Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
MaMMu
Uus kasutaja
Uus kasutaja



Liitunud: 12.04.2009
Postitused: 1
Asukoht: Tallinn

estonia.gif
postituspostitatud: 12.04.2009, 03:42  postituse pealkiri:  Kirjasuurus  

Et tahaks teada, kuidas saab muuta üldist kirjasuurust. Mul oli enne selline pisike, aga nüüd on väga suur ja miski ei mahu ära normaalselt. Smile?Kust ja kuidas seda vahetada saaks?


Qilaq
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 54
Liitunud: 25.10.2006
Postitused: 1219
Asukoht: Linda Nisa
Distributsioon: Mageia, Mandriva Linux
estonia.gif
postituspostitatud: 12.04.2009, 04:19  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

KDE-s on selleks kohaks Süsteemi seadistused (võib menüüs esineda ka nimetuse Töölaua seadistamine või midagi sarnast all)->Välimus-Fondid ja seal saab siis määrata erinevatesse kohtadesse erineva suurusega fondid või, kui selline soov peaks olema, ka kõikjale ühesuguse fondi (mis vaevalt on mõttekas, aga eks inimeste vajadused ja soovid ole erinevad...).

_________________
Tõlkija (Mandriva Linux, KDE, Scribus, CUPS)

beluugavalge
Uus kasutaja
Uus kasutaja



Liitunud: 14.08.2010
Postitused: 5
Asukoht: TLN

estonia.gif
postituspostitatud: 14.08.2010, 18:07  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Mure ka kirja suuruse ehk siis fondi suurusega! Lihtsalt ei näe installi teha kuna aknad ja muud asjad on normaal suuruses aga kiri on nii suur ,et lihtsalt ei näe valikuid! Jõuan kuni ketta seadeteni installimisega kus teha partitsoone jms!

Ise olen kasutanud ja üles kasvanud windowsi keskkonnas aga mõtlesin ka proovida alternatiive nagu estobuntu!
Tirisin omale estobuntu-9.10.1-cd panin selle USB pulgale sellise vidinaga unetbootin-windows-471! Nüüd tahan seda installida siis teise ketta peale windowsis D: ketas, sinna tegin partitsooni 10GB ja panin ta ide konfiga esimeseks kettas ja esimeseks bootijaks panin USB! USB pealt estobuntu töötab kõik lihtsalt on fondid nii suured ,et ei saa midagi tega seal , olen proovinud ctrl+alt+ "+" - "-" , olen proovinud süsteemiseadetest aga seal ei saa jälle midagi teha sest font liiga suur!

Kas ma olen äkki midagi algusest peale valesti teinud või ei ole see minu viga?

Igatahes paluks väikest abi!

Uhh jutt pikk ja keeruline loodan ,et saite aru mu murest!


Ok vahepeal mõtlesin veel lollusi välja:) Kas on võimalik sellele estobuntu iso le külge pookida ati video driverid ,et ta söödaks need kohe esimesel bootimisel sisse ja äkki sellega saab siis need fondid normaalseks?

Või siis proovida peale installida tavaline ubuntu ja siis see hiljem juba ringi mudida estobuntuks? Äkki on see tavaline ubuntu veidsa targem loom ja oskab midagi peale hakata nende fontidega?

Ma lähen kohe kohe halliks juba:)


erku
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 54
Liitunud: 12.09.2008
Postitused: 558
Asukoht: Tallinn, Järvamaa
Distributsioon: Mint/Debian _32bit
estonia.gif
postituspostitatud: 15.08.2010, 22:46  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kui kõik on megasuur, siis on lihtsalt on ekraani resolutsioon imeväike ja sealt tulenevalt on ikoonid ja tekst rusikasuurused.

Kas on õige draiver (videodraiver) puudu, või on video seadetes resolutsioon seadistamata ehk vale suurusega.

Hmm, kas Estobuntut plaadilt või USB-lt käivitades ei annagi kohe alguses ekraani resolutsiooni muuta; see on küll paras kivi kapsaaeda Sad


beluugavalge
Uus kasutaja
Uus kasutaja



Liitunud: 14.08.2010
Postitused: 5
Asukoht: TLN

estonia.gif
postituspostitatud: 15.08.2010, 23:43  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Annab seadistada küll reso aga aknad on norm suuruses aga kiri seal sees on mega suur!
Nüüd proovisin ka ununtut installida, ubuntu saab aru ,et ta ei pea nii suuri tähti näitama aga ta ei saa üldse aru partitsoonidest mida ma win 7 mega tegin!
Nimelt tegin uue parti D: kettale 10Gb suuruse ubuntule ja ma ei suuda seda kuidagi talle selgeks teha , et ta installiks selle sinna peale nimelt!


