Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
soend
Uus kasutaja
Uus kasutaja



Liitunud: 29.10.2006
Postitused: 7


blank.gif
postituspostitatud: 17.02.2007, 21:28  postituse pealkiri:  kerneli laadimine kõvakettalt  

Ei osanud muud pealkirja panna kuid mure järgmine: on üks vanemat sorti serveri kast mis ei suuda ennast kõvakettalt bootida. Olen näppinud BIOS-est igast setinguid kui tolku pole, ei boodi. Niisiis kasutan rescue mode-i linuxisse saamiseks. Kuid nüüd tekkisid törked kuna oli vaja mõned lisa moodulid laadida. Modprobe andis siis järgmise errori:

debian:/# modprobe parport
FATAL: Could not load /lib/modules/2.6.17-2-486/modules.dep: No such file or directory

Sellega seoses hakkasin siis uurima mis värk on ja selgus ,et /lib/modules/ kaustas on hoopis 2.6.18-3-686 kaust. Imelik mis? Jõudsin järeldusele ,et küllap siis see plaadilt bootimine boodib selle kerneliga mis plaadil on ja kaasa arvatud moodulid. Ja siin ongi küsimus, kuidas laadida asi üles nii ,et ta kasutaks kettal olevat kernelit. Või kui olen millegist väga valesti aru saanud, siis palun parandage mind.

EDIT: jäi märkimatta ,et tegu siis Debianiga.


taavi
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja



Liitunud: 25.07.2005
Postitused: 59

Distributsioon: Arch, Debian
blank.gif
postituspostitatud: 19.02.2007, 13:58  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Hm. Võibolla aitaks kui sa kerneli installeeriksid aptiga üle. Ma pole kindel, kas see ka grubi installib MBRi, kuid proovida võid.


Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group