Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
ertserts
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 31.10.2013
Postitused: 445
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Ubuntu, Debian
estonia.gif
postituspostitatud: 07.01.2016, 15:01  postituse pealkiri:  Paul Keres 100 - malemäng Linuxis?  

Täna on Paul Keres'e (1916-1975) 100 sünniaastapäev.

Enne Keres't Eestis tõsist malemängu kui sellist polnud olemas. Alles koos Keres'e tulekuga sai Eestist nii ütelda maleriik kes pääses malemängus maailmakaardile.
Sellel nädalal õpetab "Terevisioon'is" mitmekordne Eesti malemeister algajatele malet ja malekäike.

Kuidas on lood teil malemänguga või teate veel mõnda vabavaralist head ja tugevat malemängu Linuxile?

Kuna olen ise nooruses, ajal kui arvuteid veel polnud malet oma lõbuks sõpradega mänginud siis proovisin huvipärast Linux Ubuntu 14.04 LTS installida mõnda asjalikku ja tasemel malemängu.

Valik langes kahele malemängu tarkvarale:
scid - chess database with play and training functionality
stockfish - strong chess engine, to play chess against

Seega antud pakettide install läbi terminali:
$ sudo apt-get install scid ; sudo apt-get install stockfish

Muuseas 'Stockfish'i' peetakse üheks tugevaimaks vabavaraliseks malemängu mootoriks.

Ps! Kui soovid 'scid' ja 'stockfish'i' omavahel siduda siis tuleks scid malemängu programmis teha järgnevat:
Tools > esimene valik 'Analysis Engine List:' > 'New' > Name: Stockfish, Command: /usr/games/stockfish , Directory: /home/kasutaja/.scid > OK

'Scid' malemängus on analüüsi mootoreid kaks: default Scidlet ja lisatud Stockfish. Nende vahel saadki valida kui mängid või soovid õppida malet Human vs PC.

Ahh, paistab et ma kaotan malemängus stockfish'i vastu mängides. Samas ega ma pole tasemel malemängur. Peaksin alustama madalamatelt mängutasemetelt. Smile

_________________
ertserts@linuxialune:~$ echo;echo Local and Remote IP connections:;netstat -at|sort -k5|grep ESTABLISHED|cut -c20-80;echo

leio
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 39
Liitunud: 31.07.2007
Postitused: 126
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Gentoo Linux
estonia.gif
postituspostitatud: 10.01.2016, 06:53  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Ma vahest toksin teiste inimeste vastu välku FICSis, eboard kliendiga. Sealt leiab ka arvuteid vastaseks, aga on ka turniire, õppeloenguid, jne.

_________________
Gentoo Linux arendaja -- GNOME ja GStreamer - http://www.gentoo.org/

Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group