Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8853

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 19.08.2006, 21:05  postituse pealkiri:  Esimese kokkutuleku teemad  

Esiteks räägiks natuke taustast - kust mul tuli üldse mõte, et selliseid kokkusaamiseid võiks korraldada. Enne seda polnud ma eriti üldse mõelnudki, et miks need Linux User Groupid head on.

Nimelt saime ühel päeval kokku Tallinnas mina, Vih ja v6sa. v6sal oli ette näidata oma HP Jornada, millele ta Linuxi peale pannud, siis sai koos põgusalt uuritud üksteise läptope, vahetatud infor. Kahjuks minul polnud seekord palju aega. Kuid üks asi, mille ma ära tabasin - foorum, IRC, meilindus ei suuda asendada seda tegeliku kokku saamist, kus saab jagada oma kogemusi, uurida teiste teadmisi, vaadata huvitavaid saavutusi jne. Uskuge mind - kui on samade huvidega seltskond, siis juttu jätkub kauemaks, sest igalt ühelt on midagi uut kuulda jne. Mõnes mõttes võib see olla jah selline üksteisega suhtlemine. Oma idee edasi arendusena tuli mulle meelde Uudis Ubuntu ärimudelist, kus toimus esinemine siis UW Computer Science Clubis, mille eesmärk on ju sisuliselt sama - huviliste kokku koondamine ja nendele omavaheliste sidemete tugevdamine ja ka erinevate ürituste ja esinemiste korraldamine.

Niii - nüüd siis ära selgitatud, kust mul see mõneti kinnisidee tekkis Smile

Nüüd siis aga lähemalt esimese kokkusaamise kavast. Kuna keegi teine midagi välja pakkunud pole, siis pakuks seda ise. Vähemalt üritaks. Kindlasti on esimesed korrad rasked, kuid sellest tuleb üle saada.

1) Üritame selgeks teha, mis kujul ja kuidas me kokkutulekuid korraldame. Kas need on lihtsalt läbisegi istumisega arutelud, kindla ajaplaaniga üritused või midagi muud. Äkki midagi nende vahepealset?
2) Lepime kokku, kui tihti ja millal kokku saame. Ühtlasi asukoha küsimus - nagu näha on siiski palju ka Tartu inimeski. Kuidas see lahendada. Kas Tartu korraldab omaette üritused näiteks samal ajal? Siis aktiivne omavaheline kahe töögrupi live ülekanded?
3) Jagaks äkki kogemusi - kuidas keegi hakkas Linuxit kasutama (või kuidas plaanib seda teha), mis olid tema jaoks need rasked punktid, kust ta abi sai jne. Ehk jagame oma kogemusi - kuidas keegi hakkas kasutama Linuxit. Neid kogemusi võib teistel vaja minna, omakorda Linuxi populariseerimisel
4) Eesti Open Source olukord - tegelikult üsna nutune minu meelest. Püüaks leida äkki vastuse - miks see nii on. Kuidas oleks meil võimalik aidata avatud lähtekoodiga tarkvara arengule.
5) Ülemaailmsetest üritustest osavõtt - kuidas ja mis kujul me neist võiksime ka osa saada ja oma panuse sellele anda? Heaks näiteks on kohe tulemas Software Freedom Day.


Loomulikult poleks need punktid jäädavad. Eesmärgiks pole ka kohe mitte mingi ajurünnaku korraldamine. Pigem esimesel korral omavaheline tutvumine ja sidemete tugevdamine.

Ootaks aktiivset tagasisidet plaani kohta ja kõik ettepanekud teretulnud, mida võõiks lisada, mida ära jätta jne.

Spott


commodore

Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 36
Liitunud: 02.10.2005
Postitused: 745


blank.gif
postituspostitatud: 19.08.2006, 22:42  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

kustutatud




Viimati muutis commodore 16.08.2015, 16:36; muudetud 1 kord
spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8853

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 20.08.2006, 07:17  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Loomulikult võib siia ideid tuua.

_________________
Tellige endale sünnipäevaks, sõbrapäevaks või muuks tähtpäevaks kingitus: Kingitused internetist - NetiKink.eu

uniz
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 44
Liitunud: 18.05.2006
Postitused: 764

Distributsioon: ubuntucare
estonia.gif
postituspostitatud: 20.08.2006, 09:33  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

commodore kirjutas:
Kas siia teemasse võib pakkuda ka ideid?

Kui, siis mul on üks idee olemas, aga see on normaalsetele inimestele vist natuke hirmus: keegi targem võiks iga kord natuke progremist õpetada. Lõpuks saaks hakata ka selliseid hackathone või sarnaseid asju korraldama. Aitaks igasuguseid Linuxi lähedasi projekte ja eriti Eestlastele Linuxi mugandamisega seotud asju.


