Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8853

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 20.06.2007, 22:33  postituse pealkiri:  Saksa firmad on esikohal vaba tarkvara kasutamises  

Läbi viidud uuring erinevate riikide firmade IT personali seas näitas, et kõige rohkem on kasutusel vaba tarkvara Saksa firmades. Nimelt 59% Saksa firmadest teatas, et kasutavad oma firmas vaba tarkvara. Inglismaal 48% ja USA-s 38%.
Peamiseks põhjuseks vaba tarkvara kasutamisel toodi litsentsitasude puudumist. Lisaks ka vabadust muuta ja täiendada tarkvara. Samuti mainiti ära ka soov, mitte siduda ennast täielikult ainult ühe tootjaga (Microsoft).
Puudustena toodi välja aga paljuski pikaajalise toe puudumist, võimalik mitteühildumine olemasolevate IT süsteemidega, lisaks muud OSS probleemid, mis rohkem inimestes kinni.

Lähemalt võite lugeda heise online vahendusel.

_________________
Tellige endale sünnipäevaks, sõbrapäevaks või muuks tähtpäevaks kingitus: Kingitused internetist - NetiKink.eu

kiirtee
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 40
Liitunud: 26.04.2007
Postitused: 382
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Estobuntu 8.09
estonia.gif
postituspostitatud: 21.06.2007, 01:12  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

huvitav statistika, Eestis vaevalt nii kõrgeid näitajaid leiab kui Saksamaalt. Meil on aknaid söögi alla ja peale, viirused ja zombied on ju täiesti normaalsed, paigaldame kõik oma raali "elusa sõnumivahetaja", koos elusvormidega - nagu biojogurt. Laias vaates on Euroopa IT haridus minemas allamäge - tase kehveneb pidevalt tänu lahjenevale matemaatikale. Nüüd on TLÜ-s lastud kõrgem matemaatika vabaks, jaa kindlasti on sellele nüüd ülisuur tung - inimene läheb ikka kergema vastupanu teed. Juba praegu ei suudeta täita RE arvelisi informaatika kohti. Tundub, et päris kriis jõuab Eestisse koos demograafilise kriisinihkega ca 3 aasta pärast, kui 1991 aastal sündinud ülikoolidesse astuvad. Tänapäeva majandus baseerub ju suuresti IT-l. Oeh, minu jutu mõte hakkab nõrgenema Razz, aga arvan, et asja annab parendada kasutades rohkem UNIXI laadseid OS-e juba põhikoolist. Kui tahab, siis "psipehme" jäägu koju. Tänapäeva õpilaste kogemused linuxiga on tasemel: "näete siin on linuxi livecd, kes tahab, see proovigu". Muidugi on ka paremal tasemel koole, sealt ka arenenumad.

Tänan tähelepanu eest.
Margus Kangur


sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 22.06.2007, 13:23  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

ma olen ise TLÜ-s informaatika peaaegu lõpetanud, töö kõrvalt see ei edene nii kiiresti nagu enamus kooli ja tööd korraga omavaid inimesi vist teab..

ja ausalt öeldes oli mul kõik need kolm aastat pingeline hämming.. kuidas kurat see matemaatika teeb minu teadmisi IT-alal paremaks????

no sry, aga seal ei ole mingit seost minu jaoks.. vbl tahad lahti seletada?

minu arvates oleks selle kasutult veedetud aja asemel võinud tudengitele just näiteks linuxit õpetada Smile

_________________
Image Image Image

imre
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 16.08.2005
Postitused: 2648
Asukoht: Saku kant
Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 22.06.2007, 13:43  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

IT ala hõlmab ka programmeerimist ja matemaatika on programmeerimisel vajalik.
Mitte niivõrd 1+1, aga see arendab mõtlemist. Nimelt loogilist mõtlemist, mis on programmeerimisel väga vajalik.

