Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
murdock
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 48
Liitunud: 08.06.2006
Postitused: 140
Asukoht: harjumaa

estonia.gif
postituspostitatud: 02.10.2006, 20:12  postituse pealkiri:  Mandriva 2007 seadistamine  

Otsustasin Ubuntu asemel uut Mandrivat proovida, et kuidas ka toimib. Esimene mulje päris positiivne. Monitorile tuli pilt ette, heli tuli, nii uskumatu kui see ka mulle tundus, mõlemast kõlarist . (Suse'd proovisin ka, see heliga hakkama ei saanud-Ubuntust rääkimata). Aga paari asja oleks vaja sättida küll.
1. Keegi võiks öelda, mis distrole Mandriva käsud sarnanevad. Konsoolis näiteks.
2. kuidas muuta monitori refresh rate? 1024x768 on normaalne, aga sagedus 59 hz kohe mitte
3. Automaatne update ei toimi. Annab veateate. Pilt ja logi on siin ja siin.
Rohkemat ei oska midagi küsida, sest isegi mp3 mängis. Tõsi, heli oli ka põhja keerates kuidagi vaiksevõitu, kuigi puhas. Või kui keegi teab mõnda linki mandrake seadistamiseks, siis aga palun.


spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8854

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 02.10.2006, 20:20  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

mis käske sul vaja on?
Bashi käsuid on kõikjal samad. Ainult paketihalduri käsud on erilisemad.

_________________
Tellige endale sünnipäevaks, sõbrapäevaks või muuks tähtpäevaks kingitus: Kingitused internetist - NetiKink.eu

sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 02.10.2006, 21:37  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

kas üritasid uuendada mandriva online abil? see on mõeldud ainult klubi liikmetele

hetkel otseseid uuendusi ei ole veel eraldi, sest 2007 on RC staadiumis, aga muidu on võimalik repod määrata cookeri peale ja siis uuendada kõige uuema versiooni peale, sest cooker on hetkel kõige stabiilsem versioon 2007-st

et uued repod panna, selleks pead kõigepealt root kasutajana sisestama käsu 'urpmi.removemedia -a'
seejärel minema lehele http://easyurpmi.zarb.org/ ning sealt määrama versiooniks cooker, ning siis oma arhidektuuri, seejärel teise sammu alt lisama allikad contrib, main, plf-free ja plf-nonfree esimsed kaks on kasulik määrata eesti aso.ee serveri peale, viimased kaks peaks kõige kiiremini tulema ftp.free.fr-i pealt, seejärel kopeerid kolmanda sammuna tulnud tulemuse käsureale ning võid süsteemi ära uuendada kas tarkvara paigaldamise graafilise liidese alt (mitte mandriva online) või siis käsurealt käsuga 'urpmi --update --auto-select' rohkem urpmi käsurealisi käske leiad siit: http://viki.pingviin.org/index.php/Urpmi

edu Wink

_________________
Image Image Image

murdock
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 48
Liitunud: 08.06.2006
Postitused: 140
Asukoht: harjumaa

estonia.gif
postituspostitatud: 03.10.2006, 21:06  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Ei saa aru. urpmi.removemedia -a toksisin kosooli, vastus oli command not found. Kui käsk oli õige, siis oleks ta pidanud nüüd root passw. küsima või mis? Või on mandrival mingi teine root käsuandmissüsteem?


sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 03.10.2006, 21:25  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

kõigepealt tuleb minna root kasutajax käsklusega su ja ehk saad öelda, kas sul on 64-ne süsteem või 32-ne, siis saaksin anda täpsed repod kuna täna tuli official välja ning easyurpmi ple veel eesti aso serverite suhtes uuendatud, need käsud tuleb hetkel ise kokku panna

_________________
Image Image Image

murdock
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 48
Liitunud: 08.06.2006
Postitused: 140
Asukoht: harjumaa

estonia.gif
postituspostitatud: 04.10.2006, 12:29  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

sander85 kirjutas:
kõigepealt tuleb minna root kasutajax käsklusega su ja ehk saad öelda, kas sul on 64-ne süsteem või 32-ne, siis saaksin anda täpsed repod kuna täna tuli official välja ning easyurpmi ple veel eesti aso serverite suhtes uuendatud, need käsud tuleb hetkel ise kokku panna

Peaks ikka 32-ne süsteem olema, arvuti kah üle aasta vana. Kui sa pidasid ikka silmas, kas 32 või 64 bitine süsteem.


sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 04.10.2006, 13:29  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

tegelikult annab vastuse uname -a, seal peaks olema kirjas, kas on i686 või midagi muud

allikate lisamiseks tuleb siis sisestada järgmised käsud

su (küsib root parooli)
urpmi.removemedia -a (eemaldab kõik praegu sees olevad allikad)

uute allikate lisamine (kopeeri see kõik käsureale):
urpmi.addmedia --update plf-free ftp://ftp.free.fr/pub/Distributions_Linux/plf/mandriva/2007.0/free/release/binary/i586 with hdlist.cz
urpmi.addmedia --update plf-nonfree ftp://ftp.free.fr/pub/Distributions_Linux/plf/mandriva/2007.0/non-free/release/binary/i586 with hdlist.cz
urpmi.addmedia main ftp://ftp.aso.ee/pub/Mandrake/official/2007.0/i586/media/main/release/ with media_info/hdlist.cz
urpmi.addmedia contrib ftp://ftp.aso.ee/pub/Mandrake/official/2007.0/i586/media/contrib/release/ with media_info/hdlist.cz
urpmi.addmedia --update updates ftp://ftp.aso.ee/pub/os/Linux/distributions/mandrake/official/updates/2007.0/i586/media/main/updates/ with media_info/hdlist.cz

EDIT: mandriva 2007 spring (2007.1) jaoks näeks siis viimane käsklus välja nii:

urpmi.addmedia --update plf-free ftp://ftp.free.fr/pub/Distributions_Linux/plf/mandriva/2007.1/free/release/binary/i586 with hdlist.cz
urpmi.addmedia --update plf-nonfree ftp://ftp.free.fr/pub/Distributions_Linux/plf/mandriva/2007.1/non-free/release/binary/i586 with hdlist.cz
urpmi.addmedia main ftp://ftp.aso.ee/pub/Mandrake/official/2007.1/i586/media/main/release/ with media_info/hdlist.cz
urpmi.addmedia --update main_updates ftp://ftp.aso.ee/pub/Mandrake/official/2007.1/i586/media/main/updates with media_info/hdlist.cz
urpmi.addmedia contrib ftp://ftp.aso.ee/pub/Mandrake/official/2007.1/i586/media/contrib/release/ with media_info/hdlist.cz
urpmi.addmedia --update contrib_updates ftp://ftp.aso.ee/pub/Mandrake/official/2007.1/i586/media/contrib/updates with media_info/hdlist.cz
urpmi.addmedia non-free ftp://ftp.aso.ee/pub/Mandrake/official/2007.1/i586/media/non-free/release with media_info/hdlist.cz
urpmi.addmedia --update non-free_updates ftp://ftp.aso.ee/pub/Mandrake/official/2007.1/i586/media/non-free/updates with media_info/hdlist.cz

_________________
Image Image Image



Viimati muutis sander85 10.04.2007, 00:34; muudetud 5 korda
murdock
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 48
Liitunud: 08.06.2006
Postitused: 140
Asukoht: harjumaa

estonia.gif
postituspostitatud: 04.10.2006, 21:25  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Tänud sander85, aga kas selle update lõpp peabki selline olema?
unable to parse hdlist file of "updates"
examining synthesis file [/var/lib/urpmi/synthesis.hdlist.updates.cz]
problem reading synthesis file of medium "updates"
found 0 headers in cache
removing 0 obsolete headers in cache
wrote config file [/etc/urpmi/urpmi.cfg]
unable to update medium "updates"
[root@klient70 enn]#
Display all 2649 possibilities? (y or n)


sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 04.10.2006, 22:27  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

ei, hetkel on updates katki aso serveris, kui enam seda teadet ei anna, siis annan uuesti teada ning saad updates allika uuesti lisada, lihtsalt tundub, et peeglite sünkroonimine on hetkel pisut vaevaline uue reliisi väljatulekuga

_________________
Image Image Image

sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 07.10.2006, 17:04  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

nüüd on ka uuenduste allikas terviklikult olemas, nii et võib ka selle lisada ja ka esimese turvauuenduse ära installida Wink

_________________
Image Image Image

murdock
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 48
Liitunud: 08.06.2006
Postitused: 140
Asukoht: harjumaa

estonia.gif
postituspostitatud: 20.08.2007, 17:23  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Sai jälle üle pika aja linuxit näppida ja tekkis paar küsimust. Kuidas ma saan wini kettaid, õigemini partitsioone näha? Ja teiseks, mandriva plaadil mille ma alla tõmbasin ei ole eesti keelt valikutes olemas, seega on ta mul inglise keelne. Kas seda kuidagi eestikeelseks ka ajada saab?

