Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8853

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 11.11.2006, 20:13  postituse pealkiri:  nVidia viimane uuendus tekitas ekraanile ainult triibud  

Lasin siis oma Ubuntu Edgyle, millel korralikult töötav Compiz uuendustega uusimad nVidia draiverid.

Kuid nendega enam süsteemile pilti ette ei saanud. Nimelt käivitub X nüüd täieliku sigrimigrina. Ainult triibud. Kuigi Xorg.conf failis olen ära määranud monitori horisontaalse ja vertikaalse sync rate. Kui käivitan X-i nv draiveritega, siis on pilt ja kõik korras (midagi muud xorg.conf failis ei muuda). Oskab keegi aimata, milles see viga võib olla?

_________________
Tellige endale sünnipäevaks, sõbrapäevaks või muuks tähtpäevaks kingitus: Kingitused internetist - NetiKink.eu

gert
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja



Liitunud: 09.11.2006
Postitused: 42

Distributsioon: pc-bsd, ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 11.11.2006, 23:41  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kuidas see horisontaalne ja vertikaalne sync on ära määratud? Endal on ka olnud probleeme, kui on pandud horisontaalne nt. 50-60, vertikaalne muu taoline. Vahel on see õpetus aidanud http://viki.pingviin.org/index.php/Monitori_resolutsiooni_ja_sageduse_muutmine .
Kas monitor näitab ka, et talle ei ole signaal vastuvõetav? vb asi siiski draiveris


johnsmith
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 49
Liitunud: 24.07.2006
Postitused: 714
Asukoht: Universum
Distributsioon: Ubuntu/Gentoo/FreeBSD
finland.gif
postituspostitatud: 12.11.2006, 00:14  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Sümptomite järgi oled sa määranud sellised horizync ja vertrefresh asetused
mida video ajurid ei toeta. Sama juhtub kui sa kasutad vesa ajureid kõrgemate sagedustega kui 60hz.


spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8853

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 12.11.2006, 08:46  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

asi tundub olevat draiveris.
xorg.conf failis on määratud:
Section "Monitor"
Identifier "JT198x4"
HorizSync 30.0 - 80.0
VertRefresh 60.0 - 75.0
Option "DPMS"
EndSection

Ja midagi ma muutnud pole. Ainult uuendasin draivereid. Ja tulemuseks olid peale restarti triibud. Siis kulus veel tükk aega, et üldse X tööle saada, sest Ubuntu vennad kohe oskavad asju ära solkida. nv draiverid nimelt ka ei töödanud, kuna nende versioon ei ühtinud kerneli omaga. Lisaks sellele oleks pidanud mulle tulema 686 Kenrel - kuid süsteem oli hoopis laadinud 386 oma. 686 vastavat 2.6.17 kerneli Ubuntul veel polegi.

_________________
Tellige endale sünnipäevaks, sõbrapäevaks või muuks tähtpäevaks kingitus: Kingitused internetist - NetiKink.eu

gert
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja



Liitunud: 09.11.2006
Postitused: 42

Distributsioon: pc-bsd, ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 12.11.2006, 11:38  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Seda gtf-i varianti ei proovinud? Ma ei tea miks, aga mul mitme videokaardi ja monitoriga just see aitanud. Muidu olnud kõik sümptomid umbes samad mis sul praegu.


johnsmith
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 49
Liitunud: 24.07.2006
Postitused: 714
Asukoht: Universum
Distributsioon: Ubuntu/Gentoo/FreeBSD
finland.gif
postituspostitatud: 12.11.2006, 13:33  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Sul on imelikud sagedused.....
Nagu ma aru saan on sul LCD monitor ja mul ei ole kogemusi nendega.
Tavalise CRT monitoriga horizync on alati väiksem kui verticalrefresh kuna verticalrefresh rate arvutatakse välja horizyncist nt resolutsioon 1024/768 ja horizync 80khz = 80/768*0,95 = 99hz vertikalrefresh (umbes)
Pakun välja, et kui maksimum on 75 hz siis max khz võïks olla mingi 65khz.
Ma ei tea võib olla LCD -ga käib asi teistmoodi ja see muidugi ei pruugi olla seotud praeguse probleemiga.
Modelinide genereerimine aitab tavaliselt kui xorg ei võimalda mingit muud sagedust kui vaikimisi. Mul näiteks CRT monitoriga xorg lubas 1024/768 peal ainult 85hz siis ma pidin genereerima modeline, et saada sagedus 110 peale.

http://sh.nu/nvidia/gtf.php


k6he
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja



Liitunud: 17.10.2005
Postitused: 75

Distributsioon: ubuntu pp
blank.gif
postituspostitatud: 16.11.2006, 03:44  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

ctrl-alt-f1 ja cat /var/log/Xorg.0.log
ning kui log vihjet ei anna, siis proovi
sudo nvidia-xconfig --no-use-edid-freqs


digweed
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 45
Liitunud: 10.07.2005
Postitused: 318

Distributsioon: Gentoo x86/amd64/Ubuntu 6.06 x86
estonia.gif
postituspostitatud: 18.11.2006, 10:19  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

ega jah see ubuntu muutub aina mõttetumaks ja mõttetumaks Sad tegutsetakse ikka nii lambits,et kuku pikali.
üritan nvidia drivusi peale saada.panen siis kerneli ja restricted-modules+nvidia-glx 8776.nüüd siis lõugab,et moduls ja nvidia drivude erinevad ja pilt on must.ok xorgi vesa ja sain pildi ette.vahetasin sources.listi välja,sünapticuga re-install ja ikka krt sama nali Surprised.tean,kala ei ole keeruline.kuid krt.ubuntu peaks ju tava useritele olema Surprised
mõnus nalja nr Surprised nagu winblows xp Smile

_________________
Image

spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8853

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 18.11.2006, 12:31  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

digweed - täpselt sama tunne. Ma pole suurel arvutil enam praegu edasi jagelenud nende draiveritega - kuid kõik läks p''''sse siis, kui uuendasin nvidia draivereid Ubuntu enda repositooriumitest. Samad karjumised olid pärast, et moodulite ja kernelite versioonid ei lähe kokku, kui üritasin uuesti asja tööle saada. Ja mis kõige hullem - ma ei leidnud võimalust ka vanematele draiveritele tagasi pöörduda....
Nii nagu Gentoos - märkida mingi pakett ajutiselt enda jaoks masked pakiks.

Tuleb vist tõesti ise üks Ubuntu derivaat püsti panna, millel üritaks selliseid vigu vältida, annaks kaasa kohe Automatixi ja muud head asjad ja teeks võimalikuks netinstalli.

_________________
Tellige endale sünnipäevaks, sõbrapäevaks või muuks tähtpäevaks kingitus: Kingitused internetist - NetiKink.eu

Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group