Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
unitsiga
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja



Liitunud: 17.03.2008
Postitused: 55


blank.gif
postituspostitatud: 09.04.2016, 12:24  postituse pealkiri:  probleem ubuntu versiooni uuendamisel  

mis teha, kui arvuti jookseb versiooni uuendamise käigus, uuenduste paigaldamisel kinni ? mul on üks kord see juhtunud ja siis tuli teha täiesti uus install ja kogu info läks kõvakettalt kaduma.


spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8853

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 18.04.2016, 07:44  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

mille k'igus ta sul kokku jookseb ja kuidas uuendad üldse?
Kas uuendamis halduri abil, terminalis või käsitsi repode vahetusega?

_________________
Tellige endale sünnipäevaks, sõbrapäevaks või muuks tähtpäevaks kingitus: Kingitused internetist - NetiKink.eu

vooler3
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 21.12.2015
Postitused: 479


blank.gif
postituspostitatud: 18.04.2016, 08:41  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Selline kokkujooksmine näitab tihti hoopis seda, et ketas ise on poolpidune.

Kas ketas on ikka üle kontrollitud ja 100% veavaba?


hannes
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 38
Liitunud: 18.06.2009
Postitused: 217
Asukoht: Pärnu
Distributsioon: Manjaro
estonia.gif
postituspostitatud: 18.04.2016, 14:55  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Minu arust ongi Ubuntul olnud see versiooni upgrade üks peavalu. No vähemalt vanasti. Asjata ei soovitata ka foorumites puhast installi teha. Mina oma kola ei hoia isegi /home partitsioonil, vaid täiesti eraldi.


tris

Troll - ära toida!
Troll - ära toida!



Liitunud: 23.08.2014
Postitused: 713

Distributsioon: Debian
estonia.gif
postituspostitatud: 19.04.2016, 08:49  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

hannes kirjutas:
Minu arust ongi Ubuntul olnud see versiooni upgrade üks peavalu. No vähemalt vanasti. Asjata ei soovitata ka foorumites puhast installi teha. Mina oma kola ei hoia isegi /home partitsioonil, vaid täiesti eraldi.

Saab küll /home partitsioonil hoida, pead ainullt vaatama, et sa partitsiooni üle ei lase formaatida. Neid esimesi valikuid ei tohi valida- täispaigaldus formaadib terve ketta üle.

Kasutaja valikud- eraldi / ja eraldi /home ja /home ei tohi formaatida.

_________________
ricochet:yckka6zlbxv767lz

hannes
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 38
Liitunud: 18.06.2009
Postitused: 217
Asukoht: Pärnu
Distributsioon: Manjaro
estonia.gif
postituspostitatud: 19.04.2016, 17:21  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

tris kirjutas:
hannes kirjutas:
Minu arust ongi Ubuntul olnud see versiooni upgrade üks peavalu. No vähemalt vanasti. Asjata ei soovitata ka foorumites puhast installi teha. Mina oma kola ei hoia isegi /home partitsioonil, vaid täiesti eraldi.

Saab küll /home partitsioonil hoida, pead ainullt vaatama, et sa partitsiooni üle ei lase formaatida. Neid esimesi valikuid ei tohi valida- täispaigaldus formaadib terve ketta üle.

Kasutaja valikud- eraldi / ja eraldi /home ja /home ei tohi formaatida.


Seda kõike ma tean, aga olen lugenud mõnd õudukat, kus vaatamata linnukese ärajätmisele "format" kastikesest /home järel on see ikkagi puhtaks tehtud. Pole kunagi katsetanud ja ei kavatse ka.


tris

Troll - ära toida!
Troll - ära toida!



Liitunud: 23.08.2014
Postitused: 713

Distributsioon: Debian
estonia.gif
postituspostitatud: 19.04.2016, 18:03  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

hannes kirjutas:

Seda kõike ma tean, aga olen lugenud mõnd õudukat, kus vaatamata linnukese ärajätmisele "format" kastikesest /home järel on see ikkagi puhtaks tehtud. Pole kunagi katsetanud ja ei kavatse ka.

Isiklikult ei ole juhtunud ja alati olen /home/ kataloogi jälginud, et kas on formaatimine või mitte. Ma ei hakka amatööridega vaidlema, kuid ennem kui formaatima hakkab, küsib või näitab mingit tabelit, mida programm teeb.
Loomulikult on hea kui kuskil on ka varundusketas ega see paha ei tee!

_________________
ricochet:yckka6zlbxv767lz

-IFFI-
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 47
Liitunud: 25.06.2005
Postitused: 1411
Asukoht: Lappeenranta-Turku
Distributsioon: Linux MX
finland.gif
postituspostitatud: 20.04.2016, 06:20  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Täpselt nii ongi, et see on veidi umblu....pole mingit võimalust /home katalooma segi ajada või ära kustutada kui sinna linnukest ette ei pane, et formaatida.

Jah valime pead küll sinna /home partitioni kui oled gpartetid kus partitsioone määrad. Klikud korra hiirega /home partitsionil siis tuleb ette valikute aken seal ei tee mingeid muudatusi kui ainult valid haake punktiks /home.

Teiste partidega pole ka sammuti muud vaja teha kui aint haake punkt valida (juhul kui ei taha suurusi muuta) aga format valid(paned linnukese ette / juurkataloomale.

Olend niii teinud kümnetes kordades ja alati kõik on olnud jonksus. Vahetanud ka nii eri distrosid et /home on jäänud alati alles. Olen nii proovinud distrodeks , ubuntu, fedora, mageia, arch linux, suse jne.

See mida sina oled õudusena näinud ja/või lugenud on 100% keegi algaja teinud. See pole lihtsalt võimalik.

See on üks plussidest miks mulle linux ka meeldib, et op süsteemi saad vahetada ilma oma failide kadumata ja backupimata. (loomulikult kindluse mõttes võid ju alati oma /home katalooma kuhugi ära kopeerida ajutiselt ja hiljem tagasi)

Samasüsteemiga olen säilitanud /var kataloogi kus asuvad localse veebilehtede serveri failid.

Igaljuhul soovin julget katsetamist ja kindlasti kopeeri esialgu oma /home kataloom ära ja siis katseta ubuntu või distro vahetust ja formaati / juurkataloomaga aint Smile


tris

Troll - ära toida!
Troll - ära toida!



Liitunud: 23.08.2014
Postitused: 713

Distributsioon: Debian
estonia.gif
postituspostitatud: 29.04.2016, 06:44  postituse pealkiri:  Re: probleem ubuntu versiooni uuendamisel  

unitsiga kirjutas:
mis teha, kui arvuti jookseb versiooni uuendamise käigus, uuenduste paigaldamisel kinni ? mul on üks kord see juhtunud ja siis tuli teha täiesti uus install ja kogu info läks kõvakettalt kaduma.

Vägagi win xp aegne jutt. win jooksis kinni. Linux enam ei jookse kinni. Siis kui kinni jookseb peab sul olema_ vähe mälu või vana ketas. pigem vana ja vigase sektoriga ketas. samas ei tohiks ta kinni jooksta, pigem on sigaaeglane ja töötamine on iga sekond kahtlane.

fsck ja umount - nendega on võimalik veel inode ja journal väärtusi päästa.

_________________
ricochet:yckka6zlbxv767lz

Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group