Valdur55
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 29
Liitunud: 02.06.2007
Postitused: 640
Asukoht: Tartu
Distributsioon: *buntu
estonia.gif
postituspostitatud: 16.08.2010, 09:58  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

WIndowsis tehtud ketta failisüsteemiks on FAT (Fat32) või NTFS.
Lase see part maha ja kasuta installi ajal valikut "Kasuta kettal suurimat vabat ruumi". Siis ta peaks ennast ajama vabasse kohta. Loomulikult vaata kas ta ikka õigesse kohta end ajab.


erku
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 54
Liitunud: 12.09.2008
Postitused: 558
Asukoht: Tallinn, Järvamaa
Distributsioon: Mint/Debian _32bit
estonia.gif
postituspostitatud: 16.08.2010, 15:41  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Ma pole küll Estobuntu spets aga..
Kasuta suurimat vaba ruumi võiks tähendada:
Et installib ennast Win ketta sisse või kustutab Win kettaosa ja installib ennast asemele.
Kasutaja beluugavalge tahtis et too installiks ennast 10GB vabale alale, millele on loodud juba Win formaadis partitsioon; see on sootuks miskit muud ju.

Minul töötavad Mindid nii:
Panen plaadilt käima, masin põhimõtteliselt käib, saan kontrollpaneelist partition editori alt kettad ette/lahti võtta, vaadata mis on ja muuta mis tarvis, kui Win laiutab kogu kettal siis parema klahviga partitsioonil klõpsates annab valida Edit ja ma saan tolle tirida nii väikseks kui sobib, ok ja Win pakitakse ringi minu määratud kettaosale (mis võtab omajagu aega vanematel masinatel), järgi jääb partitsioneerimata osa kuhu saan luua meelepärased uued.
Kui asjad üle vaadatud, valin Mindi installi, sealt valin just tolle teise valiku (ehk täpsema paigalduse, ikoonil kuvatakse kogu kettaala ehk kus iganes)
avaneb samuti partisioneerija, näidatakse mis partitsioonid on olemas, saan neid muuta ja kustutada/uuendada, minul pole lasknud niisama kunagi installida ja nõudnud vähemalt 2 partitsiooni tegemist, linnuke kasti kuhu ma tahan et süsteem paigaldatakse ja korras; / siis süsteemile ja Linux SWAP ala ehk /Swap (Swap olen tavaliselt valinud 2GB ja 4Gb vahele) ; siis tulevad keelevalikud, klaviatuurivalikud jms ja ongi.
Ma ei tea miks, aga kui installikas juba käib, siis minu kogetutel ei lasknud enam Win partitsiooni väiksemaks tirida, said valida kas kustutad ja/või teed uued. Ma ei tea, kas teistes Linuxites on ka sedasi või mitte :Wink: .
_32bitistel olen siiani valinud süsteemile Ext3 ja _64bitistele EXT4 failisüsteemi.

Vilets pikk jutt, aga ehk on kuidagist abi.


beluugavalge
Uus kasutaja
Uus kasutaja



Liitunud: 14.08.2010
Postitused: 5
Asukoht: TLN

estonia.gif
postituspostitatud: 17.08.2010, 13:46  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Katse 2! Õnnestus peale saada ubuntu 10.4 vist oli , see sai nagu aru ka juba mida teha tuleb aga pani ennast krt ikka win7 me kõrvale sama kettapeale! (Algajate viga kindlasti) Nüüd on siis mul dualboot !

Prooviks nüüd uuesti siis ja paremini, kuidas ma sellest lahti saan?
Ahjaa ja ta ei tunne elisa netipulkka ka ära! Aga võtaks siis nüüd ikka 1 asi korraga ehk siis alustuseks tahaks tast C: kettapealt lahti saada ,et sinna jääks mulle ainult win7 peale!

