Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
-IFFI-
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 47
Liitunud: 25.06.2005
Postitused: 1411
Asukoht: Lappeenranta-Turku
Distributsioon: Linux MX
finland.gif
postituspostitatud: 21.08.2007, 20:46  postituse pealkiri:  Fedora Core vs. Ubuntu  

Lühidalt eelnevast, et siis aasta tagasi lõppes mul u. pooleteiseaastane kokkupuude FC4-ga. Oli siis aastane paus üldse arvutist. Aasta alguse poole lasin siis masinale olude sunnile peale windowsi kuna oli vaja kasutada/õppida AutoCAD proge.
Nüüdseks pole see enam suurt oluline kas saab kodumasinas seda proge kasutada kuid juba olen leidnud ka siit foorumist alternatiivi sellele mis toimib ka Linuxil.(küll test järgus mul see katsetamine)

Ok see selleks siis. Täna päeval lugedes siinseid foorumi teemasid teemadel a'la" millist linuxit valida" "soovitage linuxi" ... vaatasin neis teemades soovitati enamasti "Ubuntut" siis.
Kuna omal on siis eelnevad kogemused aegadest ammustest "Red Hat 7 ja 8"-ga mõned kuud "Mandrake" -ga (nüüdseks "Mandriva") ja viimane värskeim kokkupuude FC4-ga.
Küsimus siis kas tasuks vaadata mul selle "Ubuntu" poole või jätkata sealt kus pooleli jäin ehk siis "Fedora Core" poole.
Ise küll vaataks FC-d aga lugedes erinevaid teemasid hakkasgi asi tunduma kahtlane, oma stabiilsuse ja nende 1,5 aastaste uuendusega... Wink

Kuna omal ajapikku plaanis taastada kogu endine serveerimise süsteem mille olin ajapikku püsti ajanud FC4-ga siis ajendaski see stabiilsus ja uuenduste süsteem seda posti siis kirjama.

Hetkel lükkan sisse Ubuntu5.04 LiveCD ( milliseid sai tellitud aastaid tagasi kusagilt Hollandist) ja vaatan kuidas asi tundub.

Pikk loba sai kirja aga loodan, et saate aru mida ma siis tahaks/sooviksin.
Masina konf on signas olemas. Aga usun, et sellisele konfile ei tohiks olla probleeme miskit Linuxit pookida;)


LISAKS: unustasin küsida veel sellist asja, et masinas kaks 80GB vinti millest üks on siis jagatud 2 (C:\windows D:\ ftp server E:\ arhiiv). Kuidas oleks hiljem ligipääs neile linuxis??? C:\ osale lükkaks siis peael linuxi?


spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8853

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 21.08.2007, 21:35  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Vahet pole kumba kasutad. Mõlemad ühtemoodi head. Ühel yum, teisel apt.
Seega, kui Fedoraga tutvust teinud, siis võid sellega jätkata. Kuid kui soovid ka Debiani põlvkonnaga tutvust teha, siis võid katsetada ka Ubuntut enne ja siis otsustada, kumb parem tundub.

_________________
Tellige endale sünnipäevaks, sõbrapäevaks või muuks tähtpäevaks kingitus: Kingitused internetist - NetiKink.eu

-IFFI-
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 47
Liitunud: 25.06.2005
Postitused: 1411
Asukoht: Lappeenranta-Turku
Distributsioon: Linux MX
finland.gif
postituspostitatud: 22.08.2007, 00:33  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Nonii, katsetasin LiveCD ka mõned tunnid UBUNTU süsteemi kuid jah ega mõne tunniga suurt aru veel saa kumma eelistada. Eraldasin ka kõvaketalt kümmekond giga FC6 tarbeks, et siis vaheldumisi neid proovida.

Hetkel oleks siis küsimus mille ka esitasin esimese posti lõpus, et mis nipiga (kui üldse pääseb ligi) nendele kolmele windowsi vindile?
C:\windows D:\ftp server (staff) E:\arhiiv ning Unustasin vast ka ennem mainimata et need kolm kõik on NTFS süsteemis.

Aitähh


Heix
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 43
Liitunud: 23.07.2005
Postitused: 356

Distributsioon: Arch Linux
estonia.gif
postituspostitatud: 22.08.2007, 08:09  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

NTFS-3G draiverid vaja paigaldada.
http://viki.pingviin.org/index.php/NTFS#NTFS_ja_Linux


sarvik
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja


Vanus: 41
Liitunud: 20.03.2007
Postitused: 60
Asukoht: jõgeva
Distributsioon: Fedora, RedHat, Centos, SuSe
estonia.gif
postituspostitatud: 22.08.2007, 11:35  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Egas erilist vahet ei ole jah. Linux on linux. Toimetavad nad kõik ühte moodi, kuid ainult käsud ja igasugused haldurid võivad üksteisest mõnevõrra erineda. Igal linuxil on omad eelised ja miinused. Ühe plussid kaaluvad teise miinused üle.

Ise olen juba aegadest saadik kasutanud RH, nüüd siis kasutan FC. Panin paar kuud tagasi huvi pärast peale KUbuntu, kuna sülearvuti on aeglane ja veidikene peab ootama kui mõne rakenduse käima lükkab, lootsin et KUbuntu oma väikese mahu poolest on ka minu masina peal kiirem. Kuid ühest küljest oli kiirem kuid teisest küljest jälle aeglasem. Võrreldes FC ei suutnud ka Mplayerit korrektselt jooksutada (mida olen harjunud kasutama). Nii et kuna olin harjunud FC -ga ja palju temaga kokku puutunud, siis aja kokkuhoiu mõttes läksin FC peale üle (mis mul ka praegu peal on).