Tasuta ei ole mõtet progemist õpetada- see meenutab juba kommunismi: targad teenindavad töölisklassi -)

Tänapäeval peaks olema ikka, et tark teenib ise, mitte vastupidi.

ALguses saate pundi kokku, hiljem teha MTÜ ja siis raha taodelda fondidest, et õppida ja käia koos-
Kui te juba juriidiline isik olete, siis on võimalik teadusasutustest ja organisatsioonidest õppejõude tellida.

See oleks alus. Lihtsad kooskäimised tavaliselt lõppevad hiljem krahhiga, kui ei ole konkreetset rakendust..

GNU Linux on ka juriidiline: FSF - http://www.fsf.org/


AlienDontBoogie
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 43
Liitunud: 07.07.2006
Postitused: 219
Asukoht: Harjumaa
Distributsioon: suse 9.2
estonia.gif
postituspostitatud: 20.08.2006, 13:28  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Miks ei või tasuta õpetada? ega ei peagi mingeid erilisi saladusi selgeks tegema vaid lihtsalt natukenegi, et kuidas asi käib, väiksed näited jne. Kui ma seda oskaks, siis ma küll ei põeks seda õpetada.

elagu kommunism


EDIT: Ära ropenda. vih

_________________
Teen logosid
Oled hädas mõne asja tegemisega Inkscapes! Ehk saan aidata.

commodore

Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 36
Liitunud: 02.10.2005
Postitused: 745


blank.gif
postituspostitatud: 20.08.2006, 13:35  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

kustutatud




Viimati muutis commodore 16.08.2015, 16:36; muudetud 1 kord
uniz
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 44
Liitunud: 18.05.2006
Postitused: 764

Distributsioon: ubuntucare
estonia.gif
postituspostitatud: 20.08.2006, 15:50  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

AlienDontBoogie kirjutas:
Miks ei või tasuta õpetada? ega ei peagi mingeid erilisi saladusi selgeks tegema vaid lihtsalt natukenegi, et kuidas asi käib, väiksed näited jne. Kui ma seda oskaks, siis ma küll ei põeks seda õpetada.

elagu kommunism


http://en.wikipedia.org/wiki/C_programming_language

http://www.daniweb.com/techtalkforums/forum8.html


Progemisel on oma erilised saladused. Väikesed näited on olemas- isegi pingviinis.
Põhilised erilised saladused on loogikafunktsioonide aluspõhjad kooliõpikutes.

On olemas ka source koodid, millest lugeda.. GPL'i all.


HoHo
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 39
Liitunud: 08.07.2005
Postitused: 527
Asukoht: Tallinn/Paide
Distributsioon: Gentoo
estonia.gif
postituspostitatud: 20.08.2006, 16:40  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

AlienDontBoogie kirjutas:
Miks ei või tasuta õpetada?
Ega keegi ei keelagi, lihtsalt enamus inimestel pole selleks aega ega viitsimist.

Hädapärast võiks ma isegi paari tunniga algajatele vajalikud Java/C/C++ juhtnöörid kätte anda. Tean et ilma mingisuguste eelteadmisteta on alustamine üsna raske, ka kasutades neti tutorialeid.

Mingit pikemat mitmekümnest osast koosnevat kursust ei viitsi eriti korraldada, kui just piisvat rahvast kokku ei tule kes kaasa aitaksid. Kokkutulekul vast üle 30-60 minuti kestvaid asju pole mõtet korraldada, kui just rahvas tungivalt ei soovi.


voime
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja


Vanus: 45
Liitunud: 07.08.2006
Postitused: 51
Asukoht: Tartu

estonia.gif
postituspostitatud: 20.08.2006, 16:45  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Ma arvan, et esimese kokkutuleku peamine põhjus võiks olla just üksteistega näost-näkku tutvumine. Selgidada välja mis on kellegi tugevad küljed ning jagada kontakte. Vaadate, kes millised töövahendeid kasutab? (linuxi distro ning programmid)


AlienDontBoogie
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 43
Liitunud: 07.07.2006
Postitused: 219
Asukoht: Harjumaa
Distributsioon: suse 9.2
estonia.gif
postituspostitatud: 20.08.2006, 16:45  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

ise tegelikult kõigerohkem huvitatud linuxi ja graafika (eriti vektorgraafika) tulevikust ja olevikust

_________________
Teen logosid
Oled hädas mõne asja tegemisega Inkscapes! Ehk saan aidata.

Hardi

Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 47
Liitunud: 31.10.2005
Postitused: 153

Distributsioon: Arch64
estonia.gif
postituspostitatud: 20.08.2006, 21:42  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Ma leian küll, et oleks päris huvitav teada kõigest mis puutub progemisse.
Eeskätt siis võibolla just openshourtse progemist.. Mingi käki enda tarbeks ma oskan ehk valmis teha ka, aga avatud lähtekoodi puhul on vist nõudmised kõrgemad vms.

