal ning siiani pole see mind häirinud.

Selles osas on sul muidugi õigus et Gentoo pealt ma kusagile lähiajal ei liigu. Samas ma ka ei ürita kellegi teise "usku" pöörata.


indrek
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 46
Liitunud: 08.07.2005
Postitused: 412
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Kubuntu
blank.gif
postituspostitatud: 23.02.2006, 23:44  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Ega seal suuremat vahet pole. Gentoole kipuvad programmide uusversioonid vähe kiiremini kohale jõudma kui debianile - kui mina kolm aastat tagasi gentoo kasuks otsustasin, sai see (just traditsiooniline tugevus kde toetuse koha pealt) määravaks. Võibolla praegu asjad muutunud, ei tea - selles mõttes on gentoo debianiga usutavasti sarnane, et kui ta ükskord peal, siis vahetamisevajadus puudub. Gentoo foorumitele pole Linuximaailmas vastast.


spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8853

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 24.02.2006, 13:56  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

indrek kirjutas:
Ega seal suuremat vahet pole. Gentoole kipuvad programmide uusversioonid vähe kiiremini kohale jõudma kui debianile - kui mina kolm aastat tagasi gentoo kasuks otsustasin, sai see (just traditsiooniline tugevus kde toetuse koha pealt) määravaks. Võibolla praegu asjad muutunud, ei tea - selles mõttes on gentoo debianiga usutavasti sarnane, et kui ta ükskord peal, siis vahetamisevajadus puudub. Gentoo foorumitele pole Linuximaailmas vastast.

Suur pluss on jah Gentoo hea dokumentatsioon. Lisaks sellele veel on võimalik Gentoo õpetusi kasutada ka muude distributsioonide juures.


taavi
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja



Liitunud: 25.07.2005
Postitused: 59

Distributsioon: Arch, Debian
blank.gif
postituspostitatud: 04.04.2006, 11:43  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Ziim kirjutas:
Ja no sorri kompileerida 3.5 ööpäeva ainult KDE'd ja X'i. Milleks? see kaks sekundit mille võrra sul KDE kiiremini käima jookseb kui minul või? mina saan selle eest kogu süsteemi paika tunni-kahega ja mängin juba rõõmsalt wesnothit näiteks :p. KDE ning X'i installimisele kulub sellest 10-20 minutit. Sama suurusjärgu arvuti 300mhz 128 mälu.
Sa räägid esimesest installist, kuid kui tihti sa seda puhast installi teed ja ootama pead, kunas sul esimene KDE valmis saab? Hiljem toimub uuendamine juba nähtamatult...

Ja samas ma mõtleks ennem sügavalt, kui ma 300 MHz 128M RAM'ga masinale KDE'd või Gnomet peale hakkaks panema. Binaardistro on sellise vanaraua peal loomulikult mõistlikum, kuid uuema masina peal võtab enamus programmide kompileerimine vägagi ebaoluliselt rohkem aega.

Loomulikult on asi maitses. Gentoo puhul meeldib mulle just see, et uued tarkvara versioonid on jõuavad kiiremini ametlikku portagesse ja oma kogemusest võin ka öelda, et Gentoos olen ma vähem pidanud otsima kõrvalistest kohtadest konkreetset tarkvarajuppi taga. Debianis peab aga otsima kolmanda osapoole repositooriume, see on asi millega ei meeldi tõesti tegeleda.


pacho
Moderaator
Moderaator


Vanus: 43
Liitunud: 08.07.2005
Postitused: 618

Distributsioon: Debian GNU/Linux
blank.gif
postituspostitatud: 04.04.2006, 12:12  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

taavi kirjutas:
Sa räägid esimesest installist, kuid kui tihti sa seda puhast installi teed ja ootama pead, kunas sul esimene KDE valmis saab? Hiljem toimub uuendamine juba nähtamatult...

Aga võrdleme fakte. Kui kaua läheb sul aega Gentoo installiks. Ja kui palju sellega seoses kiirus tõuseb. Nüüd nähtamatu uuendamine. Paneme ööseks kompilleerima. Ok. Kui palju elektrit kulub? Teatavasti tarbivad tänapäevased arvutid juba elektrit päris palju. Siis arvutame välja kui kaua pead tööd tegema, et see elekter kinni maksta. Siis saame enam vähem selge pildi kui pikka aega peaks sortsupõhist distrot kasutama, et see end ära tasuks. Mind on sellline võrdlus alati huvitanud.
Kui keegi viitsib numbrid järgneva kohta välja tuua.
1)paigaldusaeg (kde + kõik tädi Peetrile vajalikud multimeediavidinad)
2) OO.org Writeri külmkäivitusaeg/mälust
3)Firefoxi külmkäivitusaeg/mälust
4)Kopete külmkäivituseg/mälust
5) aeg mis kulub uuenduste kompillerimiseks kui ise arvuti taga pole


taavi kirjutas:
Loomulikult on asi maitses. Gentoo puhul meeldib mulle just see, et uued tarkvara versioonid on jõuavad kiiremini ametlikku portagesse ja oma kogemusest võin ka öelda, et Gentoos olen ma vähem pidanud otsima kõrvalistest kohtadest konkreetset tarkvarajuppi taga. Debianis peab aga otsima kolmanda osapoole repositooriume, see on asi millega ei meeldi tõesti tegeleda.

Viimane KDE uuendus jõudis unstablesse ~1 nädal peale väljatulekut. Ja unstable on tihtipealne stabiilsem kui mõne distro ametlikud väljalasked. Veel kiirmini uuendamiste soovimist saab ainult tarkvarapedenduseks nimetada.
Mis puutub repode otsimisse... Minul on peale ametike repode kasutusel ainult 2 tükki - marrillat ja rarewares. Viimane on seoses minu helipedendushobiga.

_________________
http://blog.pacho.pri.ee/

imre
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 16.08.2005
Postitused: 2648
Asukoht: Saku kant
Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 04.04.2006, 12:19  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Hmm ... Sai peale lastud Ubuntu (kah Debian, suuremalt jaolt).
Huvi pärast ka KDE 3.5.2 .
Ja kus lasti sinna alles pakke peale. Ka selliseid, mida ma EI soovi.
Selliseid, mida ma kunagi kasutama ei hakka.

Kindlasti on Gentoo eeliseks vabadus valida, mida sa soovid.
USE flag-id on väga head asjad.
Kogu süsteemi ülesehitus on selline, et kõik pakid, mis on paigaldatud, need on kopeeritud automaatselt ka eraldi kataloogi.
Kui peakski vaja olema Gentoo-d paigaldada samale masinale, siis -k võtmega lastakse peale kõik eelkompilleeritud pakid ja mida ei ole, see lastakse lähtekoodist kokku.
Säästab aega.
Suurtest asjadest kasutan ainult X-i.
Huvi pärast sai ka Openoffice peale lastud lähtekoodist.
Võttis teine aega ca 29h Smile

_________________
Enne teema püstitamist kasutage OTSINGUT
Küsi targalt: Infot siit!
Kui aru ei saa, siis küsi.

Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group