Süsteeme on meeletult palju, nagu loomaliike metsas. Kasuta seda mida oled harjunud kasutama ja arenda ennast ühe kindla süsteemiga. Plussina RH platvormil linux -d on suhteliselt palju levinud.


kiirtee
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 40
Liitunud: 26.04.2007
Postitused: 382
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Estobuntu 8.09
estonia.gif
postituspostitatud: 22.08.2007, 13:50  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Õnneks enam selliseid probleeme ei esine PC lINUX Osi all. Ntfsi ekspuateeritakse täielikult.


Taux007
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 26.05.2007
Postitused: 204

Distributsioon: Ubuntu 14.04
estonia.gif
postituspostitatud: 22.08.2007, 22:34  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Tux kirjutas:
NTFS-3G draiverid vaja paigaldada.
http://viki.pingviin.org/index.php/NTFS#NTFS_ja_Linux

Oeh, nii hea, et linuxil on olemas kohe igasugused alternatiivid Smile


-IFFI-
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 47
Liitunud: 25.06.2005
Postitused: 1411
Asukoht: Lappeenranta-Turku
Distributsioon: Linux MX
finland.gif
postituspostitatud: 22.08.2007, 22:38  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Tänud kõigile vastajatele ja siiski jääin esialgu pidama FC6 peale.

Nii ja kohe oleks küsimus selle ntfs-3g kohta?

Kasutaja Tuk antud lingilt
Tsitaat:
NTFS-3G draiverid vaja paigaldada.
http://viki.pingviin.org/index.php/NTFS#NTFS_ja_Linux
hakkasin siis seda paigaldama ja ei saa hetkel enam midagi aru.

Koht peaks olema ju õige http://www.mjmwired.net/resources/mjm-fedora-fc6.html#ntfs

Terminalis sai siis antud käsk
Tsitaat:
yum install fuse fuse-libs ntfs-3g ntfsprogs ntfsprogs-gnomevfs

ja install toimus laitmatult

kui nüüd üritan cd ntfs siis väidab, et sellist katalooma pole.!?

Nii siis kuidas ma edasi peaks toimima, ei mäleta enam tõesti??? Kuhu ta mul selle installis? terminalis kah ei näinud sellist kohta kuhu saatis?

Oleks tore see asi korra tööle saada ja oma silmaga näha et asi toimib siis saaks windowsi täielikult arvutist välja heita ja teha uue korraliku installi

Ei teagi kas hetkel on see oluline aga masinas siis partitionidega asi järgmine
C:\ jagatud 3-meks (ehk siis C:\ windows(ntfs) E:\ arhiiv(ntfs) H:\ linuxi)
D:\ jagamata (D:\ftp_incoming (ntfs)
Linuxsist ligipääs saada vaja D:\ ja E:\ vintide failidele


obundra
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 49
Liitunud: 04.08.2005
Postitused: 1213
Asukoht: 127.0.0.1
Distributsioon: RHEL, Solaris, Debian, Gentoo
estonia.gif
postituspostitatud: 22.08.2007, 23:26  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Aga on sul tehtud ntfs nimeline kataloom ja tiritud need failid sinna?Tglt jätsid sa selle õpetuse tähelepanelikult lugemata, see "cd ntfs" on mõeldud mitte yumi kasutajatele.

_________________
IT teenused

illukas
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 43
Liitunud: 24.10.2006
Postitused: 2036


norway.gif
postituspostitatud: 23.08.2007, 01:09  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

lisaks omaltpoolt ka, et lihtsam kasulikum on teha endale ennem üks meeldivam süsteem selgeks, ning alles siis katsetada jooksutada teisi süsteeme.

kui tahad maksimaalselt masinale orienteeritult kiiret asja siis gentoo

_________________
https://www.inlink.ee

-IFFI-
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 47
Liitunud: 25.06.2005
Postitused: 1411
Asukoht: Lappeenranta-Turku
Distributsioon: Linux MX
finland.gif
postituspostitatud: 23.08.2007, 13:25  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Tänan illukas soovituse eest aga otsustasin siiski FC-le truuks jääda pikemal kaalutlusel Wink

Sry obundra tunnistan viga ja oli tõesti tegemist minu tähelepanematuse ja hoolimatu lugemisega, seal selgelt kirjas "without" ...Wink




Viimati muutis -IFFI- 23.08.2007, 19:16; muudetud 2 korda
strobi
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja


Vanus: 40
Liitunud: 13.07.2005
Postitused: 69
Asukoht: Voka/Ida-Viru
Distributsioon: LinuxMint
estonia.gif
postituspostitatud: 23.08.2007, 18:14  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Oleks üks küsimus sinu valiku kohta: Miks sa valisid FC6-e mite FC7-me?


-IFFI-
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 47
Liitunud: 25.06.2005
Postitused: 1411
Asukoht: Lappeenranta-Turku
Distributsioon: Linux MX
finland.gif
postituspostitatud: 23.08.2007, 18:42  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Vastus lihtne: sellepärast, et oli olemas FC6 dvd . 7-me peale üleminna jõuab ju alati Wink


Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group