Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8853

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 29.04.2006, 07:53  postituse pealkiri:  Ubuntu 6.06 beeta 2  

Välja on lastud uue Ubuntu Linux 6.06 uus beeta. Koos Ubuntuga on välja lastud teine beeta ka Edubuntu, Kubuntu, Xubuntu 6.06-st. Uuses beetas on parandatud oliline viga installeris, seda siis LiveCD-l olevas graafilises installeris. Tekstipõhine paigaldus on jäetud muutmata. Lähemat infot sisse viidud muudatuste kohta saate Ubuntu ametlikust teatest. Lisaks võite veel lähemalt lugeda DistroWatchi lehelt, kust leiate ka otselingid uue Ubuntu ja tema erinevate versioonide alla laadimiseks.


kaugeltmaalt
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 43
Liitunud: 21.09.2005
Postitused: 122

Distributsioon: kxstudio, buntu.
estonia.gif
postituspostitatud: 29.04.2006, 14:53  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

no ma ei tea. mul ei taha ei alpha beta ega beta2 versioon end installida live-cd'lt. nimelt grubi paigaldamisel ütleb et ei õnnestund grubi paigaldada või et ei õnnestund grubi konfigureerida. mõtlesin alul et ta kolme kõvaketta partitsioonidega ei saa hakkama aga läpakas sama lugu Rolling Eyes vbl pean mõnd teist failisüsteemi proovima peale reiseri või ei meeldi talle windowsi partitsioon? ei tea mis teha.


HoHo
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 39
Liitunud: 08.07.2005
Postitused: 527
Asukoht: Tallinn/Paide
Distributsioon: Gentoo
estonia.gif
postituspostitatud: 29.04.2006, 15:21  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Minu teada pidi grubi või fstab'iga midagi ette võtma enne kui said /boot partitsioonil reiserfs'i kasutada.


kaugeltmaalt
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 43
Liitunud: 21.09.2005
Postitused: 122

Distributsioon: kxstudio, buntu.
estonia.gif
postituspostitatud: 29.04.2006, 15:31  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

votsiis maiteandki seda kuna debianil polnd küll mingit probleemi mumälujärgi. aga ametlikust teadaandes beta2 kohta oli kirjas: Installation to ReiserFS filesystems should now work. aga tundub siis et ei. kui siiber eest läheb kunagi siis proovin ext3-ga. xfsiga jälle ju ütles mulle debian et grubiga võib probleeme olla ning targem oleks lilo. seega xfsi ka ei hakka proovima. kas jfs ka kapriisne asi on?

ah ja uuesti lugedes hoho teksti, ma märkasin boot partitsiooni mida mul üldse pole. peab siis seda varianti ka proovima, jälle pean tõdema et debianil probleeme pole Sad mida nad seal ubuntus teevad ma aru ei saa.


HoHo
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 39
Liitunud: 08.07.2005
Postitused: 527
Asukoht: Tallinn/Paide
Distributsioon: Gentoo
estonia.gif
postituspostitatud: 29.04.2006, 15:50  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Eks kõige mõttekam olekski /boot eraldi partitsioonile panna ning kasutada mõnd vana head ning garanteeritud töökindlusega FS'i, a'la ext2/3.

Ma oletan et ubuntu installi ajal saab tolle partitsiooni tekitada. Kui ei saa siis on loomulikult pisut keerukam kuid ei midagi võimatut.


kaugeltmaalt
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 43
Liitunud: 21.09.2005
Postitused: 122

Distributsioon: kxstudio, buntu.
estonia.gif
postituspostitatud: 29.04.2006, 17:57  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

ah, ei tea mingi muu viga vist, ei suuda ta ka boot parti tegemisel ega lihtsalt ext3 le panna või seadistada grubi.


spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8853

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 30.04.2006, 07:15  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

kas sul lihtsalt see uus installer ei tööta?
Mina näiteks ei suutnud ka sellega Ubuntut paigaldada. Vana hea tekstreziim üle kõige ikka.

