Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
Jokker
Pingviini külastaja
Pingviini külastaja


Vanus: 61
Liitunud: 05.11.2005
Postitused: 25
Asukoht: Soo-otsa
Distributsioon: Ubuntu 18.04 64 bit
estonia.gif
postituspostitatud: 28.12.2005, 00:33  postituse pealkiri:  Knoppix ja Home folder  

Tere, ei osanud seda teemat mujale panna ja sellepärast on ta siin.
Olen suht algaja Pingviini kasutaja (umbes kuu) siiani olen tegelenud selle va "pisipehmega " alates 1993 aastast, aga see selleks.
Kasutasin Knoppix 4.2 Live CD-d ja asi hakkas meeldima, otsustasin selle siis omale masinasse installida. Tegin korralikult / kataloogi, siis swap ja lõpuks Home, aga peale installi kõik asi töötas Very Happy kopeerisin oma "dokud" Home kataloogi , aga peale restarti teatas pingviin rõõmaslt , et hda on täis ja tema ei suuda luua TEMP faili, kuhu paigalada swap kataloogi 8O
Seega küsimus kas Knoppixis on võimalik defineerida kus Home kataloog peaks asetsema Question
Praegu kasutan RH 9.0 aga sellel ei saa ühtegi heli ega video faili käima Sad

Tänud vastajatele


spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8853

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 28.12.2005, 07:55  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

RH9.0 nagu kõik Red Hatilised (Fedora) nõuab vastavate lisapakettide paigaldamist, et video ja mp3-ed tööle saada.

Knoppixi Home folder - ise küll kokku pole puutunud aga kindlasti peaks saama. Vaata /etc/fstab faili. Seal määrad ju ära (võisid selle läbi graafilise gui läbi teha), mis partitsioon kuhu mounditakse.

Kuid kui ta viskas sulle, et ruum täis - ega sul SWAP (saale) ala väiksem pole, kui füüsiline ram?


Jokker
Pingviini külastaja
Pingviini külastaja


Vanus: 61
Liitunud: 05.11.2005
Postitused: 25
Asukoht: Soo-otsa
Distributsioon: Ubuntu 18.04 64 bit
estonia.gif
postituspostitatud: 28.12.2005, 08:48  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

spott kirjutas:
RH9.0 nagu kõik Red Hatilised (Fedora) nõuab vastavate lisapakettide paigaldamist, et video ja mp3-ed tööle saada.

Knoppixi Home folder - ise küll kokku pole puutunud aga kindlasti peaks saama. Vaata /etc/fstab faili. Seal määrad ju ära (võisid selle läbi graafilise gui läbi teha), mis partitsioon kuhu mounditakse.

Kuid kui ta viskas sulle, et ruum täis - ega sul SWAP (saale) ala väiksem pole, kui füüsiline ram?

Proovisin lisada xxms rpm paketti, aga ta keeldub seda installimast, küsib korraks root parooli ja siis edasi on vaikus, kui ls käsuga terminaalist vaadata siis ütleb, et pole paigaldatud Sad

RAM-i 512 Mb ja SWAP-ile andsin 520 Mb peaks nagu piisama


spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8853

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 28.12.2005, 08:50  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

on ikka RH9 rpm pakett?
RH9 on juba suht vana ja toetus ammu lõppenud sellele. Serverite osas veel keegi turvaparandusi välja laseb aga desktopi osa - vaheta parem välja.


Jokker
Pingviini külastaja
Pingviini külastaja


Vanus: 61
Liitunud: 05.11.2005
Postitused: 25
Asukoht: Soo-otsa
Distributsioon: Ubuntu 18.04 64 bit
estonia.gif
postituspostitatud: 28.12.2005, 19:18  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

spott kirjutas:
on ikka RH9 rpm pakett?
RH9 on juba suht vana ja toetus ammu lõppenud sellele. Serverite osas veel keegi turvaparandusi välja laseb aga desktopi osa - vaheta parem välja.


Ok nõus, aga mida soovitad? Olen veel kunagi proovinud Mandrake oli vist v.10 aga kui õieti mäletan nõuti seal klubi liikmeks astumist ja see oli tasuline, et saada update.
MS-ga tegelenud inimesena segab see eelnev mind niivõrd, et ei suuda nendest pingviini käskudest päris põhjalikult aru saada. Näiteks tuuma kompileerimine käib täiesti üle mõistuse ja kunas ka inglise keel pole just kõige tugevam, siis on probleemidele vastuseid leida seda raskem.




