Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
Legolinux
Pingviini külastaja
Pingviini külastaja


Vanus: 17
Liitunud: 21.05.2016
Postitused: 29

Distributsioon: Linux Mint
estonia.gif
postituspostitatud: 21.05.2016, 18:49  postituse pealkiri:  Probleem Linux Mint cinnamon bootimisega  

Mul on vana arvuti ja ei booti Linux Mint cinnamon plaati.
Ma tean seda, et vanasid arvuteid tuleb ümber Linux Mint cinnamoni jaoks ümber seadistada.
Kui keegi teab, kuidas seda teha, siis palun öelge mulle.

_________________
Olen alles 10 aastane ja õpin Linuxi maailma!
Seega, minu küsimused on väga algajate omad.
Aga kindlasti külastage poodi http://teejakohvipood.ee/

vooler3
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 21.12.2015
Postitused: 479


blank.gif
postituspostitatud: 22.05.2016, 08:34  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Jah, Mint Cinnamon jääb osade vanade läpparitega hätta kindlasti.

Lihtsalt uudishimust, miks peab olema ilmtingimata Mint Cinnamon?
Ise kasutan sellises olukorras hoopis Manjaro Cinnamoni.

Ning nagu mu oma kogemus selgelt näitab - iseenda vanemate läpparitega - siis Manjaro saab vanemate läpparitega palju paremini hakkama kui Mint Cinnamon.


hannes
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 38
Liitunud: 18.06.2009
Postitused: 217
Asukoht: Pärnu
Distributsioon: Manjaro
estonia.gif
postituspostitatud: 22.05.2016, 17:13  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Ja miks peaks Cinnamon vanal arvutil ühe distroga kiirem olema kui teisega? Vooleri käest vastuse saamine on muidugi ainult hüpoteetiline...


hannes
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 38
Liitunud: 18.06.2009
Postitused: 217
Asukoht: Pärnu
Distributsioon: Manjaro
estonia.gif
postituspostitatud: 22.05.2016, 17:14  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Ja miks peaks Cinnamon vanal arvutil ühe distroga kiirem olema kui teisega? Vooleri käest vastuse saamine on muidugi ainult hüpoteetiline...


Skorzeny
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 30.06.2007
Postitused: 357

Distributsioon: /LinuxMint Mate19.3/Kali Linux
burkinafaso.gif
postituspostitatud: 22.05.2016, 19:19  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

hannes kirjutas:
Ja miks peaks Cinnamon vanal arvutil ühe distroga kiirem olema kui teisega? Vooleri käest vastuse saamine on muidugi ainult hüpoteetiline...


On mõttetu toita trolli, kes ei tee distro ja töölaua vahet.
-----
Cinnamon vana arvuti peal - nojahh ..., Razz
Las seltsimees müttab. Kui aru saab lõpuks, et vana masin ei vea Cinnamoni välja, kolib üle vanade arvutite jaoks mõeldud töölaudade peale.
Või Puppy või DSL peale.

_________________
Image

hannes
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 38
Liitunud: 18.06.2009
Postitused: 217
Asukoht: Pärnu
Distributsioon: Manjaro
estonia.gif
postituspostitatud: 22.05.2016, 20:29  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Mingil määral võib ju ka distributsiooniti jõudlus/kiirus erineda. Näiteks Debian Testing MATE võtab peale käivitust tublisti vähem mälu kui Ubuntu 16.04 MATE. Ka tundub Chromiumi ja Firefoxi esmane käivitamine Debianis kiirem olevat. Cinnamoni puhul vahet vist pole. Kui kasutasin paralleelselt Debian Stretchi ja Mint 17.3 Cinnamoni, siis Debianil oli Cinnamon krapsakam (animatsioonid olid sujuvamad), kuniks tuli uuendus samale versioonile, mis Mintil oli. Sealtpeale polnud vahet, mõlemal distrol oli Cinnamonis väike "jõnksutamine" sees (kuueaastane Dell, millel Compiz, KDE ja Win10 jooksevad sujuvalt).
Kui ma vaatan seda paljukiidetud Manjaro iso suurust (1,5 GB), siis ma ei saa küll aru, kuidas ta lahjem on, kui teised laiatarbe distrod.