_________________
Enne teema püstitamist kasutage OTSINGUT
Küsi targalt: Infot siit!
Kui aru ei saa, siis küsi.

commodore

Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 36
Liitunud: 02.10.2005
Postitused: 745


blank.gif
postituspostitatud: 22.06.2007, 19:02  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

kustutatud




Viimati muutis commodore 16.08.2015, 14:32; muudetud 1 kord
indrek56
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 50
Liitunud: 30.08.2006
Postitused: 282
Asukoht: Tartu
Distributsioon: opensuse
estonia.gif
postituspostitatud: 22.06.2007, 19:17  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

sander85 kirjutas:
kuidas kurat see matemaatika teeb minu teadmisi IT-alal paremaks????

matemaatikasse peaks rohkem suhtuma kui üldharivasse ainesse.
üritan tavaliselt loosungeid vältida aga päris õppeained ongi matemaatika, filosoofia, loogika. ülejäänu on hobi.
mitte et ma ise just antud ainetes teab mis tugev oleksin...

EDIT: möönan, et see on tänapäeval täiseti kasutuskõlbmatu lähenemine ja lepin sellega


imre
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 16.08.2005
Postitused: 2648
Asukoht: Saku kant
Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 22.06.2007, 21:09  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

commodore kirjutas:
Kõik, kes IT-d õpivad ei pea ju programmeerimist õppima?

Absoluutselt õige.
Loogiline mõtlemine on aga vajalik ka igapäeva elus.
Samuti IT vallas - ka riistvaraga tegeledes.
Sa ei hakka ju OS viga kahtlustama kui arvuti ei võta üldse voolu sisse Smile

_________________
Enne teema püstitamist kasutage OTSINGUT
Küsi targalt: Infot siit!
Kui aru ei saa, siis küsi.

sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 22.06.2007, 22:56  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

no loomulikult on loogiline mõtlemine vajalik, aga kellel seda lihtsalt ei ole, samas muidu saab väga vabalt ntx it-valdkonnas hakkama, siis paber jääb tal saamata, sest see nn matemaatiline loogika rebib tal jalad alt ära..

ka endal tuli seda matemaatikat kaks korda läbida (sama ainet siis) ja no ei saanud mina aru, mis ma sest sain, öeldakse, et topelt ei kärise, aga kärises nii mis kole.. ja loogikat ma selles küll ei leidnud, pigem kuiv tehete ja keeruliste valemite pähe tuupimine ja meelde jätmine..

kui sul see loogiline pool olemas on, siis see on ja kui seda pole, siis ei arenda seda ka ükski matemaatika.. mõni sai ainult masenduse sellest Smile

pealegi arvuti loogika ja matemaatiline loogika käivad minuarust tänapäeval juba üsna erinevat teed Razz

_________________
Image Image Image

spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8853

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 22.06.2007, 23:17  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Matemaatika on kõige alus.
Juhul, kui pole teadmisi matemaatikas, siis pole võimalik mitte ühegi edasise alaga kuskile minna.
Füüsika, keemia, progemine jne jne

Kui keegi hakkab nüüd vastu vaidlema, et miks progemine siia hulka kuulub. Nimelt on programmide loomine üsna tihedalt seotud erinevate loogikatehete ja tõenäosusteooriaga. Viimaseid aga ilma matemaatikata kuidagi ei lahenda.

Tihti on nii, et elementaaarseid asju, mida me igapäevases elus kogu aeg kasutame - me isegi ei aima, et miks meil seda õppida oli vaja. Siis tulevadki virisemised, et mõttetu aine ja ajaraisk oli. Kuid samas alateadlikult kasutatakse siiski saadud info.

Natuke teisel tasemel on aga juba ülikoolis antud haridus. Nimelt on eesmärgiks anda alustõed, et üliõpilane saaks minna edasi juba täppisteadustega, ennast kitsamal alal edasi arendada jne. Neid omadusi, oskusi jne tuleb aga arendada, et need leida.
Inimesel võivad olla väga head keemiku eeldused ja asi talle meeldib. Kuid kui ta kõrgemat matemaatikat kunagi näinud ei ole - siis ei suuda ta ka keemias läbi lüüa.
Ja nii kõigi aladega.

Ehk sisuliselt võib öelda, Teile antakse nöör, konks, teivas, tikud, kivi jne ning juhatatakse jõe äärde. Ning seal on igal ühel juba enda vaba valik, kuidas ta talle antud vahendeid kasutades kõhu täis saab.