Tegelikult, ega ma sinna kohale ei tule. ei tunne ennast veel nii kindlalt, Tallinna sõit ka ei ahvatle ja pole millegiga eputada ka.


AlienDontBoogie
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 43
Liitunud: 07.07.2006
Postitused: 219
Asukoht: Harjumaa
Distributsioon: suse 9.2
estonia.gif
postituspostitatud: 20.08.2006, 23:30  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

mul ka läpakat pole. loodetavasti ära ei aeta

_________________
Teen logosid
Oled hädas mõne asja tegemisega Inkscapes! Ehk saan aidata.

faramir
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 47
Liitunud: 02.08.2006
Postitused: 117
Asukoht: Tallinn/Tammispää
Distributsioon: Debian 4.0
estonia.gif
postituspostitatud: 21.08.2006, 09:35  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Hardi kirjutas:

Tegelikult, ega ma sinna kohale ei tule. ei tunne ennast veel nii kindlalt, Tallinna sõit ka ei ahvatle ja pole millegiga eputada ka.


Ma tõesti loodan et sellest mingi eputamise üritust ei tule.

Mis puutub progemise õpetamisse - ma arvan, et sellel ei ole erilist mõtet, kui siis ainult üldiseid progemise põhimõtteid ja keelte erinevusi tutvustades.

Esimesel kokkutulekul võiks jah pigem igaüks endast ja oma Linuxi kogemustest (kui neid on) rääkida. Kui keegi mõne kobedama tutvustuse või ettekande teeb on kah muidugi bro.

_________________
Avataril olev pilt on illustratiivne...

vih
Moderaator
Moderaator



Liitunud: 10.08.2005
Postitused: 654


blank.gif
postituspostitatud: 21.08.2006, 09:50  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Niiet põhimõtteliselt tuleb rääkida oma linuxi kasutamise (aja)lugu? Ja linuxihuviliste kokkutulekul progemist õpetama ei hakata, selleks võivad kuskil mujal kokkusaada.


imapi
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 44
Liitunud: 01.12.2005
Postitused: 567
Asukoht: Rakvere
Distributsioon: Mageia Cauldron
estonia.gif
postituspostitatud: 21.08.2006, 10:18  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Mina Smile arvan, et ikkagi oleks huvitav, kui keegi jagaks oma kogemust "progemise" alal. Näiteks oleks väga huvitav asi bash scripting Smile mis siis tegelikult ka linuxi adminnimisega on ju väga tihedalt seotud. Ei ütleks ära ka c/c++/java etc teemadest. Kuna endal ei ole lihtsalt aega uurida ja puurida siis hea meelega kuulaks. Samas võiks juba neil '"õpetajatel" peaks olema mingid väljajagatavad materjalid, et muidu võib see õpetus mööda külgi maha voolata.


faramir
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 47
Liitunud: 02.08.2006
Postitused: 117
Asukoht: Tallinn/Tammispää
Distributsioon: Debian 4.0
estonia.gif
postituspostitatud: 21.08.2006, 10:59  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Skriptimise algtõdedest oleks tegelt isegi huvitatud, samas võib selle ju teha ka nt viki õpetusena.
Mis puutub programmeerimise õppimisse kuulamise kaudu, siis edu Very Happy

_________________
Avataril olev pilt on illustratiivne...

Hardi

Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 47
Liitunud: 31.10.2005
Postitused: 153

Distributsioon: Arch64
estonia.gif
postituspostitatud: 21.08.2006, 11:16  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

ma ei saa nüüd tegelikult aru. kas me räägime kokkutulekust, või õppepäevast, või mõlemast.


commodore

Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 36
Liitunud: 02.10.2005
Postitused: 745


blank.gif
postituspostitatud: 21.08.2006, 12:25  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

kustutatud




Viimati muutis commodore 16.08.2015, 16:36; muudetud 1 kord
spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8853

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 21.08.2006, 12:43  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Progemise õpe - tehti ühe ettepanekuna. Kuid see ei ole kindlasti esimese kokkusaamise teema. Esimesel kokkusaamisel võime me selle üle arutleda, kas on huvilisi ja vastavaid inimesi meie seas, kes sellist asja läbi võiksid viia.

_________________
Tellige endale sünnipäevaks, sõbrapäevaks või muuks tähtpäevaks kingitus: Kingitused internetist - NetiKink.eu

laurivosandi
Moderaator
Moderaator


Vanus: 35
Liitunud: 08.07.2005
Postitused: 647
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Estobuntu, Debian
estonia.gif
postituspostitatud: 21.08.2006, 12:49  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

No hallo, progemise õpetamine matke küll maha, isegi mina ei tahaks kuulda mingist progemisest rääkimata dambjuuseritest


Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group