Viimati muutis Jokker 28.12.2005, 20:38; muudetud 1 kord
jrepan
Moderaator
Moderaator



Liitunud: 18.08.2005
Postitused: 317

Distributsioon: Arch Linux
blank.gif
postituspostitatud: 28.12.2005, 20:08  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Mina soovitaks OpenSUSE-t. Suse 9.3 on küll lihtne.




Viimati muutis jrepan 29.12.2005, 12:13; muudetud 1 kord
Jokker
Pingviini külastaja
Pingviini külastaja


Vanus: 61
Liitunud: 05.11.2005
Postitused: 25
Asukoht: Soo-otsa
Distributsioon: Ubuntu 18.04 64 bit
estonia.gif
postituspostitatud: 29.12.2005, 07:46  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

jrepan kirjutas:
Mina soovitaks OpenSUSE-t. Suse 9.3 oli küll lihtne.

Miks oli? Ja kuidas sellel see multimeedia toetus on?


jrepan
Moderaator
Moderaator



Liitunud: 18.08.2005
Postitused: 317

Distributsioon: Arch Linux
blank.gif
postituspostitatud: 29.12.2005, 12:16  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Jokker kirjutas:
jrepan kirjutas:
Mina soovitaks OpenSUSE-t. Suse 9.3 oli küll lihtne.

Miks oli? Ja kuidas sellel see multimeedia toetus on?

Selles mõttes, et ma ei kasuta enam Suset. Tegelikult oleksin pidanud kirjutama ikkagi on.

Alguses olev video mängija(xine) mul videosid ei mänginud, aga ma installeersin mplayeri ja sellega mul probleeme ei olnud.


obundra
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 49
Liitunud: 04.08.2005
Postitused: 1213
Asukoht: 127.0.0.1
Distributsioon: RHEL, Solaris, Debian, Gentoo
estonia.gif
postituspostitatud: 31.12.2005, 00:53  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Jokker kirjutas:
Olen veel kunagi proovinud Mandrake oli vist v.10 aga kui õieti mäletan nõuti seal klubi liikmeks astumist ja see oli tasuline, et saada update.


Mandrake e. praeguse nimega Mandriva on tasuta ja mingit klubisse astumist ei nõuta,ka uuendused on tasuta.Klubisse kuulumine on vabatahtlik ja tasuline.Klubiliikmetele kehtivad mitmed eelised.Näiteks saavad nad lisatarkvara ja online uuendusi ning supporti ning distro uuem versioon on neile kättesaadav umbes kuu-poolteist varem kui see ülejäänud rahvale vabalt kätte antakse + veel igasugu mudru.
Mandriva mõistab peale installi kohe ka mp3 ja divx mängida ning kui proovida tahad,siis Mandrake 10-ne ja sellest vanemate ametlik toetus on lõppenud ja update neile enam ei tehta,praegu "kehtiv" versioon on Mandriva 2006.0

_________________
IT teenused

naps
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 12.11.2005
Postitused: 133


blank.gif
postituspostitatud: 31.12.2005, 01:22  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

_RAM-i 512 Mb ja SWAP-ile andsin 520 Mb peaks nagu piisama_
Kohe kindlasti ei piisa! Swap peab olema 2 (2,5) * Ram. See teeb siis 2,5*512 Mb=1280 Mb aga mitte 520 nagu sul.


obundra
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 49
Liitunud: 04.08.2005
Postitused: 1213
Asukoht: 127.0.0.1
Distributsioon: RHEL, Solaris, Debian, Gentoo
estonia.gif
postituspostitatud: 31.12.2005, 03:04  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Oleneb mida see masin teeb.Võid ka üldse ilma swapita jätta,vaata mida free näitab mälu ja swapi kasutuse kohta.Aga 512 ramiga peaks piisama täiesti kui swap on ka ainult 128 mega suur või veel väiksemgi,nigunii üle mõne mega ei swapi kui just kange 3d või videotöötlusega ei tegele.