Skorzeny
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 30.06.2007
Postitused: 357

Distributsioon: /LinuxMint Mate19.3/Kali Linux
burkinafaso.gif
postituspostitatud: 23.05.2016, 00:24  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

hannes kirjutas:

Kui ma vaatan seda paljukiidetud Manjaro iso suurust (1,5 GB), siis ma ei saa küll aru, kuidas ta lahjem on, kui teised laiatarbe distrod.


Manjarod on erinevad, ntx Manjaro Openbox on tõesti kiire.
Aga too meenutab mingil määral LFS'i - KÕIK tuleb endal paigaldada-lisada.
Alates paketihaldurist ja browserist.
Nii et tavalisest Openbox töölauaga distrodest erineb selle poolest.
Ja teine asi on muidugi rolling distro rõõmud - peale süsteemiuuendust ei pruugi kõik kohe tööle hakata. Ntx ei pruugi videokaardi õiged driverid paigalduda, nii et võib juhtuda, et korra kvartalis tuleb neid käsitsi käsurealt paigaldada ...
samas Manjaro AUR'ide süsteem on üks ütlemata tore asi.

_________________
Image

vooler3
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 21.12.2015
Postitused: 479


blank.gif
postituspostitatud: 23.05.2016, 09:01  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

hannes kirjutas:
Mingil määral võib ju ka distributsiooniti jõudlus/kiirus erineda. Näiteks Debian Testing MATE võtab peale käivitust tublisti vähem mälu kui Ubuntu 16.04 MATE. Ka tundub Chromiumi ja Firefoxi esmane käivitamine Debianis kiirem olevat. Cinnamoni puhul vahet vist pole. Kui kasutasin paralleelselt Debian Stretchi ja Mint 17.3 Cinnamoni, siis Debianil oli Cinnamon krapsakam (animatsioonid olid sujuvamad), kuniks tuli uuendus samale versioonile, mis Mintil oli. Sealtpeale polnud vahet, mõlemal distrol oli Cinnamonis väike "jõnksutamine" sees (kuueaastane Dell, millel Compiz, KDE ja Win10 jooksevad sujuvalt).
Kui ma vaatan seda paljukiidetud Manjaro iso suurust (1,5 GB), siis ma ei saa küll aru, kuidas ta lahjem on, kui teised laiatarbe distrod.

Pisike asi, mille unustad, on see, et Manjarol on "mustmiljon" erinevat Distrod olemas ja sealt annab leida väga erinevaid suuruseid, alates nii 600MB ja lõpetades 1,3..1,5GB suurustega. Aga see ka see on väga väike maht, võrrelduna Linuxi Distrodega millede suurused on alates 2,5GB ja ülespoole.

Mis aga puutub Cinnamoni, siis on tal sisseehitatuna olemas oskuseid mida konkurentide korral alles tuleb juude leiutama hakata.

PS: Ise kasutan Cinnamone selle tõttu, et neis on koheselt olemas HotSpoti tegemine. Samas sõltub "osavus" tihti jällegi Distro tegijast, reaalne näide: enda HiLink USB-modem:
A. Mint Cinnamon seda modemit ära ei tunne.
B. Manjaro Cinnamon tunneb selle modemi kenasti ära.


hannes
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 38
Liitunud: 18.06.2009
Postitused: 217
Asukoht: Pärnu
Distributsioon: Manjaro
estonia.gif
postituspostitatud: 23.05.2016, 14:11  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

vooler3 kirjutas:
A. Mint Cinnamon seda modemit ära ei tunne.
B. Manjaro Cinnamon tunneb selle modemi kenasti ära.

Tore, aga Cinnamonil endal ega ühelgi teisel töölaual ei tohiks mingi riistvara äratundmisega küll miskit seost olla.


vooler3
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 21.12.2015
Postitused: 479


blank.gif
postituspostitatud: 24.05.2016, 15:40  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Manjarol on siis väljas Cinnamon 3.0:
Cinnamon 16.06-rc (stable branch)
https://forum.manjaro.org/t/cinnamon-16-06-rc-stable-branch/1779

Niisiis, paar päeva pikemalt katsetatuna, osutus täiesti korralikult töötavaks isendiks ja läks teise läpparisse juba põhidistroks.

Nii, et kes julgeb, see katsetab. Mul endal algab meeldiv ooteaeg, oodates siis Minti Cinnamon 3.0-t ja et siis vaadata kumb, kas Mint või Majaro lõplikult peale jääb oma Cinnamon 3.0 tootega.


Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group