_________________
Tellige endale sünnipäevaks, sõbrapäevaks või muuks tähtpäevaks kingitus: Kingitused internetist - NetiKink.eu

kaugeltmaalt
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 43
Liitunud: 21.09.2005
Postitused: 122

Distributsioon: kxstudio, buntu.
estonia.gif
postituspostitatud: 30.04.2006, 10:20  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

spott kirjutas:
Vana hea tekstreziim


kust ma selle käivitan? on see live-cd-l või pean teise tõmbama?


jrepan
Moderaator
Moderaator



Liitunud: 18.08.2005
Postitused: 317

Distributsioon: Arch Linux
blank.gif
postituspostitatud: 30.04.2006, 10:35  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Install CD-l on see


kaugeltmaalt
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 43
Liitunud: 21.09.2005
Postitused: 122

Distributsioon: kxstudio, buntu.
estonia.gif
postituspostitatud: 30.04.2006, 16:13  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

peaga vasta kiviseina emoticon kuluks ära praegu. kiskusingi installi cd aga ikka sama teema. siis ikke võtsin teised kettad lahti ja panin ide1 masteriks, enne oli ide2. siis suutis end installida.

nüüd aga oleks vaja mõnd asja millega xorg.confi muuta. mul ple aimugi kuidas. kas mõnda live-cd'd on mis arvutis olevaid kettaid näitaks ja lubaks ka neile kirjutada (faili omanikku muuta?), hiireklõpsude abil. ubuntu livecd igatahes ei ole sel otstarbel kujundatud. knoppix? mepis?


spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8853

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 30.04.2006, 16:42  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

ubuntu live-cd sobib küll selleks.
sudo mkdir /mnt/ketas
sudo mount /dev/hda1 /mnt/ketas (Vali, ms ketas sul on)

nüüd liigud ilusti sinna, kuhu vaja, ehk siis:
cd /mnt/ketas/etc/X11
nüüd aga
sudo gedit xorg.conf

Kopeerid sinna oma LiveCD xorg.conf-i ja valmis.

_________________
Tellige endale sünnipäevaks, sõbrapäevaks või muuks tähtpäevaks kingitus: Kingitused internetist - NetiKink.eu

Külaline







postituspostitatud: 01.05.2006, 16:47  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

kahju tülitada jälle aga nüüd ei saa hakkama windoosa partitsiooni külgepookimisega (teisel kettal), tõmmasin synapticuga ntfsprogs ja libntfs ja üritasin sarnast värki jälle et mountida külge aga ei tea kui sinna kausta tahan minna cd käsuga siis permission denied. chown üritan siis ütleb et read only filesystem. ja failisirvijaga minnes ütleb et on tühi.

teine asi grubi confimine et windoosa saaks üles tulla. kas menu.lst fail on kõik mida tuleb näppida ja mis sinna panna? mul win ühel kettal ja lin teisel, vahetan bootimist biosi abil hetkel. win kusjuures ei teinud teist nägugi sellest et tema ketas ära tõsteti slaveiks.


muidu tore küll 85hz pilti vaadata linuxi all lõpuks. aga see 1024x768 veits nõme gnome kasutada. mingid suured larakad nupud igasugustes programmides õigemini tekstide ümber liigselt tühja ruumi, nuppude piirded võiks nagu olla tunduvalt lähemal nuppude tekstile. ilge ruumiraiskamine ekraanil. font nagu kah oleks vähe suurevõitu. 1280x1024 oleks isegi norm aga siis mõned veebilehed väisevõitu. päälegi kui ma ka läpakale peale saaks ubuntu siis seal jälle ainult 1024x768 ekraan ja maru väike.

javad, flashid sain synapticuga, skype ka, ei tea küll kas heli värk töötab, arvatavasti mitte, kasutan vaid failide vahetamiseks skype.

probleeme veel mplayeriga, winkoodekid sain mplayeri kodulehelt paigaldatud usr/lib/win32 vist tõstsin nad. üht skinni proovisin ka, tekkis mingi jama ei tunnistand teda, perferences ei tea ei jäta meelde mis talle öeldakse, nagu käivitan uuesti on jälle vanad seaded. probleem muidu raadio kahe vaatamisel, ütleb et mingi real demux chunk size on wrong või null või mitte antud, ja ega ma teagi mida muuta et ta seda ei ütleks.

siis veel lirc vaja tööle pusida. keegi seda õpetust oskaks ubuntufitseerida? ja kas lircil on mingid profiilid ka et nagu eri programmide jaoks eri asju tegema panna nuppe või midagist. aga noh enne vaja üldse käima saada see lirc.

ühesõnaga kõik abi ja lingid õigetele abidele on teretulnud.


Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group