Mulle ei meeldi kui arvuti mulle vastu hakkab ja eks ma katsetan niikaua kuni ma sellega hakkama olen saanud nagu mina seda tahan , kuigi vajaks natuke abi sellejuures!
Kindel plaan on see estobuntu saada D: kettale eraldi partina peale ! Et kui kasutan win7 -et siis on mul D: ketas varukettana ainult andmetele ja kui panen ta bioses ringi esimeseks kettaks siis boodib mulle ikka estobuntu käima kohe!


-ordi-
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 32
Liitunud: 13.12.2008
Postitused: 821

Distributsioon: GNU/Linux
estonia.gif
postituspostitatud: 17.08.2010, 13:54  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

beluugavalge kirjutas:
Katse 2! Õnnestus peale saada ubuntu 10.4 vist oli , see sai nagu aru ka juba mida teha tuleb aga pani ennast krt ikka win7 me kõrvale sama kettapeale! (Algajate viga kindlasti) Nüüd on siis mul dualboot !

Prooviks nüüd uuesti siis ja paremini, kuidas ma sellest lahti saan?
Ahjaa ja ta ei tunne elisa netipulkka ka ära! Aga võtaks siis nüüd ikka 1 asi korraga ehk siis alustuseks tahaks tast C: kettapealt lahti saada ,et sinna jääks mulle ainult win7 peale!

Mulle ei meeldi kui arvuti mulle vastu hakkab ja eks ma katsetan niikaua kuni ma sellega hakkama olen saanud nagu mina seda tahan , kuigi vajaks natuke abi sellejuures!
Kindel plaan on see estobuntu saada D: kettale eraldi partina peale ! Et kui kasutan win7 -et siis on mul D: ketas varukettana ainult andmetele ja kui panen ta bioses ringi esimeseks kettaks siis boodib mulle ikka estobuntu käima kohe!


Kui sul see D-ketas on andmete jaoks ja siis C-ketas süsteemi jaoks (kus oli ennem Windows 7 ja nüüd on seal dual-boot), kuhu sa siis seda Ubuntut paigaldada tahtsid?

Soovitan valida installimise käigus (partitsioonide määramine käsitsi) aga kui neis asjades kindel pole, on viga kerge tulema ja kui midagi valesti teha, on tagajärjeks andmekadu.


beluugavalge
Uus kasutaja
Uus kasutaja



Liitunud: 14.08.2010
Postitused: 5
Asukoht: TLN

estonia.gif
postituspostitatud: 17.08.2010, 14:10  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

-ordi- kirjutas:
beluugavalge kirjutas:
Katse 2! Õnnestus peale saada ubuntu 10.4 vist oli , see sai nagu aru ka juba mida teha tuleb aga pani ennast krt ikka win7 me kõrvale sama kettapeale! (Algajate viga kindlasti) Nüüd on siis mul dualboot !

Prooviks nüüd uuesti siis ja paremini, kuidas ma sellest lahti saan?
Ahjaa ja ta ei tunne elisa netipulkka ka ära! Aga võtaks siis nüüd ikka 1 asi korraga ehk siis alustuseks tahaks tast C: kettapealt lahti saada ,et sinna jääks mulle ainult win7 peale!

Mulle ei meeldi kui arvuti mulle vastu hakkab ja eks ma katsetan niikaua kuni ma sellega hakkama olen saanud nagu mina seda tahan , kuigi vajaks natuke abi sellejuures!
Kindel plaan on see estobuntu saada D: kettale eraldi partina peale ! Et kui kasutan win7 -et siis on mul D: ketas varukettana ainult andmetele ja kui panen ta bioses ringi esimeseks kettaks siis boodib mulle ikka estobuntu käima kohe!


Kui sul see D-ketas on andmete jaoks ja siis C-ketas süsteemi jaoks (kus oli ennem Windows 7 ja nüüd on seal dual-boot), kuhu sa siis seda Ubuntut paigaldada tahtsid?

Soovitan valida installimise käigus (partitsioonide määramine käsitsi) aga kui neis asjades kindel pole, on viga kerge tulema ja kui midagi valesti teha, on tagajärjeks andmekadu.


Plaan oligi ta panna D: kettale windowsi andmete kõrvale eraldi partisiooni peale! Aga see nüüd läks vähe nihu:)
Ja mis s....sti see uuesti:)


Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group