Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
dinosaurusetaltsutaja
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 35
Liitunud: 02.02.2009
Postitused: 432

Distributsioon: Ubuntu MATE 22.04.4 LTS
estonia.gif
postituspostitatud: 26.09.2018, 15:45  postituse pealkiri:  Mis toimub kerneli tiimis  

video The Culture Wars Have Come to
Linux: https://www.youtube.com/watch?v=Oxbexh7wGj4

Ma olen alati olnud veendumusel et koodi ei morjenda kes teda kirjutab.

Kõige mustem senaarjum on freedosi päralt


libre

Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 27.05.2018
Postitused: 205

Distributsioon: debian
canada.gif
postituspostitatud: 27.09.2018, 07:35  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

https://www.zdnet.com/article/even-linus-torvalds-doesnt-completely-understand-the-linux-kernel/
isegi linus torvalds ei tea linuxi kernelist kõike..

mis see freedos siia puutub?

_________________
GNU/Linux ja and free

karlsson


Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 30.09.2011
Postitused: 122


niger.gif
postituspostitatud: 27.09.2018, 15:06  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Ega ei olegi vahet, kes seda koodi kirjutab, aga... See on muidugi teisejärguline, aga väga sitt on programmeerija kes kasutab omal soovil kuskil ankeedis lahtreid Lapsevanem nr. 1 ja Lapsevanem nr. 2, võibolla ka lapsevanem nr 3.. Ja milleks peab siis eraldi aretama mingit "kvoodisüsteemi"? Lihtsalt ideoloogiline sõda, muud mitte midagi.
Huvitav, mis Linuxi-st siis saab, kui hoopis valged hetero mehed kasutavad oma GPL v2 õiguseid? Igal juhul on see minu arvates kehv seis. Võibolla liigne paanika, mine tea.

P.S ma postitasin siia ka sama teema. Need võiks kokku viia.
https://pingviin.org/fpost85485.html#85485


vooler3
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 21.12.2015
Postitused: 479


blank.gif
postituspostitatud: 27.09.2018, 18:27  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

karlsson kirjutas:
Ega ei olegi vahet, kes seda koodi kirjutab, aga... See on muidugi teisejärguline, aga väga sitt on programmeerija kes kasutab omal soovil kuskil ankeedis lahtreid Lapsevanem nr. 1 ja Lapsevanem nr. 2, võibolla ka lapsevanem nr 3.. Ja milleks peab siis eraldi aretama mingit "kvoodisüsteemi"? Lihtsalt ideoloogiline sõda, muud mitte midagi.
Huvitav, mis Linuxi-st siis saab, kui hoopis valged hetero mehed kasutavad oma GPL v2 õiguseid? Igal juhul on see minu arvates kehv seis. Võibolla liigne paanika, mine tea.

P.S ma postitasin siia ka sama teema. Need võiks kokku viia.
https://pingviin.org/fpost85485.html#85485

Linux on niigi jagunenud kaheks - need kes juba on Microsofti suured sõbrad ning need kes veel ei ole. Kuid on sinna teel selliselt, et liituvad esmalt "Ubuntu klubiga". Ning kuna Ubuntu on MS-i pikaajaline sõber ning partner, siis saabki selliselt ise ka "MS-i klubisse.

Kasvõi Puppy "õde":
Quirky Linux 8.7.1 as the first in the new "Quirky Beaver" series, which is built with DEB packages from Ubuntu 18.04.1 LTS (Bionic Beaver).


libre

Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 27.05.2018
Postitused: 205

Distributsioon: debian
canada.gif
postituspostitatud: 29.09.2018, 11:05  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

vooler3 kirjutas:

Linux on niigi jagunenud kaheks - need kes juba on Microsofti suured sõbrad ning need kes veel ei ole. Kuid on sinna teel selliselt, et liituvad esmalt "Ubuntu klubiga". Ning kuna Ubuntu on MS-i pikaajaline sõber ning partner, siis saabki selliselt ise ka "MS-i klubisse.

Kasvõi Puppy "õde":
Quirky Linux 8.7.1 as the first in the new "Quirky Beaver" series, which is built with DEB packages from Ubuntu 18.04.1 LTS (Bionic Beaver).


Kui aus olla, siis kernelit arendatakse eraldi distributsioonidest ning microsofti ja google sarnased töölised on juba 1996 aastast kernelit arendanud.
Näiteks debian meeskond oma distributsiooni jaoks eemaldab mõned moodulid ja lähtekoodid ja pakib eraldi repositooriumi.

_________________
GNU/Linux ja and free

Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group