_________________
Harjutamine teeb heaks harjutajaks, meistrid sünnivad!

imapi
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 44
Liitunud: 01.12.2005
Postitused: 567
Asukoht: Rakvere
Distributsioon: Mageia Cauldron
estonia.gif
postituspostitatud: 20.08.2007, 18:18  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Tavaliselt monteeritakse windowsi partitsioonid /mnt/windows kataloogi. 2007 all on nad readonly 2007.1 all vist saab ka ntfs partitsiooni rw -na monteerida, oleneb kas sul on sealt vaja ainult lugeda või ka kirjutada.

Teise küsimuse kohta. Kui sa tõmbasid Mandriva CD siis 2007.0 tehti nii, et mitu plaati erinevate keeltega. Kui ma ei eksi siis 4 cd oli eesti keele toega. Samas kui sul on repod pandud neti kaudu mitte cd pealt siis:
käsurealt: urpmi kde-i18n-et, locales-et
või rpmdrakega samade pakettide kohta teha otsing ja paigaldada. Kui need paketid peal siis tuleks käivitada selline programm nagu localedrake, mis minul (Mandriva 2008) all asub Süsteem->Seadistused->Muu->Localedrake ja sealt saad määrata mis keeles su süsteem peaks olema.


Qilaq
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 54
Liitunud: 25.10.2006
Postitused: 1219
Asukoht: Linda Nisa
Distributsioon: Mageia, Mandriva Linux
estonia.gif
postituspostitatud: 20.08.2007, 18:50  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

imapi kirjutas:

käsurealt: urpmi kde-i18n-et, locales-et
või rpmdrakega samade pakettide kohta teha otsing ja paigaldada. Kui need paketid peal siis tuleks käivitada selline programm nagu localedrake, mis minul (Mandriva 2008) all asub Süsteem->Seadistused->Muu->Localedrake ja sealt saad määrata mis keeles su süsteem peaks olema.


urpmi korral ei ole komasid vahele vaja, ainult tühik:
kde-i18n-et locales-et
tasuks - muidugi kui vaja on - ka paigaldada näiteks openoffice.org-l10n-et (ma ei mäleta täpselt, millal mozilla-firefox-et ja mozilla-thunderbird-et ilmusid... vbla olid isegi 2007.1 ajal juba olemas...). aspell-et ja myspell-et võivad ka ära kuluda. Rpmdrake'is on muidugi hõlpsam otsida: kirjuta otsingureale -et ja peaksid saama enam-vähem kõik, mis eestindustesse puutub.


imapi
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 44
Liitunud: 01.12.2005
Postitused: 567
Asukoht: Rakvere
Distributsioon: Mageia Cauldron
estonia.gif
postituspostitatud: 20.08.2007, 21:18  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Lihtsalt ääremärkuseks. Olen enda jaoks viimasel ajal Konquerori avastanud, eriti tore on tema myspelli intergratsioon.


murdock
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 48
Liitunud: 08.06.2006
Postitused: 140
Asukoht: harjumaa

estonia.gif
postituspostitatud: 22.08.2007, 19:27  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kahjuks ei saa kõiki mulle antud nõuandeid proovida, kuna Mandriva millegipärast ei vedanud enam graafilist pilti ette. Tuli käsurida ja kui logisin sealt sisse ja panin "startx" tuli mingi error. Tuleb vist käsitsi monitori seadeid muuta mingis conf failis, aga mina ja käsurida Sad

_________________
Harjutamine teeb heaks harjutajaks, meistrid sünnivad!

imapi
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 44
Liitunud: 01.12.2005
Postitused: 567
Asukoht: Rakvere
Distributsioon: Mageia Cauldron
estonia.gif
postituspostitatud: 22.08.2007, 19:55  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

proovi sellist käsku nagu XFdrake, mis on siis ka nagu peaaegu GUI käsurealt.


Qilaq
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 54
Liitunud: 25.10.2006
Postitused: 1219
Asukoht: Linda Nisa
Distributsioon: Mageia, Mandriva Linux
estonia.gif
postituspostitatud: 22.08.2007, 22:14  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Jah, XFdrake peaks aitama, aga muidugi oleks hea teada ka seda, mis viga see siis oli, mis takistas X'i tööle minemast.