Ja inimene, kes ei tule ülikoolis matemaatikaga toime - sellel pole kahjuks midagi ka ülikoolis teha. Neile on tunduvalt õigem hoopis kutseharidus.

_________________
Tellige endale sünnipäevaks, sõbrapäevaks või muuks tähtpäevaks kingitus: Kingitused internetist - NetiKink.eu

sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 22.06.2007, 23:38  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

nojah, põhikoolis ei osanud ma ajalugu.. selle peale ütles seda ainet andnud kooli direktor, et mul ei ole mõtet minna gümnaasiumi, mine parem kutsekooli..

ei kuulanud ma teda ja ei soovita ka spoti sõnu kuulda võtta, selle ühe tobeda aine närid läbi ja olenemata sellest saad oma kraadi kätte..

ma ei tea nüüd, mitu inimest peaks spoti sõnavõtu järgi enda haridustee ringi vaatama ja ülikoolist end välja kirjutama ning kutsekooli minema..

oled sa spott ülikooli matemaatika läbinud, et tead väita, et ma seda reaalses elus kasutan? ma olen enamuse sellest unustanud, need integraalid ja kõik muu.. no AUSALT, seda ei saa ju kasutada kuidagi ntx serveri konfimises või võrguprobleemi tuvastamises..

progemine ehk jah, aga no sry, kui palju ülikooli läbinutest läheb progejaks? üldjuhul ei viitsi progeja kooli lõpetadagi, sest enne on juba tööle võetud ja mõnusalt kenal palgal..

Juhul, kui pole teadmisi matemaatikas, siis pole võimalik mitte ühegi edasise alaga kuskile minna. tõesti.. moedisainer peab ka teadma matemaatika kolme ja füüsika kolme, et aru saada, kuidas gravitatsioon riiet vastu maad tirib..

kunstnik tõenäoliselt peab õppima kuidas pildile joonistatava ringi raadiust siduda mingi integraali valemiga pildi üleval nurgas oleva ruuduga?

matemaatika ei ole kõige alus ja ei saa ka olema..

_________________
Image Image Image

imre
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 16.08.2005
Postitused: 2648
Asukoht: Saku kant
Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 22.06.2007, 23:43  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Vaidlen: matemaatika on kõige alus.
Mina ise seda ei jaga ausalt öeldes, aga nõustun väitega.
Sa saad elus 99,9% asju seletada matemaatika alusel.
Füüsika, keemia jne jne
Igal pool meie elus on vaja matemaatikat.
Ma ütleks, et see on elu alus.
Veel: ma ei salli matemaatikat Very Happy

_________________
Enne teema püstitamist kasutage OTSINGUT
Küsi targalt: Infot siit!
Kui aru ei saa, siis küsi.

sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 22.06.2007, 23:52  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

see võib ju olla peaaegu kõige alus, aga seda kindlasti mitte haridusteel.. on siiski ka humanitaarse haridusega koolid, ega te ometi taha võita, et seal lõpetanud inimesed on täiesti lootusetus olukorras ja kohe rentsli teel?

_________________
Image Image Image

zxyxz
Uus kasutaja
Uus kasutaja



Liitunud: 01.06.2007
Postitused: 13

Distributsioon: Linux Mint 3.1
estonia.gif
postituspostitatud: 23.06.2007, 00:02  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Tuletaksin meelde et teemaks oli nagu "Saksa firmad on esikohal vaba tarkvara kasutamises"..



Minulegi matemaatika ei istu, samas gümnaasiumis pole ma gümnaasiumis matemaatika kodutöid teinud, Ja olen saanud matemaatika hakkama.

Loogiline mõtlemine on mul aga hea. Alati koolis kideti et kuidas ma nii loogiliselt ja kiiresti asjad ära jagan ..


aga teema juurde.

Sakslased on väga säästlikud muide.
Igas mõttes nagu. Äkki sellepärast kasutavad ka Vaba Tarkvara Smile


laur
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 22.01.2006
Postitused: 1195
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Estobuntu, Kubuntu, Mandriva, OpenSUSE
estonia.gif
postituspostitatud: 23.06.2007, 01:43  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Spottil on minu teada inseneripaberid, nii et ta peaks seda ülikoolimatemaatikat ikka päris korralikult saanud olema Very Happy

_________________
Image

spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8853

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 23.06.2007, 09:16  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

laur kirjutas:
Spottil on minu teada inseneripaberid, nii et ta peaks seda ülikoolimatemaatikat ikka päris korralikult saanud olema Very Happy

Täpsemalt mehaanika inseneri magistri kraad.