_________________
IT teenused

Jokker
Pingviini külastaja
Pingviini külastaja


Vanus: 61
Liitunud: 05.11.2005
Postitused: 25
Asukoht: Soo-otsa
Distributsioon: Ubuntu 18.04 64 bit
estonia.gif
postituspostitatud: 31.12.2005, 11:09  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Tänud eelnevatele vastajatele ja head vanaaasta lõppu kõigile!
Olen siis peale katsetamist erinevate distrodega jõudnud tagasi jälle Knoppixi juurde. Kõik töötab laitmatult, kui mitte arvestada seda, et ei suuda ikka pingviinile selgeks teha, et /home kataloog ei asu mitte juur kataloogis vaid mountitakse käivitamisel külge /dev/hda3 ja /home asub seal.
kataloogi /etc/fstab on selline

# /etc/fstab: filesystem table.
#
# filesystem mountpoint type options dump pass
/dev/hda2 / ext3 defaults,errors=remount-ro 0 1

proc /proc proc defaults 0 0
/dev/fd0 /floppy vfat defaults,user,noauto,showexec,umask=022 0 0
usbfs /proc/bus/usb usbfs devmode=0666 0 0
sysfs /sys sysfs defaults 0 0
tmpfs /dev/shm tmpfs defaults 0 0
/dev/cdrom /cdrom iso9660 defaults,ro,users,noexec,noauto 0 0
/dev/dvd /dvd iso9660 defaults,ro,users,noexec,noauto 0 0
# Added by KNOPPIX
/dev/hda1 /mnt/hda1 ext3 noauto,users,exec 0 0
# Added by KNOPPIX
/dev/hda3 /mnt/hda3 ext3 ro,auto,users,exec 0 0
swap swap defaults 0 0


aga kus tuleb defineerida /home asukoht- ei suuda leida
ja veel x-si sisse logimisel ei ole graafiliselt nähtavad teised kasutajad peale minu!? panin küll linnukese, et näidatakse kõiki kasutajaid aga ei midagi Sad


Jokker
Pingviini külastaja
Pingviini külastaja


Vanus: 61
Liitunud: 05.11.2005
Postitused: 25
Asukoht: Soo-otsa
Distributsioon: Ubuntu 18.04 64 bit
estonia.gif
postituspostitatud: 31.12.2005, 11:13  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

naps kirjutas:
_RAM-i 512 Mb ja SWAP-ile andsin 520 Mb peaks nagu piisama_
Kohe kindlasti ei piisa! Swap peab olema 2 (2,5) * Ram. See teeb siis 2,5*512 Mb=1280 Mb aga mitte 520 nagu sul.

Aga Knoppix teatas, et tema ei vaja üldse SWAP-i ja seadistamisel anab valiku 60-128 Mb Exclamation


Hardi

Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 47
Liitunud: 31.10.2005
Postitused: 153

Distributsioon: Arch64
estonia.gif
postituspostitatud: 31.12.2005, 11:59  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Ei tunne knoppixit, aga "/dev/hda3 /mnt/hda3 ext3 ro,auto,users,exec 0 0" asemel peaks seal olema arvatavasti midagi sellist "/dev/hda3 /home ext3 ro,auto,users,exec 0 0" ,et kui käsitsi ära muuta äkki mõikab.. ilmselt on soovitav kasutajate kaustad ka enne restarti hda3 peale kopida.


Jokker
Pingviini külastaja
Pingviini külastaja


Vanus: 61
Liitunud: 05.11.2005
Postitused: 25
Asukoht: Soo-otsa
Distributsioon: Ubuntu 18.04 64 bit
estonia.gif
postituspostitatud: 31.12.2005, 13:24  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Hardi kirjutas:
Ei tunne knoppixit, aga "/dev/hda3 /mnt/hda3 ext3 ro,auto,users,exec 0 0" asemel peaks seal olema arvatavasti midagi sellist "/dev/hda3 /home ext3 ro,auto,users,exec 0 0" ,et kui käsitsi ära muuta äkki mõikab.. ilmselt on soovitav kasutajate kaustad ka enne restarti hda3 peale kopida.

Tänud! Proovin muuta, selles see asi ongi, et kasutajate kaustad on mul seal juba olemas RH ajast ja vaja panna Knoppiks neid lugema/kirjutama


Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group