_________________
Tõlkija (Mandriva Linux, KDE, Scribus, CUPS)

murdock
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 48
Liitunud: 08.06.2006
Postitused: 140
Asukoht: harjumaa

estonia.gif
postituspostitatud: 23.08.2007, 19:10  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Qilaq kirjutas:
Jah, XFdrake peaks aitama, aga muidugi oleks hea teada ka seda, mis viga see siis oli, mis takistas X'i tööle minemast.

Kui ma toksisin sisse XFdrake öeldi et sellist käsku ei eksisteeri. Või jäi mul miskit tegemata? Proovisin Mandriva uuesti peale lasta, nüüd juba eestikeelse
DVD´ga. Kõik toimis, kuni selleni et GUI ei võtnud jälle pilti ette. Väitis et "No devices detected". Arvutil on "HIS Radeon X700" graafikakaart, põhimõtselt sama mis ati radeon. Mingi teise distroga tuli ati driver ja realaotussagedus muuta ära. ATI asemel oli Vesa driver vist. Ja see oli etc/X11/xorg.conf kui mu mälu mind ei peta, kus tuli need muudatused sisse viia. Vahest keegi aitab mind niikaugele, et ma saaksin käsurealt selle faili kätte ja saaks ka muudatused sisse viia. Sest niisama vist ei saanud salvestada selle faili sisu, aga ma ei mäleta enam. Anyway, fotokaga tegin monitorist pilti ja error on siin Image

_________________
Harjutamine teeb heaks harjutajaks, meistrid sünnivad!

Qilaq
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 54
Liitunud: 25.10.2006
Postitused: 1219
Asukoht: Linda Nisa
Distributsioon: Mageia, Mandriva Linux
estonia.gif
postituspostitatud: 23.08.2007, 19:26  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

XFrdake käivitamiseks tuleb võtta endale administraatori õigused: kirjuta su ja anna parool (kui ta küsib, võib ka olla, et ei küsitagi, vaid saad kohe administraatori õigused - seda näitab siis kiri root@localhost). Sama on vist ka xorg.conf'i redigeerimisega, kui ma ei eksi, saab ka seda teha ainult administraator.
No screens found osutab mu teada sellele, et videodraiver ei ole õige. Seda peakski saama üldiselt XFdrake'i abil paika panna. Usutavasti peaks piisama ka vabavaralisest ati draiverist, mida X ise pakub, aga võib muidugi ka ATI enda pakutud draiverit kasutada (see ilmselt võimaldab paremini ja kõiki võimalusi ära kasutada, mida kaart üldse pakub). Mandriva pakub ka seda viimast (see oli vist non-free all - kuidas seda saada, vaata teemas eespool)

_________________
Tõlkija (Mandriva Linux, KDE, Scribus, CUPS)

murdock
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 48
Liitunud: 08.06.2006
Postitused: 140
Asukoht: harjumaa

estonia.gif
postituspostitatud: 23.08.2007, 21:41  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Qilaq kirjutas:
XFrdake käivitamiseks tuleb võtta endale administraatori õigused: kirjuta su ja anna parool (kui ta küsib, võib ka olla, et ei küsitagi, vaid saad kohe administraatori õigused - seda näitab siis kiri root@localhost). Sama on vist ka xorg.conf'i redigeerimisega, kui ma ei eksi, saab ka seda teha ainult administraator.
No screens found osutab mu teada sellele, et videodraiver ei ole õige. Seda peakski saama üldiselt XFdrake'i abil paika panna. Usutavasti peaks piisama ka vabavaralisest ati draiverist, mida X ise pakub, aga võib muidugi ka ATI enda pakutud draiverit kasutada (see ilmselt võimaldab paremini ja kõiki võimalusi ära kasutada, mida kaart üldse pakub). Mandriva pakub ka seda viimast (see oli vist non-free all - kuidas seda saada, vaata teemas eespool)

Aitähh sulle, tõesõna. Ma siin vahelduva eduga olen katsetanud linuxit ja midagi on meeles aga enamuse olen siiski unustanud. Aga tänu abile on jälle need põhitõed ja käsud meelde tulnud. Selle XFdrake´ga sain isegi pildi ette, kui panin vesa driverid. Pilt on muidugi kohutav, ekraani suurus 800x600 pikslit ja sagedus 61Hz Wink Aga parem siiski kui käsurida (vabandust). Proovin nüüd miskit moodi ATI ametliku driveri installida, need olid vist selles imelikus tar.gz formaadis. Kuidas seda asja installida, polegi ma selgeks saanud, aga mul puhkus ja palju vaba aega, eks katsetan. Aga abist ei ütle kunagi ära Smile

_________________
Harjutamine teeb heaks harjutajaks, meistrid sünnivad!

Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group