Seega - matemaatikat ikka väga palju saanud. Osa asju läks lihtsalt - tõenäosus teooriaga aga jändasin küll kaks korda.

Võttes kokku kogu oma õpitu võin küll väita - matemaatika oli keskne aine. Ja samas ka vajalik.
Kuna erialal olen läinud natuke kõrvale, siis nii palju mul vaja polegi läinud seda. Samas - teistel läheb tegelikult õpitut üsna tihti vaja.

Ehk miks ma ka tõin selle näite:
Ehk sisuliselt võib öelda, Teile antakse nöör, konks, teivas, tikud, kivi jne ning juhatatakse jõe äärde. Ning seal on igal ühel juba enda vaba valik, kuidas ta talle antud vahendeid kasutades kõhu täis saab.

Kool peab andma piisavad teadmised, et inimene nende seast oskab valida vajaliku. Ehk nöör peaks olema ajalugu, konks - matemaatika jne.

_________________
Tellige endale sünnipäevaks, sõbrapäevaks või muuks tähtpäevaks kingitus: Kingitused internetist - NetiKink.eu

commodore

Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 36
Liitunud: 02.10.2005
Postitused: 745


blank.gif
postituspostitatud: 23.06.2007, 11:38  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

kustutatud




Viimati muutis commodore 16.08.2015, 14:30; muudetud 1 kord
zxyxz
Uus kasutaja
Uus kasutaja



Liitunud: 01.06.2007
Postitused: 13

Distributsioon: Linux Mint 3.1
estonia.gif
postituspostitatud: 23.06.2007, 12:35  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Tegelikult on kõige aluseks evolutsioon.


sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 23.06.2007, 21:09  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

eks tahaks tõesti näha inseneri, kes matemaatikaga pole kokku puutunud Razz

samas tean väga palju itimehi, kes pole kooliski käinud, aga omal alal kõrgelt hinnatud, ilma, et oleks mingit kõrgemat matti või midagi muud tuupinud..

gümnaasiumis jah võib anda konksu ja muud träni, aga kui olen juba ülikooli läinud ja valinud, et tahangi just vot seda konksu kasutada ja õppida tundma, kuidas sellega ümber käia, siis natuke võõrastav kui üritatakse veel kivi ja teivast ka peale suruda, millest ammu loobutud..

_________________
Image Image Image

spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8853

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 23.06.2007, 21:15  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

vaata - seal on vahe sees, kas tegu on lihtsalt tasemel progejaga või on ta suuteline ka sügavama mõttega lahendusi välja töötama.
Ehk on suur vahe sees, kas sa kirjutad tavalist kasutajatele mõeldud programmi Qt-s või hoopis kerneli põhist moodulit teatud riistvara ja operatsioonisüstemi suhtlemiseks.

Ja üldjuhul, kes siis ka erinevaid suuremaid lahendusi välja töötavad - isegi kui haridust või paberit pole - siis matemaatikat nad jagavad.

_________________
Tellige endale sünnipäevaks, sõbrapäevaks või muuks tähtpäevaks kingitus: Kingitused internetist - NetiKink.eu

sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 23.06.2007, 21:52  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

ma töötan firmas, kus on nii mõnedki progejad, kelle teadmised on väga kõrgel tasemel.. aga matemaatikast ei taha nad kuuldagi Smile

nende loogika on tõesti heal tasemel Wink aga panna nad integraali arvutama, ma arvan, et enamus läheks harjumuspäraselt guuglisse näiteid ja valemeid otsima..

loogikat ON it-s vaja.. kui see puudub on suhteliselt hapusti.. matemaatikat.. ei ole vaja kui sa just ei proge regio kaarte või midagi muud, kus tõesti tuleb kõrgel tasemel arvutada..

_________________
Image Image Image

Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group